Gyvenimo prasmės klausimas rašytojams ir filosofams rūpi jau ne vieną tūkstantmetį. Tikriausiai ir patys ne kartą susimąstėte, kodėl esate šioje žemėje, ką svarbaus čia turite nuveikti ir ar pasirinkote tinkamą darbą, miestą bei partnerį. Ar gali būti, kad į šį pasaulį atėjome turėdami iš anksto numatytą misiją, tačiau įsikūniję į fizinį kūną ją pamiršome? Galbūt turime tapti visų gerbiamais gydytojais, išgelbėsiančiais tūkstančius žmonių, ar mokytojais, iškelsiančiais kokią nors svarbią idėją, kuri padės žmonėms tapti geresniais? Jei taip, tai kokios priemonės gali padėti prisiminti šią svarbią užduotį? Galbūt plačiai žinomi astrologijos ar numerologijos mokslai? O gal reikėtų pažvelgti giliau: pasidomėti chiromantija, rainelės analizės metodu, praėjusiais sielos gyvenimais ar ryžtis išsiburti taro kortomis?

 

sielos

Apie sielų misijas šioje žemėje ir tai, kaip jas sužinoti pasinaudojant šešiais intuityviais mokslais, pasakoja amerikiečių rašytoja, lektorė Kathryn Andries.

 

Citatai: „Sielai nerūpi apdovanojimai, prestižas ar pinigai. Jai svarbu tik įvykdyti savo misiją.“

 

Kodėl susidomėjote sielų tikslų paieškomis? Galbūt pati kažkada troškote sužinoti, koks yra jūsų pašaukimas?

 

Metafizika susidomėjau būdama vos 12 metų. Mano šeima neišpažino jokios religijos, taigi dar būdama labai jauna pradėjau ieškoti kelio, kuris suteiktų atsakymus į klausimus, kurie man nedavė ramybės. Galima sakyti, kad jau tuomet pradėjau ieškoti savo gyvenimo tikslo. Pirmiausia galvojau, kad pastarasis – tai sėkminga karjera, taigi susitelkiau į ją. Tačiau vėliau apsilankiau pas astrologą ir tai buvo pirmas kartas gyvenime, kai kažkas sugebėjo suteikti reikšmingos informacijos apie mano gyvenimo tikslą. Šis įvykis man buvo labai reikšmingas.

 

Kodėl svarbu suprasti, kokia yra asmens misija? Kas nutinka, kai siela negali savęs išreikšti šioje žemėje?

 

Logiška manyti, kad gyvenimo misija yra priežastis, kodėl įsikūnijame į fizinius kūnus. Štai kodėl ji yra ypatingai svarbi. Kai siela negali įgyvendinti savo tikslų, žmonės paprastai tampa prislėgti, liūdni, juos ima kamuoti depresija. Tikiu, kad jei sielai to nepavyksta  padaryti ilgą laiką, ji gali nuspręsti palikti kūną ir atgimti vėliau.

 

Kas, jūsų nuomone, apibrėžia sielos tikslą šiame gyvenime? Ar ji turi ko nors išmokti? O galbūt gyvenimo misija – tai tam tikra dovana ar bausmė?

 

Tikiu, kad sielos tikslą nusako pamokos, kurias turime išmokti, patirtys, kurias turime įgyti, ir į šį pasaulį atsineštos dovanos, kurias reikia išvystyti ir jomis dalintis tam, kad vystytųsi mūsų sąmonė. Siela, kuri yra sujungta su dvasia t.y. aukštesniuoju „aš“, trokšta pereiti per tiek daug patirčių, kiek jų siūlo fizinis pasaulis. Per šiuos patyrimus žmonės mokosi ir auga.

 

Jei asmuo jaučia, kad tam tikra veiklą jį labai traukia, ar tai gali reikšti, kad ta veikla ir yra jo gyvenimo misija? Pavyzdžiui, žmogus dirba gerai apmokamą darbą banke, bet vieną dieną atranda dvasingumą ir suvokia, kad norėtų dirbti, pavyzdžiui, jogos treneriu, ir šiuo darbu labai žavisi. 

