Kai tiek daug kalbama apie tai, kad reguliarūs seksualiniai santykiai gerina gyvenimo kokybę, kyla noras pradėti mylėtis kasdien, bent po keletą kartų… Juk sveikatos ir laimės niekada negana? Tačiau kodėl labai reta pora laikosi tokio požiūrio? Negi sekso gali būti per daug? Galbūt per dažnas seksas netgi kenksmingas?

 

Žymaus futbolininko Kevino Princo Boatengo mergina Melisa Sata kartą išdavė, kodėl jos mylimasis dažnai patiria traumas, trukdančias rungtyniauti. „Jis visada sužeistas, nes mes mylimės nuo septynių iki dešimties kartų per savaitę“, – atviravo moteris. Lieka neaišku, ar septyni kartai per savaitę jau yra ta riba, nuo kurios seksas nebeteikia malonumo. Tikriausiai atsirastų tokių, kurie su pastarojo futbolininko mergina norėtų pasiginčyti.

 

Štai psichologai tvirtina, kad mylėtis kasdien nėra nieko blogo, jei tai patinka abiem partneriams. Pora, kuri mylisi septynis ar daugiau kartų per savaitę gerokai lenkia statistines poras, kurios tuo užsiima apie du kartus per savaitę. Dažniausiai po kurio laiko poros ima mylėtis rečiau, tačiau kai kurios – net ir praėjusius ne vieneriems santuokos metams seksu užsiima taip pat dažnai, kaip ir santykių pradžioje.

 

Kai kuriems žmonėms po orgazmo pradeda skaudėti galvą. Jeigu mylimasi dažnai, tai galvos skausmas gali tik stiprėti ir niekaip nepraeiti. Baisiausia, kas gali ištikti, jei seksas yra pernelyg intensyvus – mirtis nuo širdies smūgio. Jeigu kasdien mylimasi su skirtingais partneriais, kyla dar didesnė grėsmė užsikrėsti pavojingomis lytiškai plintančiomis ligomis, šlapimo takų infekcijomis. Mitas, kad reikia mylėtis rečiau tiems, kas nori pastoti.

 

Seksas neturi būti skausmingas ar kelti kokių nors kitokių nemalonių pojūčių. Jeigu į išvardytus simptomus nekreipiama dėmesio, galima įtarti priklausomybę seksui. Tokiems žmonėms reikėtų apsilankyti pas psichoterapeutą. Kai kurioms poroms, kurių vienas partneris turi aukštą, o kitas žemą libido, padeda sekso tvarkaraščio rašymas. Žinoma, planavimas, kada mylėsitės neskamba labai romantiškai, tačiau tai bene vienintelis būdas sužinoti, kiek sekso užtenka abiems partneriams, kad jie būtų patenkinti ir nesiskųstų nuovargiu ir nemaloniais pojūčiais.