Kasdien praustis, sudėti daiktus į vietas ir palaikyti aplinkos švarą esame įgudę nuo vaikystės. Tačiau tiek namus, tiek kūną ir mintis reikia apvalyti ne tik nuo matomų nešvarumų, bet ir neigiamos energijos. Kaip tai padaryti?

 

apsivalymo ritualai

Ritualai namams

 

Tikriausiai bent kartą į namus teko priimti nemalonų žmogų arba kuriam išėjus jautėte slogutį. Net po malonios kompanijos namus reikėtų apvalyti, nes kiekvienas žmogus palieka savo energijos pėdsakų. Ir kol jie jaučiami, sunku grįžti į kasdienę rutiną, įprastą savijautą. Ezoterikai namams apvalyti turi daugybę metodų, o būrėjos – specialių užkalbėjimų. Tačiau ir neturėdami ypatingų gebėjimų ar specialių priemonių galite atlikti reikalingą ritualą. Paprasčiausias būdas apvalyti namus – juos sutvarkyti ir grindis iššluoti nuo tolimiausio kampo lauko durų link.

 

Pakeisti namų energijai puikiai tiks ir skersvėjis – atverkite langus priešingose namo ar buto pusėse ir palaukite keliolika minučių, kol pajusite, kad oras namuose pasikeitė – tapo gaivus, vėsus, tyras.

 

Apvalymo ritualams galima pasitelkti žvakes. Nuo senų laikų jos naudojamos per ritualines apeigas ir magiškus ritualus. Bažnytinės, šventintos žvakės, tikima, turi ypač stiprią energetiką ir gali iš namų išprašyti bet kokią nepageidaujamą energiją. Net jei specialios žvakės neturite, norėdami apvalyti namus uždekite žvakutę. Galite ją palikti rusenti kambaryje, kur lankėsi kitų žmonių, arba apeiti kiekvieną kambarį, artėjant prie durų. Ezoterikai pataria žvakėmis apvalyti namus bent kartą per savaitę – uždegti po žvakutę kiekviename kambaryje ir leisti jai visiškai sudegti (svarbu užtikrinti saugumą ir nepalikti ugnies be priežiūros).

 

Namams apvalyti tinka ir smilkalai, difuzoriai, eteriniai aliejai. Valomosiomis savybėmis garsėja ladanas, mira, alyvos, citrinos. Pasmilkykite norimoje patalpoje arba lėtai apeikite visus namus.

 

Ženklai, kad namus reikia apvalyti:

 
  • Namuose kas nors mirė.
  • Apsilankė nemalonių žmonių.
  • Dažnai genda įvairi technika.
  • Namiškiai dažnai pykstasi.
  • Dažnai perdega lemputės.
  • Serga naminiai gyvūnai.
  • Dingsta, pasimeta daiktai.
  • Atsirado kenkėjų.
 

Kūnui apvalyti 

 

Tinkamiausias apvalymas kūnui – vandens procedūros. Mūsų kūnas didžiąja dalimi sudarytas iš vandens. Moksliškai įrodyta, kad vanduo gyvas, turi atmintį ir reaguoja į mintis bei emocijas. Taigi mintimis ar išgyvenimais galima paversti jį arba nuodu, arba nuostabiausiu pasaulyje gėrimu. Bioenergetikas Jonas Dainauskas pataria gerti tik energetiškai įkrautą vandenį, o tai galite padaryti patys – prieš gerdami padėkokite vandeniui už tai, kad numalšins troškulį, sukalbėkite maldą, klausykite ramios muzikos. Nepraleiskite dienų, kai visi planetos vandenys įsikrauna energetiškai. Anot bioenergetiko, sausio 19-osios (pagal senąjį maldyną Jėzaus krikšto diena), vasario 15-osios ir birželio 24-osios (Joninės) naktimis vyksta stebuklai – vanduo įgauna kone dešimteriopai stipresnę energiją. Toks vanduo neabejotinai turi gydomųjų galių ir teigiamai veikia žmogaus savijautą. Net ir iš čiaupo bėgantis vanduo savo galias išlaiko labai ilgai, todėl prisipilkite jo ir gurkšnokite, kai apninka bloga nuotaika, puola ligos ir pan.