 

Taip, jei kažkoks užsiėmimas jus labai masina, gali būti, jog tai – jūsų gyvenimo tikslas. Siela su mumis kalbasi per jausmus. Kai asmuo suvokia, kas jam teikia džiaugsmą, dažniausiai atsiduria visai netoli supratimo, kokia jo gyvenimo misija. Vis dėlto, sąmoningas protas taip pat turi ir troškimų, paremtų ego poreikiais. Ego visada nori daugiau, nei gali turėti, ir trokšta saugumo. Pavyzdžiui, asmuo gali atkreipti dėmesį į darbą tik dėl to, kad jis teikia puikias garantijas ir siūlo didelį užmokestį, tačiau gali visiškai nesutapti su minėto asmens gyvenimo tikslu. Reikėtų išmokti atskirti sielos balsą nuo ego balso.

 

Kokią įtaką žmogui renkantis gyvenimo kelią daro tėvai? Ar nukreipdami savo vaikus į tam tikrą profesiją gimdytojai gali juos suklaidinti? 

 

Ne paslaptis, kad tėvai atžalų pasirinkimams gali turėti itin didelę įtaką. Ir jie tikrai gali suklaidinti savo vaikus todėl, kad nežino, kokios yra pastarųjų gyvenimų misijos. Tiesą sakant, tėvai dažnai turi savanaudiškų troškimų, kuriais remdamiesi ir spaudžia vaikus pasukti tam tikra kryptimi. Norint apsisaugoti nuo minėto poveikio, reikia būti stipriems ir stengtis vystyti ryšį su vidiniu savimi, kad galėtumėte išgirsti sielos balsą. Suprantu, kad siekiant savo tikslo prireikia nemažai drąsos pasipriešinti savo tėvams ir visuomenės spaudimui, bet galutinis rezultatas to vertas!

 

Esate knygos „Soul Choices: Six Paths to Find Your Life Purpose” (liet. „Sielos pasirinkimai: šeši keliai surasti savo  gyvenimo tikslą“) autorė. Kokius šešis būdus atrasti savo gyvenimo misiją aprašėte šioje knygoje? Kodėl pasirinkote aptarti būtent juos? 

 

Tai astrologija, numerologija, chiromantija, vizuali akies rainelės analizė, praėjusių gyvenimų analizė ir gimimo eiliškumas. Šiuos 6 kelius pasirinkau todėl, kad tai labai tikslūs įrankiai savianalizei atlikti. Jie ypatingi, nes padeda nesunkiai nustatyti asmens talentus ir sužinoti, kokios pamokos jo laukia šiame gyvenime. Būtent šie du komponentai ir sudaro gyvenimo tikslą.

 

Kiekvienas iš šių 6 būdų naudoja skirtingą metodą padėti žmogui suprasti save. Astrologija nagrinėja planetų padėtis ir Zodiako ženklus, numerologija – skaičių reikšmes, chiromantija – delno formą, jo linijas ir pirštų antspaudus, vizualinė rainelės analizė – akis, gimimo eiliškumas atkreipia dėmesį į asmens gimimo eilės tvarką, o praeitų gyvenimų analizė padeda suprasti, kaip praeitų gyvenimų karma veikia dabartyje. Visi jie atskleidžia asmens talentus ir pamokas, kurias reikia išmokti. Pavyzdžiui, jei jūsų Zodiako ženklas Liūtas, tai pagrindinės jūsų dovanos yra lyderystė ir kūryba. Vadinasi, galima daryti išvadą, jog viena pagrindinių jūsų gyvenimo užduočių yra išmokti kontroliuoti savo ego.

