Ko tik žmonės nedaro, kad sužadintų aistrą ir padidintų lytinį pajėgumą! Jie perka prabangias austres, valgo egzotiškus vaisius ir vartoja įvairių žolelių papildus. Tačiau ar iš tiesų jie yra tokie veiksmingi?

 

"afrodiziakai"

Sklando gandai, kad garsusis italų moterų mylėtojas Giacomo‘as Casanova (1725 – 1798) per dieną suvalgydavo iki 50 austrių, kad palaikytų aukštą testosterono lygį kraujyje ir turėtų pakankamai jėgų ir energijos patenkinti visas savo meilužes.

 

Nebūtina būti Kazanova, kad norėtųsi būti seksualesniems ir ištvermingesniems lovoje. Ar tikrai, susilpnėjus potencijai ir dingus norui mylėtis, reikia leisti krūvas pinigų įvairiems vaistams ir maisto papildams? Galbūt afrodiziakai suveiktų ne ką prasčiau…

 

Be austrių afrodiziakais taip pat laikomi smidrai, bananai, kokosai, mangai ir juodasis šokoladas, net tokios aštraus kvapo ir skonio prieskoninės daržovės kaip svogūnai ir česnakai. Afrodiziaku laikomas ir raudonasis vynas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad nesaikingas alkoholio vartojimas kenkia asmeninei, šeimos ir visuomenės gerovei. Daug geriau, naudingiau ir sveikiau būtų rinktis austres arba juodąjį šokoladą!

 

2005 metais Bario universitete Majamyje (JAV) mokslininkai išsiaiškino, kad austrės yra turtingos aminorūgščių. Bandymai su žiurkėmis padėjo nustatyti, kad jos didina sekso hormonų (testosterono ir progesterono) kiekį. Kitame JAV universitete (angl. Rush University) buvo išsiaiškinta, kad šokolade yra medžiagos feniletilamino (PEA), hormono, stimuliuojančio vadinamąjį „malonumų centrą“ smegenyse. Tačiau yra nedidelė problema… Reikėtų suvartoti labai didelį kiekį abiejų šių produktų, kad jie turėtų poveikį lytinių organų funkcijoms. Amerikos nacionalinis psichinės sveikatos institutas nustatė, kad 58 kg svorio žmogui reikėtų suvalgyti daugiau nei 11 kg gryno šokolado, kad pajustų užplūstančią euforiją.

 

Sakoma, kad valgomi afrodiziakai iš tiesų gali veikti, tik ne taip, kaip paprastai galvojama. Atlikti tyrimai rodo, kad jie labiau turi poveikį ne mūsų kūnams, bet mintims. Jausmingumą skatina tam tikrų maisto produktų aromatai, simbolika, forma ir (arba) spalva. Fiziniai maisto produktų požymiai sužadina tam tikrus jausmus ir net pats valgymo procesas veikia kaip seksualinis stimulas. To pasekmė – didesnis nei įprastai seksualinis susijaudinimas ir aistringi lytiniai santykiai.

 

Kai atsirado viagra, farmakologiškai patvirtintas vaistas nuo erekcijos sutrikimų, pradėta ieškoti natūralių alternatyvų, geriausia pagamintų žolelių pagrindu. Kanados Guelfo universiteto tyrėjų nuomone, tokia natūrali alternatyva galėtų būti ženšenis, nes kai kuriems vyrams ir moterims jis gali sustiprinti seksualinį susijaudinimą. Tyrimai su žiurkėmis parodė, kad šafranas gali sustiprinti patinėlių erekciją.

 

Tolesni tyrimai pademonstravo, kad egzotinis prieskonis, šafranas, žmonių mityboje nežymiai gali pagerinti erekciją. Tačiau tam, kad būtų galima teigti tiksliau, dar reikia atlikti išsamesnių tyrimų. Farmakologijos leidiniuose rašoma, kad teigiamą poveikį seksualumai gali turėti ir peruvinė pipirnė (maka), niežulinė aksompupė ir gulsčioji ragužė. Tačiau reikia nepamiršti, kad kai kurie viešai pripažinti afrodiziakai gali būti labai pavojingi sveikatai. Ispaniška muselė (pagaminta iš traiškytų vabzdžių), pavyzdžiui, gali sukelti staigų kraujo antplūdį į genitalijas, bet taip pat ir pažeisti šlapimo takus bei virškino sistemą. O afrikinio raugmio medžio žievė gali sukelti nerimo jausmą, panikos priepuolį bei haliucinacijas. Visa tai žinant, kyla mintis: o gal tikrai geriau suvalgyti tuos 11 g juodojo šokolado!

 

O kaip būtų galima sustiprinti seksualinę potenciją be augalinių preparatų? Visų pirma reikia valgyti daugiau maisto produktų, kuriuose yra cinko. Pavyzdžiui, austrėse yra gausu cinko, kuris padeda palaikyti aukštą testosterono lygį.

 

3 kiti natūralūs produktai, kurie veikia kaip afrodiziakai:

 
  • Trumai arba triufeliai turi panašų aromatą kaip androsteronai (vyriški lytiniai hormonai) arba vyriški feromonai, kurie sužadina moterų lytinį susijaudinimą.
 
  • Imbiero aromatas stimuliuoja susijaudinimo centrus smegenyse.
 
  • Aitrioji paprika – aštrus prieskonis skatina seksualinį susijaudinimą, pagreitindamas širdies ritmą, suaktyvindamas kraujotaką, nurausvindamas skruostus ir paskatindamas kūną išskirti daugiau prakaito.
 

Žinoma, svarbiausia yra laikytis sveikos, subalansuotos mitybos. Jeigu žmogus valgytų daugiausiai tokių produktų, kurie turi didelę maistinę vertę, jis rečiau jaustų nuovargį ir mieguistumą ir galėtų dažniau mėgautis džiuginančiais seksualiniais santykiais.