Ar verta susilaikyti nuo sekso? (5)
2012-09-03 07:52Frigidiškosios ir impotentai – taip vadinami ilgai nesimylintys žmonės. Pastarieji to negali daryti dėl fiziologinių, o frigidiškos moterys – dėl psichologinių priežasčių. Darbomanų amžiuje ne visada pavyksta rasti laisvą minutę sau ir savo partneriui, todėl susilaikymas nuo sekso tampa rimta problema. Tačiau pilkoje kasdienybėje būtina rasti laiko intymiai meilei kurstyti.
Kitoks požiūris
Požiūris į seksą nuo praeito amžiaus labai pakito: žmonės laisviau ėmė reikšti mintis, kiti nustojo drovėtis savo netradicinės orientacijos. Rūtų vainikėlis šiais laikais neatitinka savo simbolinės reikšmės – reta moteris prisipažįsta, kad iki vestuvių buvo skaisti. Vieni teigia, kad seksas skatina laimės hormonų gamybą, kiti – kad jis kenkia. Pati sekso sąvoka nėra konkreti, nes seksu vadinamas kontaktas sueities metu, tačiau jam priskiriama ir erogeninių zonų stimuliacija bei masturbacija. Susilaikymas nuo sekso kenkia žmogaus sveikatai. Todėl prieš jo atsisakydami turėtumėte gerai pagalvoti, ar po šio sprendimo jūsų gyvenimas bus visavertis.
Seksas moters gyvenime
Nustatyta, kad moterys turi mažesnį polinkį į seksą negu vyrai. Jos yra jautresnės ir emocingesnės, todėl joms svarbiau jausmai, o ne fizinis kontaktas. Jeigu moteris nesijaučia laiminga, tai dažniausiai veikia ir jos intymų gyvenimą. Vyrams atvirkščiai: jeigu jie jaučiasi emociškai blogai, yra prastos nuotaikos, geriausia terapija – seksas.
Moterims nenoras mylėtis gali kilti dėl įvairių priežasčių: jos nepasitiki partneriu ar kurį laiką neturėjo lytinių santykių ir bijo patirti diskomfortą per sueitį. Ilgalaikė abstinencija dažnai sukelia ir fiziologinių pokyčių, pavyzdžiui, makšties sausumą, genitalijų skausmą ar jų dilgčiojimą sekso metu. Šie požymiai atsiranda nepakankamai susijaudinus, todėl ilgai nesimylėjus būtina prieš sueitį daugiau dėmesio ir laiko skirti įžanginėms glamonėms, pasirūpinti jaukia aplinka. Moteris nuo sekso dažnai atbaido skausmo baimė. Turinčios tuštinimosi problemų, patyrusios gimdymo traumų ar jaučiančios dubens skausmus dažnai išgyvena dėl to, kad seksas bus nekokybiškas, ir jo visiškai atsisako. Tačiau tai nėra geras sprendimas, nes susilaikymas nuo sekso sukelia psichologinių padarinių – nesimylinti moteris tampa nervinga, dažnai keičiasi jos nuotaika. Tai gali tapti rimtos neurozės priežastimi. Ilgai lytinių santykių neturėjusi moteris pradeda jaustis nemylima ir negeidžiama, ją gali apimti depresija. Todėl kai kurios vienišės seksą pakeičia masturbacija.
Seksas vyro gyvenime
Abstinencijos pasekmės vyrams priklauso nuo jų amžiaus ir susilaikymo trukmės. Kuo jaunesnis vyras, tuo jam sunkiau susilaikyti nuo lytinių santykių dėl siautėjančių hormonų. Todėl vyrai, neturintys ilgalaikės partnerės, dažnai ieško nuotykių. Juos valdo noras išlieti susikaupusią seksualinę energiją. Susilaikymas nuo sekso jauniems vaikinams rimtų sveikatos problemų dažniausiai nesukelia, tai gali turėti įtakos jų psichologijai. Vyro genuose užprogramuota apvaisinti kuo daugiau patelių, todėl ilgai nesimylėdamas vyras gali pasijusti nevisavertis. Paprastai psichologinės problemos ištinka po greitų skyrybų, kai iki tol nuolatinę partnerę turėjęs vyras staiga jos netenka.