 

Ar šie metodai gali parodyti, kad asmens misija šiame gyvenime yra ypač svarbi: kad jis turi būti didžiu gydytoju, padėjusiu daugybei žmonių, ar kilniu mokytoju, pasidalinsiančiu išmintimi su daugybe mokinių ir pan.?

 

Manau, kad kiekvienas šiame gyvenime turime įvykdyti svarbią misiją. Tačiau reikia nepamiršti, kad jūsų ego gali atrodyti, kad būti daktaru svarbiau ir geriau nei biuro tarnautoju, bet žvelgiant iš sielos perspektyvos svarbiausia yra ne užimamos garbingos pareigos, o mokymasis. Pavyzdžiui, asmuo gali tapti šalies prezidentu, tačiau jis nei išmoks būtinas pamokas, nei išvystys savo turimą potencialą. Kita vertus, kitas asmuo gali dirbti paprastu tarnautoju, tačiau jau gali būti susidorojęs su nemaža dalimi jam skirtų pamokų šiame gyvenime ir padėjęs daugybei žmonių. Sielai nerūpi apdovanojimai, prestižas ar pinigai. Jai svarbu tik įvykdyti savo misiją.

 

Ar yra tam tikrų pratimų arba priemonių, galinčių padėti greičiau suprasti, kokia yra sielos misija? 

 

Pati lengviausia priemonė, ko gero, būtų susirasti kiekvieno ar bent jau kurio nors iš mano minėtų 6 intuityvių mokslų praktikuojančius specialistus, arba, žinoma, patiems išmokti, kaip jais naudotis. Tada galėsite daug giliau save pažinti. Antra, rekomenduočiau kiekvieną dieną medituoti. Trečia, patarčiau įsiklausyti į save ir sekti, kas jums teikia džiaugsmą. Ketvirta, reikėtų išmokti interpretuoti savo sapnus. Penkta, derėtų nepamiršti maldos, nes ji taip gali padėti suvokti, kokia yra jūsų misija.

 

Esate ir knygos apie sapnus autorė (angl. „Naked in Public: Dream Symbols Revealed“). Kaip manote, ar sapnai gali taip pat padėti atrasti gyvenimo tikslą? Beje, yra manančių, jog sapnai – tai prisiminimai iš praeitų gyvenimų. 

 

Sapnai – tai žinutės iš pasąmonės, atskleidžiantys tiesą apie praėjusios dienos mintis ir jausmus. Kai interpretuojame sapnus, matome, ar viską darome teisingai siekdami savo gyvenimo tikslo. Pavyzdžiui, seksas sapne atspindi kūrimo veiksmą. Taigi, jei sapnuojate, kad su kuo nors mylitės, tai reiškia, kad gyvenime stengiatės panaudoti savo talentą kurti. Jei sapne mėgaujatės partneriu, tai reiškia, kad mėgaujatės savo kūriniu realiame gyvenime. Kita vertus, jei kovojate, pykstatės su partneriu, tai rodo, kad yra tam tikra jūsų asmenybės dalis, su kuria tarsi nesutariate, ir tai gali atspindėti pamoką, kurią privalote išmokti. Pavyzdžiui, jei partneris iš sapno yra kritiškas, vadinasi, tai turėtume interpretuoti kaip pamoką priimti save ir aplinkinius tokius, kokie yra. Jei nesuprantame pamokų, kurias atspindi sapnai, juose galima paprašyti pagalbos. Kai išmoksite atsiminti savo sapnus, galėsite nesunkiai gauti žinutes, kurios padės išspręsti konkrečias problemas. Dar daugiau – sapne pagalbos galima prašyti ir tuomet, kai nežinote, kaip išvystyti savo talentus. Beje, gebėjimas prisiminti ir interpretuoti sapnus taip pat padidina ir asmens intuityvius gebėjimus, kurie padeda artimiau bendrauti su savo siela.

 

Kas nutinka, jei asmuo neįvykdo savo gyvenimo misijos? Ar siela turi ją kartoti kitame gyvenime?

