Kuriant verslo pagrindus įmonės vadovo vaidmens daugeliu atveju imasi pats jos savininkas. Tačiau retai kada jam pavyksta ilgai išsilaikyti poste. Tad geriau nerizikuoti, netampyti likimo už ūsų ir ryžtis ieškoti samdomo vadovo, kuris jau turi įgijęs vadybinės patirties.

 

kompiuteris

Į kokius klausimus įmonės savininkui reikėtų atsakyti prieš pradedant ieškoti samdomo vadovo?

 

Prieš pradėdamas samdomo vadovo paieškas įmonės savininkas turėtų pats sau atsakyti į gana svarbius klausimus – ko konkrečiai norėsite iš vadovo, kokius išmėginimus jis turės atlaikyti, kokias verslo ambicijas privalės pasiekti. Atsakymai į šiuos klausimus yra reikalingi tam, kad savininkui būtų aišku, ko tikėtis iš pasamdyto vadovo.

 

Vienokios būdo savybės vadovui reikalingos tada, kai prireikia sutramdyti finansinę krizę ir sėkmingai iš jos iškopti. Kitokių gebėjimų reikės vadovui tada, kai iš jo bus pareikalauta išlaikyti tame pačiame lygmenyje iki tol gerai valdytą verslą ir garantuoti patikimą jo tęstinumą.

 

Koks veiksnys yra laikomas pačiu svarbiausiu tinkamo kandidato į vadovo pareigas paieškose?

 

Svarbiausiu sėkmingo vadovavimo veiksniu yra laikoma pasirinkto kandidato praktinė darbo patirtis. Labiausiai pageidautina, kad kandidatas anksčiau būtų padirbėjęs ne tik lietuviško kapitalo, bet ir tarptautinio verslo įmonėje. Vienoks darbas tarptautiniame versle, kur samdytas vadovas netgi gali tiesiogiai nesutikti su įmonės savininkais, kitoks – vietinėje įmonėje, su kurios savininku susitinkama kasdien.

 

Patirties atžvilgiu darbas tarptautinėje įmonėje suteikia didelį privalumą, nes vadovas turi progą susipažinti su pažangiausiomis vadybinėmis veiklomis, jis iš arti susiduria su aplinka, kurioje pritaikomas gerai sureguliuotas verslo valdymo modelis. Ko kartais pasigendama vietinio kapitalo bendrovėse.

 

Kokios kandidato į samdomo vadovo postą savybės kartais gali išgąsdinti įmonės savininką?

 

Tiesa, ieškant idealaus samdomo vadovo, kartais gali nutikti ir paradoksali situacija. Pavyzdžiui, niekas nenuginčys fakto, jog vadovas privalo pasižymėti lyderio savybėmis, tačiau kartais įmonių savininkai ima bijoti stiprių asmenybių, kad jos pačios to nenorėdamos nepaveržtų iš jų lyderio vaidmens.

 

Kad neatsitiktų panašių kuriozų, geriau įmonės vadovo paieškas patikėti tuo darbu užsiimantiems profesionalams, kurie geba rasti visais atžvilgiais pačius geriausius vadovus. Jei bendrovei ar įmonei reikia surasti naują vadovą, geriausia išeitis – kreiptis į internetinę įmonę:https://www.indigroup.lt/.