 

Norėdami apsivalyti, palįskite po dušu, dar geriau – pagulėkite vonioje, taip atsipalaiduosite, pamiršite rūpesčius, nurimsite. Kai pabendraujate su neigiamais žmonėmis, kartais nevalingai norisi palįsti po dušu – nusiplauti jų neigiamą energiją. Jei toks pojūtis yra, nevaržykite savęs: su tekančiu vandeniu leiskite nutekėti visoms neigiamos emocijoms.

 

Itin stiprią valomąją galią turi upės, nes jose vanduo niekada nestovi vietoje, bet veiksmingi ir ežerai, jūros. Valomosioms maudynėms reikėtų pasiruošti. Įbridus į vandenį apgalvoti, kokius dalykus, įvykius ar žmones norite paleisti. Tada visu kūnu panirti. Jeigu nardyti baugu, tuomet atidžiai apsiplaukite, nepamirškite veido, akių. Tai daryti visiškoje tyloje, geriausia vienam. Ypač apsivalyti tinka saulės laida ar sutemos – naują dieną pradėsite be praeities šešėlio.

 

Verta paminėti, kad apsivalyti tinka ir sušalęs vanduo, pvz., sniegas. Nemažai lietuvių šią žiemišką žiemą trynėsi sniegu, voliojosi pusnyse, lindo į ledinį vandenį. Visos šios procedūros padeda pradėti viską iš naujo. Šalčio sukelto šoko akimirką tarsi iš naujo paleidžiamas laiką – praeityje lieka blogos mintys, nemalonios pažintys, skaudūs žodžiai.

 

Ženklai, kad kūną reikia apvalyti:

 
  • Kamuoja nuovargis, nedarbingumas.
  • Kimba peršalimo ligos.
  • Vargina nemiga arba košmarai.
  • Skauda raumenis, sąnarius.
  • Kartojasi galvos skausmai.
 

Mintims švarinti

 

Oras arba vėjas tinka ne tik namams apvalyti, bet ir mintims švarinti. Pasinaudokite vėjuota diena. Atsistokite tvirtai ant žemės, pakelkite galvą į dangų ir įsivaizduokite, kaip vėjas keliauja kūnu, kiaurai perpučia, išpūsdamas neigiamą energiją ir pripildydamas nauja, gaivia. Kaip iš galvos išpučia slogias mintis, nerimą, baimes ir pripildo ramybės. Tokie reguliarūs apsivalymai padeda išvengti sąstingio, vidinio sunkumo, neramių minčių.

 

Pravartu leisti laiką lauke ne tik esant giedrai ir saulei, bet ir kitokiu oru. Vėjo garsai veikia raminamai. Pasiklausykite ošiančios jūros ar miško, šnarančių medžių, vėjo varpelių. Bent 10 min. klausantis vėjo stichijos kuriamos muzikos išsivalys mintys.

 

Pasak ezoterikų, vėjas yra valanti energija, todėl jo padedami galite apsivalyti, paleisti, išsilaisvinti. Paleiskite pavėjui slegiantį dalyką simbolizuojančią juostelę, sudeginto sielvartingo laiško pelenus, buvusio mylimojo dovanotos sudžiovintos gėlės trupinius ir pan.

 

Mintims apvalyti itin tinka dėkingumo praktika. Ja pravartu užsiimti kasdien prieš miegą arba skirti keletą minučių ryte. Taip arba nueisite miegoti švaria galva ir todėl puikiai pailsėsite, arba galėsite pradėti dieną nuo švaraus gyvenimo knygos lapo. Dėkingumo praktika yra padėka visatai už tai, ką šiandien turite ir ką gavote. Tai gali būti elementarūs dalykai: stogas virš galvos ir maistas, artimųjų meilė, seno draugo žinutė, saulėta diena, dosnus sniegas ir t. t. Padėka neleidžia galvoje užsibūti neigiamoms mintims. Vienas nuoširdus dėkingumo žodis išvaiko bet kokius praeities šešėlius.