 

Jei asmuo neįvykdys sielos misijos šiame gyvenime, siela greičiausiai bandys ją įgyvendinti kitame gyvenime, jei sąlygos bus tam palankios.

 

Įdomu, galbūt sielos misija šiame gyvenime gali pasikeisti dėl asmens išmoktų pamokų, įvykdytų gerų darbų, kuriuos jis jau užbaigė?

 

Pagrindinis tikslas tobulėti ir dalintis savo dovanomis bei išmokti pamokas nesikeičia. Tačiau patys talentai, kuriuos pasirenkame vystyti laikui bėgant tikrai gali keistis. Taip pat ir pamokos, su kuriomis dirbame, per gyvenimą gali keistis. Kita vertus, manau, kad yra puiku, jog pamokos, kurias gauname būdami dvylikos, skiriasi nuo tų, su kuriomis susiduriame sulaukę keturiasdešimties. Būtų keista, jei tokiame amžiuje vis dar mokytumės to paties, ką turėjome įsisavinti jaunystėje, tiesa? (šypsosi).

 

Daugiau informacijos http://www.kathrynandries.com.

 

 

Apie tai, kaip gyvenimo misiją gali padėti atrasti taro kortos, pasakoja amerikiečių tarologė Jean Redman.

 

Citata: „Ne paslaptis, kad visi jaučiame poreikį atrasti tikrąjį „aš“ šiais sudėtingais laikais. O tikroji kiekvienos asmenybės esmė yra jos siela. Tai mūsų dalis, kuri nėra apibrėžta ir ribojama darbo pobūdžio ar vaidmens šiame pasaulyje.“

 

Ar taro kortos gali padėti suprasti, ko trokšta asmens siela ir kur jį veda likimas?

 

Taip, taro kortos gali padėti surasti savo pašaukimą. Šios kortos – tai tarsi kelių žemėlapis, tarsi gidas, padedantis atrasti tikrąjį save. Ne paslaptis, kad visi jaučiame poreikį atrasti tikrąjį „aš“ šiais sudėtingais laikais. O tikroji kiekvienos asmenybės esmė yra jos siela. Tai mūsų dalis, kuri nėra apibrėžta ir ribojama darbo pobūdžio ar vaidmens šiame pasaulyje. Tai asmens įgūdžių, talentų, išminties, įsitikinimų ir unikalių vertybių visuma. Taro kortos per savo universalų simbolizmą gali suteikti atsakymus, kurių siekiate. Tarkim žmogui įdomu, koks turėtų būti gyvenimo darbas. Jis jaučia ypatingą susidomėjimą alternatyviais gydymo metodais bei gamta. Kortos atskleidė, kad moteris turėtų pagalvoti apie masažo ar akupunktūros kursus. Šios kortos buvo pentaklių 7, kardų tūzas ir Žvaigždė – korta, kuri primena apie tikrąją mūsų prigimtį. Kortos rodė, kad šis kelias jai tinkamesnis nei gamtininkės profesija. Tai rodė Įsimylėjėlių korta. Klientė pabaigė masažo kursus ir po metų vėl sugrįžo pas mane. Ji suprato, kad visai nemėgsta masažuoti žmonių, kad jaučiasi išsekusi. Tačiau moteris džiaugėsi baigusi mokslus, nes galės panaudoti įgūdžius  norėdama pagelbėti savo šeimos nariams, be to, ji sakė, kad galės atidėti savo svajonę dirbti gydytojos darbą, nes vienas jos masažo klientų pasiūlė jai darbą gamtoje, o jei tiksliau – praktiką vasarai. Tačiau šį pasiūlymą priimti ji galėjo tik dirbdama masažuotoja, nes kitaip visą vasarą neturėtų iš ko gyventi. Praktika klientei labai patiko ir ji grįžo į koledžą įgyti gamtininkės specialybės. Kaip ji pati sakė, masažo kursai nuvedė ją prie jos likimo, nes jei ne masažas, ji nebūtų sužinojusi apie praktiką ir nebūtų turėjusi galimybių priimti šį pasiūlymą.

