Ar kada nors girdėjote apie Arkaimo tvirtovę Uralo kalnuose, Čeliabinsko srityje, kuri kartais vadinama Rusijos Stounhendžu? Senoviniame mieste tarp gatvių ir pastatų archeologai aptiko vandens sistemų, metalurgijos krosnių ir kasyklų liekanas. Tikima, kad ši vieta patenka į stipriausių anomalijų zoną šalyje.

 

arkaimas

Bronzos amžiuje Arkaimas buvo gynybinė gyvenvietė, į kurią vedė keturi įėjimai strateginėse vietose. Gyvenvietė buvo pastatyta pagal kruopščiai, iš anksto parengtą planą. Visi apskritimai turi vieną centrą, kurių spinduliai sutampa. Apskrita architektūrinė struktūra yra sukurta, atsižvelgiant į žvaigždžių išsidėstymą. Tai – lyg miniatiūrinė visatos kopija. Apskaičiuota, kad Arkaimo tvirtovė fiksuoja 18 astrologinių įvykių, tarp jų lygiadienių ir saulėgrįžų saulėtekius ir saulėlydžius, taip pat Saulės padėtį, kai Mėnulis pateka aukštai arba žemai.

 

Garsusis Stounhendžas britų salose, mistiškas vertikaliai sustatytų akmenų ratas, seka mažiau astronominių įvykių, pastebimų iš Žemės. Matyt, Arkaimas buvo išminties centras, kuris jungė su kitais centrais ir buvo svarbių religinių ritualų vieta. Įdomu, kad abu istoriniai statiniai yra įrengti toje pačioje geografinėje platumoje. Pamatyti galite PASPAUDĘ ČIA.

 

Ką reiškia Arkaimo pavadinimas? „Ar-ka“ galima šifruoti kaip dangų, o „im“ – kaip žemę. Taigi, miesto pavadinimas, išvertus pažodžiui, reiškia „dangų, liečiantį žemę“. Vien iš pavadinimo aišku, kad šiam miestui buvo skirta ypatinga misija. Arkaimas – dangaus ir žemės sandūroje esantis miestas.

 

Unikalūs Arkaimo statiniai domina ne tik istorikus. Daugybė įrodymų liudija, kad tai, ko gero, pati stipriausia anomalijų zona visoje Rusijoje. Šioje vietovėje keletą kartų buvo pastebėtas NSO – žaibų, judančių skritulių, bei rūko pavidalu.

 

Vietiniai tiki, kad ši vieta šventa. Visus metus čia traukia piligrimai, parsivežti ypatingų savybių turinčio gėlo vandens iš didžiosios Karagankos upės, vasarą atvyksta čia dėl molio. Sakoma, kad turtingos sudėties molis gali išgydyti net nuo lėtinių odos ligų.

 

Prie tvirtovės yra kelios spiralinės formos struktūros – taip pat turistų traukos objektai. Gidai rekomenduoja po šiuos akmenis pasivaikščioti basomis kojomis arba iš viso be drabužių. Reikėtų atsistoti viduryje ir sugalvoti norą. Tikima, kad jis taps tikrove.

 

Gynybinės  gyvenvietės forma lėmė, kad žiniasklaida ir turistai neretai ją vadina svastikos arba mandalos miestu arba net senovės arijų civilizacijos sostinės griuvėsiais, kuri buvo aprašyta vedų ir avestos raštuose. Nuo 1991 metų Arkaimas paskelbtas nacionaliniu archeologiniu rezervatu.

 

Manoma, kad Arkaimas egzistavo apie tris šimtus metų. Po to sudegė gaisrų liepsnose. Kai kurių tyrėjų nuomone, didįjį gaisrą sukėlė patys gyventojai, kai kilo kažkokie neramumai arba labai sustiprėjo nepasitenkinimas valdžia.

 

Tvirtovę juosia įspūdingi kalnai. Žymiausias iš jų – Šamanės (arba nuplikęs, be augmenijos) kalnas. Žmonės kopia į jį, kad pasisemtų teigiamos energijos, melstųsi ir medituotų. Čia atgabenami net sunkios būklės ligoniai, tikintis, kad nepaprasta vietovės aura išgydys ir jie pasveiks.

 

Turistai kopia ir į Atgailos kalno viršukalnę, prašydami atleidimo, gailestingumo. Meilės kalnas garsėja tuo, kad gali atnešti sėkmę ir laimę. Į Vyrų kalną kopia moterys, kurios nori išspręsti santykių problemas. Sklinda gandai, kad pasivaikščiojusios po šį kalną, moterys tampa labai populiarios tarp vyrų. Prie Palaimintojo kalno augmenija yra labai keista, neįprastų formų. Beržų kamienai keistai išsikraipę. Sakoma, kad žmonėms šioje vietoje geriau ilgą laiką nebūti, nes galima išprotėti.

 

Kartą, vykdant archeologinius kasinėjimus, viena studentė išgirdo balsą, kviečiantį užeiti į struktūros centrą. Mergina nuėjo viena ten, iš kur sklido balsas. Grįžusi ilgai negalėjo nustoti verkusi. Vėliau ji papasakojo, kad nuėjusi į tą vietą sutiko senųjų Arkaimo gyventojų šmėklas. Merginai prireikė psichiatrų pagalbos, kad atsigautų po patirto šoko. Panašių incidentų užfiksuota ir vykdant archeologinius kasinėjimus prie Egipto piramidžių. Mokslininkai regėjo haliucinacijas ir patyrė psichikos sutrikimų.

 

Rusų mokslininkai pasakoja, kad yra mažiausiai dvi Arkaimo gynybinės tvirtovės. Turistai dabar lanko pirmąjį, standartinį Arkaimą. Antroji tvirtovė yra šiek tiek toliau. Šiuo metu ten vis dar vykdomi archeologiniai kasinėjimai ir pašaliniai lankytojai neįleidžiami. Trečiasis Arkaimas yra pats paslaptingiausias – ten neina net vietiniai gyventojai.

 

Arkaimo tvirtovės apylinkes ir miškus, kuriuos vietiniai vadina „girtais miškais“ dėl keistai iškraipytų medžių kamienų, gaubia paslapčių šleifas. Čia tvyro tokie stiprūs energijos srautai, kurie atvykėlį gali paveikti tiek neigiamai, tiek teigiamai. Niekada negali žinoti, kurie iš jų bus stipresni tą dieną arba kaip į juos reaguos žmogaus organizmas.