Augalai, saugantys nuo nužiūrėjimo
2014-04-15 13:26Gyvenime kartais nutinka labai nemalonių staigmenų. Kartais jos – tai tiesiog likimo ar Dievo siųsti išbandymai. Tačiau kartais nemalonumus užtraukia juodosios magijos kerai. Kad piktų kėslų turintys žmonės neblokuotų gerosios energijos, reikia imtis priemonių. Neigiamą energiją išsklaido ir panaikina tam tikri augalai.
Vokietijoje manoma, kad nuo neigiamo magijos poveikio gelbsti stambiažiedžiai nardai. Šakelę šio augalo padėti po pagalve prieš miegą.
Pelynai apsaugo nuo raganų, velnių, sirenų kerų. Pelyno šakelę pakabinti ant durų rankenos arba pakišti po slenksčiu. Tikima, kad atlikus tokį ritualą, piktosios dvasios nedrįs peržengti durų slenksčio.
Sekminių dieną senovės lietuviai iš visų pusių namų duris apkaišiodavo beržų šakelėmis. Tai jie darydavo dėlto, kad šis medis turi magiškų savybių. Prancūzai tiki stebuklinėmis kriaušės, o vokiečiai – šermukšnio ypatybėmis. Anglijoje ilgą laiką gyvavo paprotys pirmą kartą išgenant gyvulius į pievas, išpuošti juos šermukšnio šakelėmis.
Nuo nužiūrėjimo saugo šaltalankis. Jo šakelėmis apkaišyti duris, padėti po slenksčiu ir įsmeigti į žemę netoli namų.
Austrijoje nuo juodosios magijos padeda liepa, Graikijoje – alyvmedis, Skandinavijoje – gluosnis, Kinijoje – persikas.
Senovėje ką tik gimusius naminius gyvūnus ištrindavo krapų, kmynų lapeliais. Tikėta, kad jie apsaugo nuo nužiūrėjimo.
Jonažolės neutralizuoja blogą namų energiją. Rekomenduojama pasmilkyti šių vaistažolių kambaryje, kuriame praleidžiama daugiausiai laiko.
Daugelis iš filmų apie vampyrus žino, kad piktąsias dvasias atbaido česnakas ir svogūnas. Prancūzijoje manoma, kad paskrudintos česnako skiltelės apsaugo nuo piktųjų dvasių. Tolimuosiuose Rytuose – svogūnai gali atgaivinti mirusiuosius, todėl jie naudojama ritualuose. Sumatroje manoma, kad česnake gali gyventi mirusiųjų sielos…