 

Ar taro kortos gali parodyti, kas asmens misija šiame gyvenime yra ypatinga ir kad jam skirta nuveikti itin svarbius darbus?

 

Nemanau, kad taro kortos parodys, kad asmuo yra kažkoks ypatingas ar labiau apdovanotas nei kiti. Studijuodami jas savo patirtį tiesiog paverčiame išmintimi. Iš esmės taro kortų archetipiniai simboliai atspindi mūsų gyvenimus. Jie padeda geriau suprasti save, išmokti klausytis savo vidinio balso ir suvokti, kad visi esame dvasinės būtybės žmonių kūnuose. Klausydamiesi ir stengdamiesi pažinti tikrąjį „aš“ galime sekti simbolinius ženklus, kad taptume tuo, kuo privalome, nes būtent tuo būti sugebame geriausiai. Kita vertus, asmuo, kuris turi aiškiaregystės dovaną gali matyti subtilųjį pasaulį ir žinoti, kam lemta tapti visuomenės lyderiu, o kam – didžiu dvasiniu mokytoju. Tačiau taro kortos tokios informacijos nesuteiks. Tačiau jos gali padėti suprasti, ką iš tiesų trokštate veikti šiame gyvenime. Vis dėlto, derėtų atminti, kad būrimas taro kortomis – tai tarsi momentinė šios akimirkos nuotrauka, galinti atskleisti tik praeities šešėlius ir galimą ateitį.  Tačiau dabartyje yra ir laisvos valios sąvoka, taigi kortos negali pasakyti, kas tiksliai atsitiks ateityje. Jūsų gyvenimas – tai tarsi galimybių karalystė, todėl dabartis ir ateitis priklausys tik nuo kelio, kurį pasirinksite. Vis dėlto, tikiu, kad šiame gyvenime yra tam tikrų lemties energijų, taigi ateitis dažnai priklauso nuo mūsų reakcijų į šių energijų sukurtą scenarijų, kurį taro kortos tikrai gali parodyti.

 

Teko skaityti, kad kiekvienas turime taro kortų rinkinį, kurį galima apskaičiuoti pagal gimimo datą. Sakoma, kad tos kortos gali padėti mums įgyvendinti savo gyvenimo misiją. Tai tiesa?

 

Taip, iš tiesų yra metodas, padedantis nustatyti taro kortas pagal jūsų gimimo datą. Tiesą sakant, šiuo atveju taro kortų sistema šiek tiek supanašėja su astrologiniais Zodiako ženklais. Archetipiniai vaizdai ir simboliai ant kortų nesunkiai atskleidžia dovanas, kurias atsinešėme į šį gyvenimą, ir iššūkius, kuriuos teks patirti. Taro kortos, apskaičiuotos pagal jūsų gimimo datą, netgi gali padėti atskleisti jūsų sielos misiją šiame gyvenime.

 

Norint nustatyti gimimo kortas, reikia sudėti savo gimimo datos skaičius. Tai turėtų atrodyti taip: diena + mėnuo + pirmieji du gimimo metų skaitmenys + likę du metų skaitmenys. Pavyzdžiui, jei gimėte balandžio 7 d. 1969 m., turėtumėte skaičiuoti taip: 7+4+19+69=99 (Žmonės, gimę po 2000 m., vietoje skaičiaus 19 turėtų naudoti skaičių 20). Tada reikėtų gautus skaitmenis sudėti tarpusavyje, t.y. 9+9=18. Vadinasi, pirmoji jūsų gimimo korta yra Mėnulis (taro korta Nr. 18). Tuomet šio skaičiaus skaitmenis reikėtų dar kartą sudėti tarpusavyje, t.y. 1+8=9, ir gausite antrąją gimimo kortą. Šiuo atveju tai Atsiskyrėlio korta (taro korta Nr. 9).

