Ar studento iš Pietų Afrikos išradimas pakeis pasaulį? Gėlo vandens pasaulyje sparčiai mažėja, o kai kuriose pasaulio vietose net ir šiais laikais jo labai trūksta. Taigi kam švaistyti tokį brangų vandenį. Šiuo išradimu neabejotinai džiaugsis keliautojai ir tie, kurie kartais paprasčiausiai tingi pakilti nuo sofos, kad nueitų nusiprausti. Teigiama, kad sausa higienos priemonė, pakeisianti vandenį, naikina bakterijas, maitina bei valo odą ir maloniai kvepia. Kad būtų galima pasiimti bet kur ir bet kada, priemonė išpilstoma į nedideles pakuotes.

 

22-ejų metų Keiptauno universiteto studentas Liudvikas Merišeinas tikisi, kad jo išradimas išgelbės gyvybę ne vienam mūsų planetos žmogui, nes ne visi gali gauti švaraus vandens ir laikytis elementarios higienos. Blogos sanitarinės sąlygos trečiojo pasaulio šalyse yra iš tiesų milžiniška problema, kasmet nusinešanti keletą milijonų žmonių gyvybių.

 

2011 metais L. Merišeinas laimėjo pasaulinį studentų verslininkų apdovanojimą už vandenį pakeisiantį losjoną. Priemonė, kurią kaip losjoną reikia įtrinti į odą, gali išgelbėti gyvybę daugiau nei 2 milijonams skurstančių žmonių, kurie dėl prastų sanitarinių sąlygų serga infekcinėmis ligomis.

 

Mintis apie priemonę, kuri pakeistų vandenį, išradėjui kilo paauglystėje, kai vienas draugas pasiskundė, kad kartais tingi praustis. „Kodėl niekas nesukuria priemonės, kurią būtų galima tiesiog užtepti ant odos ir taip išvengti prausimosi“, – tada svarstė draugas. Grįžęs namo vaikinas atliko paiešką internete ir sugalvojo verslo planą. Vieną stebuklingosios priemonės pakuotę L. Merišeinas įkainojo 50 JAV centų. Jo gaminiai galėtų būti pardavinėjami už puantro dolerio oro linijoms, kariuomenėms, vietose, kuriose prastos sanitarinės sąlygos, net viešbučiuose, kurie skatina vandens taupymą. Be to, priemonės būtų dalinamos kaip labdara.