Vyresniems reguliariai nesimylintiems vyrams abstinencija gali pridaryti ne tik psichologinės, bet ir fiziologinės žalos. Kuo vyras vyresnis, tuo susilaikymas nuo sekso sukelia didesnę impotencijos grėsmę. Perkopusiems trisdešimtmetį susilaikymas gali tapti priešlaikinės ejakuliacijos arba susilpnėjusios erekcijos priežastimi. Sulaukusiems penkiasdešimties metų vyrams kelių mėnesių abstinencija gali baigtis impotencija. Jeigu seksas nereguliarus, gali atsirasti erekcijos sutrikimų. Be to, seksas – geriausias vaistas prostatitui gydyti.
Kodėl nenori mylėtis?
Tiksliai nenustatyta, kaip dažnai reikia mylėtis, – kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi. Neretai susilaikymas nuo sekso būna nenatūralus – tam daug įtakos turi aplinka. Vienišos moterys sekso vengia dėl visuomenės požiūrio į vienadienius nuotykius, bijo užsikrėsti lytinėmis ligomis ar pastoti nuo mažai pažįstamo žmogaus. Todėl vienišės mieliau renkasi abstinenciją negu atsitiktinius santykius. Taip pat nenorą mylėtis gali sukelti nuovargis, didelis darbo krūvis. Vertėtų bent kartą per savaitę skirti dėmesio savo partneriui, sukurti romantišką aplinką ir dovanoti gražias akimirkas vienas kitam. Nebūtina kaskart mylėtis, tiesiog galima pabūti dviese, pajusti artimo žmogaus kūno kvapą.
Artumo stoka ir rutina atšaldo žmonių seksualinį gyvenimą. Poroms mylėtis dažnai trukdo už sienos žaidžiantys vaikai ar virtuvėje besisukiojantys giminaičiai. Net jeigu namie yra tinkamos sąlygos reguliariai mylėtis, kartais pravartu pakeisti aplinką – išvykti į sodybą ar užsisakyti kambarį viešbutyje. Tai turėtų sustiprinti prigesusius jausmus. Dažniausiai mylėtis nenori vienas iš partnerių, o tai ilgainiui tampa rimtų konfliktų priežastimi. Tokiu atveju būtina spręsti problemą, dėl lytinės abstinencijos kreiptis į seksologą ir psichologą. Vienišiai savo seksualinę energiją gali nukreipti nebūtinai ieškodami vienadienių nuotykių. Aktyvi veikla taip pat padeda išlieti susikaupusią energiją.
Atvirai apie seksą
Įrodyta, kad geram seksui daug įtakos turi jausmai. Vienas kitą mylintys ir ilgai pažįstantys žmonės žino, kas patinka, nepatinka partneriui ir ko galima iš jo tikėtis. Atsitiktiniai vienos nakties santykiai tampa ne mylėjimusi, o daug pastangų nereikalaujančia energijos iškrova. Todėl dažnai nukenčia sekso kokybė ir mažėja tikimybė patirti orgazmą.
Viena dažniausių poroms iškylančių problemų – neatvirumas sekso tema ir negebėjimas spręsti konfliktų. Tai kartais lemia nepasitenkinimą seksu ir nenorą mylėtis. Didelę klaidą daro moterys, šantažuodamos vyrus, pavyzdžiui, jeigu šie kuo nors nusikalsta, kai kurios moterys juos baudžia lytine abstinencija. Dėl šios priežasties vyrai pradeda eiti į šoną. Tai nereiškia, kad jie nemyli savo išrinktosios, – tiesiog siekia išlieti susikaupusią seksualinę energiją. Todėl derėtų kartu ieškoti kompromiso, atvirai kalbėtis, o ne eiti lengviausiu keliu, vedančiu skyrybų link.
● Vidutinio amžiaus moterų lytinis aktyvumas padidėja, o tokio amžiaus vyrams nutinka priešingai.
● Ilgalaikis nesimylėjimas vadinamas lytine abstinencija.
● Seksopatologai skiria dvi susilaikymo fazes: kankinamąją, kai geidžiama pasimylėti, ir ramiąją, kai libido pamažu gęsta ir jį susigrąžinti ne visada lengva.
● Seksualinis diskomfortas priklauso nuo moters temperamento.
● Įrodyta, kad susilaikymas nuo sekso iki vestuvių neturi jokios įtakos intymiam poros gyvenimui vėliau.
● Kelis metus trunkantis susilaikymas nuo sekso gali baigtis dideliais organizmo pokyčiais: silpnėja lytinis potraukis, prastėja lytinių funkcijų veikla, atsiranda vėžinių susirgimų.
● Susilaikymas iki pirmų lytinių santykių yra laikomas norma (organizmas dar nėra pripratęs prie reguliaraus lytinio gyvenimo) ir išgyvenamas lengviau negu patyrus sekso džiaugsmą.