Lietuviai dažnai mėgsta pasiskųsti, kad šalyje keliai labai prasti, duobėti. Tačiau pasaulyje yra kur kas pavojingesnių kelių. Riedant automobiliu tokiais keliais,  kyla mintis, kad tuojau nuvažiuosite nuo kelio, kažkas nukris ant transporto priemonės ar nugarmėsite į bedugnę.

 

Pačiu pavojingiausiu keliu pasaulyje tituluojamas vingiuotas Mirties kelias Bolivijoje – 70 kilometrų atkarpa Andų kalnuose, kuri leidžiasi iš 3600 metrų aukščio. Siauri serpentinai, rūkas ir migla pasiglemžė daug vairuotojų gvybių.

 

Vairuotojus ir keleivius ne mažiau šiurpina ir kitas kelias, vedantis iš Maskvos į Sibirą per Jakutsko miestą. Kelio juosta labai siaura, eismo sąlygas dar labiau sunkina dažni lietūs, rūkai. Pasakojama, kad kartą viena moteris pagimdė autobuse, įklimpusiame į purvą.

 

220 kilometrų Gruzijos karo keliu Rusijoje geriau taip pat nevažiuoti. Šis kelias jungia Gruzijos sostinę Tbilisį su Rusijos miestu Vladikaukazu. 1799 metais kelią tiesti pradėjo rusų kariuomenė ir pabaigė 1863 metais. XIX amžiuje Gruzijos karo kelias buvo pagrindinė rusų ir Kaukazo kalniečių konfliktų priežastis.

 

Į pavojngiausių pasaulio kelių sąrašą įtraukti Nepalo, Tibeto ir Bangladešo keliai. Norint nuvykti prie Everesto, reikia akmenuotais, siaurais keliukais eiti 1,5 valandos.

 

Važiuojant Kinijos tuneliu Guoliang kalnuose atrodo, kad vienas neatsargus judesys lemtų nugarmėjimą į bedugnę. Be to, didžiulės uolos ir akmenys virš kelio atrodo nemažiau grėsmingai.