 

Verta žinoti, kad dėkingumą galima praktikuoti asmeniškai – viskas lieka tarp jūsų ir visatos, arba padėkos žodžiais dalijatės su kitais žmonėmis. Jei dėkosite garsiai kitiems, apvalysite ne tik savo mintis, bet ir padėsite kitų mintims tapti švaresnėmis, šviesesnėmis. Padėkoti galite už menkiausius dalykus: kad mylimasis nepamiršo nupirkti kavos ar į automobilio baką pripylė degalų, kad darbuotojas nepavėlavo, kad vaikai paruošė namų darbus ir pan.

 

Ženklai, kad mintis reikia apvalyti:

 
  • Vargina nuotaikų kaita.
  • Aplanko baisios, piktos, neramios mintys.
  • Sunku užmigti.
  • Apima depresyvios mintys.
  • Kyla noras kivirčytis.
 

Nutrūkus santykiams

 

Žmonės sueina ir išsiskiria dėl įvairių priežasčių. Vienos skyrybos paveikia menkai, kitos – itin stipriai ir to žmogaus negebame paleisti iš gyvenimo ir minčių. Verta žinoti, kad blogiausias sprendimas yra vieną žmogų akimirksniu pakeisti kitu. Vienas gyventojas dar neiškraustytas iš širdies, o naujas jau atsineša dalį daiktų – kyla sumaištis, kuri labiausiai neigiamai veikia būtent mus. Išmintingiausia būtų leisti sau išbūti, apsivalyti, paleisti, pabūti su savimi, nurimti ir tik tada galvoti apie kitus santykius. Apsivalyti padės buvusio mylimojo daiktų surinkimas ir grąžinimas jam. Jei tai neįmanoma, tuomet visus namuose likusius jo daiktus galima sudėti į dėžę ir padėti kur nors, kur akys už jų neklius; kažkam atiduoti ar tiesiog išmesti. Atlikti namų ir minčių valymo ritualus.

 

Skirkite laiko apgalvoti, kodėl santykiai iširo, kokios klaidos padarytos, ko tikitės nekartoti. Pagalvokite, kaip atsiradusį laiką ir erdvę galite išnaudoti geriems tikslams: atnaujinti ryšius su artimaisiais, išmokti užsienio kalbą, pradėti savanoriauti ar kt.

 

Jeigu po skyrybų liko nuoskaudų, sunku judėti pirmyn, nepavyksta paleisti ir atleisti, galite parašyti laišką buvusiajam, kuris jo niekada nepasieks. Laiške būkite nuoširdūs ir atviri. Laiškas skirtas susikaupusioms nuoskaudoms išlieti, išsakyti, kaip buvęs mylimasis įskaudino. Kita vertus, laiškas turi padėti nekartoti klaidų. Dėl nesusiklosčiusių santykių dažniausiai nebūna kaltas vienas asmuo, nes santykiams reikalingi du žmonės. Laiške nereikėtų kaltinti: „Tu padarei taip“, „Pasakei štai tą“. Visus neigiamus (ir teigiamus) dalykus patartina rašyti per savo jausmų prizmę, kad geriau pažintumėte save pačius, atpažintumėte emocijas, mokėtumėte jas tiksliai įvardyti – tokios pamokos bus itin naudingos kuriant naujus santykius. Suvokus ir išmokus pasakyti, kaip jaučiatės, palengvinsite dialogą su kitu žmogumi. Taigi reikėtų rašyti: „Kai man melavai, praradau pasitikėjimą tavimi, jaučiau baimę ir nerimą“, „Kai kalbėjau pakeltu balsu, aš bijojau“ ir pan.