 

Gali būti, kad bandant apskaičiuoti pirmąją gimimo kortą gausite ne dviženklį, o triženklį skaičių. Pavyzdžiui, jei gimėte balandžio 27 d. 1979 m., tuomet skaičiavimas atrodys taip: 27+4+19+79=129. Tokiu atveju pirmus du skaitmenis reikėtų traktuoti kaip vieną skaičių (šiuo atveju 12) ir jį sudėti su trečiuoju skaitmeniu (t.y. 12+9=21). Šiuo atveju pirma gimimo korta yra Pasaulis (taro korta Nr. 21), antroji – Imperatorė (2+1=3) (taro korta Nr. 3).

 

Apskaičiavus taro kortas pagal gimimo datą reikėtų pasidomėti jų reikšmėmis bei pamėginti sau atsakyti į šiuos klausimus:

 
  • Ko turiu išmokti iš šios kortos?
  • Kokius simbolius, spalvas, paveikslėlius, savybes ar istorijas galiu įžiūrėti kortoje ir kur visa tai mane kreipia?
  • Kokie iššūkiai vaizduojami šioje kortoje ir kaip galėčiau juos įveikti?
  • Kokias galimybes man siūlo ši korta?
  • Kaip galiu pagilinti savybes ir talentus, kuriuos atskleidžia ši korta?
 

Netgi galite pasidėti analizuojamą kortą po pagalve ir eiti miegoti, o prabudę užsirašyti, ką sapnavote. Taip pat pravartu įsimesti kortą į piniginę ar rankinę ir dienai bėgant  vis žvilgtelėti į ją. Galbūt kils puikių minčių, ką turėtumėte nuveikti šiame gyvenime.

 

Daugiau informacijos http://tarotbyjeanredman.com.

 

Įdomu

 
  • Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad žmogaus tikrasis „aš“ tėra smegenys ir išvada, jog kiekvienas žmogus turi sielą – klaidinga. Kad siela ir dvasia neegzistuoja neva patvirtina atvejai, kai pažeidus smegenis arba vartojant psichotropines medžiagas jaučiami įvairūs pojūčiai bei išgyvenamos patirtys, kurias sukelia cheminiai procesai smegenyse, o ne nežemiškos kilmės siela.
  • Yra manančių, kad kai kurie žmonės turi vadinamąsias pagalbininkų sielas. Jos į fizinius kūnus įsikūnija turėdamos misiją padėti kitiems. Tačiau gyvenime tokie žmonės gali būti labai išsiblaškę, todėl jiems sunkiai pavyksta įgyti dvasinių žinių, taigi jiems sunku padaryti tai, kas lemta, t.y. panaudoti savo žinias padėti aplinkiniams surasti savo gyvenimo kelią.
  • Žinant tikslų gimimo laiką galima nustatyti asmens kylantį Zodiako ženklą (liaudiškai dar vadinamą ascendentu). Tai ženklas, kuris žmogaus gimimo momentu buvo rytinėje horizonto pusėje.  Kai kurie astrologai tikina, kad ne Zodiako (Saulės) ženklas, o kylantis ženklas tiksliau atskleidžia sielos šio gyvenimo misiją.
  • Prancūzų istorikas ir filosofas Michel Foucault savo esė „Dream, Imagination, and Existence“ teigė, kad sapnai atskleidžia žmogaus sielos kilmę. Jis taip pat tikino, kad sapnai apie mirtį šiuo atveju yra patys svarbiausi. Mat juos sapnuojame tada, kai įgyvendiname savo sielos misiją šiame gyvenime.
  • Havajiečių mitologijoje sapnai vadinami moe’uhane, kas reiškia „sielos miegas“. Tuose kraštuose tikėta, kad naktį siela palieka fizinį kūną per ašarų lataką, o vėliau per ten pat sugrįžta. Manyta, kad košmarus žmonės sapnuodavo tuomet, kai į kūną, nakčiai likusį be sielos, patekdavo blogų dvasių.