Manote, kad sveiki, reguliarūs lytiniai santykiai garantuoja ilgą gyvenimą? Mokslininkai turi blogų žinių – pasirodo, kad didžioji ilgaamžiškumo paslaptis – tai jokio sekso. Kad ir kaip būtų liūdna, mokslas įrodė, kad seksualinis aktyvumas trumpina žmogaus gyvenimo trukmę.

 

seksas

Skamba, kaip blogos žinios, ar ne? Tikriausiai nesinori tuo tikėti. Daugybė žmonių visame pasaulyje tiki, kad mylėtis yra taip pat sveika kaip valgyti vaisių ar daržovę. Žiniasklaida ir net gydytojai skelbia, kad mes turėtume mylėtis kuo įmanoma dažniau savo pačių labui.

 

D. Britanijoje Šefildo universitete atliktas tyrimas parodė, kad sekso vengimas gali padėti gyventi ilgiau. Mokslininkai stebėjo vabalų gyvenimą ir nustatė, kad tie, kurie poruodavosi jauni, nugaišdavo anksčiau. Tie, kurie nesiporuodavo, gyvendavo ilgiau.

 

„Vienuolės yra linkusios gyventi ilgiau negu moterys, turinčios vaikų ir dauguma žmonių asmeniškai pažįsta kažką, kas turi netekėjusią tetą, kuri, regis, gyvens amžinai. Klausimas: kodėl?“, – sakė tyrimo vadovas dr. Michaelis Siva-Jothey. Cituodamas tyrimą vadovas aiškina: „Vabalų atveju poruojantis išsiskiria hormonai, kurie skatina spermos gamybą vyrams ir kiaušinėlių –moterims, daro neigiamą poveikį imuninei sistemai“.

 

Be abejo, kiekvienas pasirenka tai, ko nori iš gyvenimo. Vieniems prioritetas yra gyventi kuo ilgiau. Kitų – išnaudoti visas galimybes, kurias pasiūlo gyvenimas, gyventi taip, kad senatvėje nekiltų noras gailėtis, kad kažko nespėjote, kažką praleidote ir pan.

 

Geriausia būtų atrasti pusiausvyrą visuose dalykuose. Reikėtų sveikai maitintis, bet retkarčiais leisti sau pasilepinti skaniu, bet nebūtinai labai sveiku maistu. Sportuoti, bet kartais leisti sau patinginiauti ir pasivartyti lovoje. O dėl sekso tai reikėtų pasverti mylėjimosi ir nesimylėjimo privalumus (taip, galbūt seksas vabalams sutrumpino gyvenimo trukmę, tačiau sekso teikiamas malonumas tai atperka). Kiekvienas žmogus turi teisę pasirinkti pats, kokio gyvenimo nori…

 

Galbūt seksas ir nepadės gyventi ilgiau, tačiau jis turi daug kitų privalumų:

 
  • Degina kalorijas, gerina kraujotaką ir širdies darbą;
 
  • Mažina širdies priepuolio riziką;
 
  • Mažina stresą;
 
  • Mylintis išsiskiria hormonas oksitocinas, todėl seksas gali padėti sumažinti skausmą;
 
  • Gali pakelti nuotaiką.
 

Taigi, rinktis gali kiekvienas, kas yra svarbiau!