 

Nepamirškite, kad laiškas buvusiajam reikalingas ne tik tada, jei likote įskaudinti skyrybų. Ne mažiau vertingas bus laiškas žmogui, kurį palikote ir, tikėtina, taip pat įskaudinote. Laiške pripažinkite savo klaidas, įvardykite ir emocijas: „Žinau, kad tave įskaudinau išeidama“, „Suprantu, kad priekaištaudama žeminau tavo savivertę“ ir pan. Toks laiškas padės geriau suprasti netinkamo elgesio epizodus ir kaip jie veikia artimą žmogų. Garsiai sau pasakius, koks elgesys nederamas, bus lengviau jo nekartoti ateityje.

 

Laiško pabaigoje turėtų būti atleidimas, laimės buvusiajam palinkėjimas ir išsakytas troškimas pačioms ateityje turėti gražius santykius. Laišką galite sudeginti ir paliesti pavėjui – taip paleisite praeitį, atversite naują švarų gyvenimo lapą.

 

Ženklai, kad reikia paleidimo / atleidimo ritualo:

 
  • Mintimis grįžtate į buvusius santykius.
  • Negalite atleisti ir pamiršti nuoskaudų.
  • Kyla noras keršyti, pakenkti.
  • Labai stiprus vienatvės, ilgesio jausmas.
  • Neįsivaizduojate ateities su kitu žmogumi.
  • Jaučiatės praradę pagrindą po kojomis.
 

Pabendravus su nemaloniu žmogumi

 

Gyvenime kiekvienam teko bendrauti su žmonėmis, su kuriais daugiau nesinori susitikti. Tai gali būti ir artimasis, draugo antroji pusė, net kaimynų vaikai. Paprastai nemaloniai pasijuntame pabendravę su žmogumi dviem atvejais. Visų pirma, kai jis persisunkęs neigiama energija. Taip gali būti net ne dėl jo kaltės – gal jis pesimistas arba nihilistas arba sunkiai sergantis žmogus. Paprastai blogiau jaučiamės ir pabendravę su senais žmonėmis. Neigiamą energiją gali skleisti ir gero žmogaus tuo metu išsakytos liūdnos, piktos, skaudžios mintys. Pvz., draugė skundžiasi dėl vyro išdavystės. Visas jos negatyvas liks mūsų namuose, mūsų mintyse, net kūne.

 

Visų antra, blogai jaučiamasi pabendravus su energetiniu vampyru. Verta žinoti, kad greta tokio vampyro blogai pasijusti turi visi aplinkiniai, kitaip liktų kaltas niekuo dėtas žmogus. Bendraudamas energetinis vampyras naudoja kelias taktikas: skundimosi, pagalbos prašymo ir jos nepriėmimo bei provokacijų. Jei pabendravus be jokios priežasties pasijuntame kalti, susipainioję, pavargę, netgi išsekę, susinervinę, ir tokių nemalonių nuosėdų lieka kaskart pabendravus, o bendravimo išvengti negalite, tuomet po susitikimo reikia apsivalyti.

 

Pirmiausia reikia atlikti kūno apsivalymo ritualus. Puiki išeitis – raminamoji vonia su kvapiomis putomis ar druskomis. Pastiprinkite vonios efektą žvakėmis, raminančia muzika. Jei tiek laiko neturite, bent palįskite po dušu, o jei likusį laiką turite leisti ne namuose, tuomet pravartu su savimi turėti valomąjį citrusų purškiklį.

 

Pasistenkite atlikti minčių higieną, ramiai apmąstykite, kaip jaučiamės, kokia to priežastis, neįsileiskite negatyvo. Pvz., visą vakarą klausėtės, koks pasaulis neteisingas, kaip blogai gyventi Lietuvoje – raskite kontrargumentų. Tai padės nuraminti mintis. Tada susidėliokite planą, kaip kitąkart išvengti tokio neigiamo poveikio. Vengti pernelyg artimo kontakto – atsitraukite, tarpe palikite stalą ar kėdę, nelipkite kartu į liftą ar kitą mažą erdvę, sukryžiuokite kojas ir rankas, sunerkite pirštus. Galite bandyti įsivaizduoti tarp savęs ir pašnekovo stiklinę pertvarą.

 

Apsivalyti padės neigiamos energijos pakeitimas teigiama – bent trumpai šnektelkite su maloniu žmogumi, paglostykite gyvūną, pauostykite gėlę, apkabinkite artimąjį, atsiverskite mėgstamą knygą, pamedituokite, giedokite mantras, pasivaikščiokite gryname ore ir leiskite vėjui išpūsti visą negatyvą. Užsiimkite veikla, kuri grąžins ramybę ir džiaugsmą gyvenimu.

 

Ženklai, kurie rodo, kad reikia pasivalyti nuo kito žmogaus:

 
  • Pabendravę jaučiate silpnumą.
  • Po kontakto net gali pakilti temperatūra, sutrikti virškinimas.
  • Pokalbis prislėgė pečius, tarsi kas naštą uždėjo.
  • Tas žmogus vengia akių kontakto ar negerbia asmeninės erdvės.
  • Po susitikimo jaučiatės nešvarūs.
  • (Ne)sąmoningai stengiatės išvengti susitikimų su juo.
 

Aurai apvalyti

 

Auros higieną rekomenduojama atlikti reguliariai. Tačiau pasitaiko, kad visa savo esybe jaučiate, jog tam atėjo kritinis metas.

 

Vienas paprasčiausių, kartu efektyviausių būdų apvalyti aurą, – baltos šviesos dušas. Šiai praktikai reikės ne tik ramios vietelės, kur niekas netrukdytų, bet ir gebėti vizualizuoti. Patogiai įsitaisykite (geriausia būtų lotos poza), nusiraminkite ir giliai kvėpuokite, įkvėpdami per nosį, išvėpdami per burną. Užsimerkite ir įsivaizduokite, kaip ant jūsų kūno tarsi smulkūs dušo lašai krinta balta šviesa. Ji švelniai užlieja ir maloniai nuplauna visus nešvarumus, neigiamą energiją.

 

Eterinis citrinų aliejus puikiai veikia ne tik fizinį kūną, bet ir aurą, todėl naudinga pasigaminti purškalą – į nedidelį buteliuką vandens (su purškikliu vietoj įprasto kamštelio) įlašinkite kelis lašelius citrinų eterinio aliejaus. Kaskart pajutus, kad aura susilpnėjo ar užsiteršė blogomis mintimis arba teko bendrauti su neigiamu žmogumi, apipurkškite orą aplink save šia valomąja dulksna. Buteliuką su purškalu nešiotis su savimi, taigi jausitės saugūs.

 

Baltųjų šalavijų lapai pasižymi valomosiomis savybėmis. Pačių užsiauginto augalo (kad nebūtų patyręs kitų žmonių energijos) lapelius sudžiovinkite ir reguliariai pasmilkykite namuose. Taip apvalysite ir namus, ir savo aurą. Smilkydami pajuskite stiprią energetinę šalavijo galią, galvokite apie tai, kaip išsivalote, nuskaidrėjate.

 

Aurai valyti tinka magiška žvakė. Uždekite, atsisėskite ar atsistokite prieš ją ir keletą minučių žiūrėkite į liepsną. Tada delnais braukite nematomą ratą aplink savo kūną, pradėdami nuo galvos ir jausdami, kad surenkate visą neigiamą energiją saujomis. Meskite neigiamą energiją ant žvakės, kad ji sudegtų. Baigę padėkokite žvakei, kad ji padėjo apsivalyti, ir užpūskite liepsną.

 

Įdomu tai, kad aurą gali apvalyti ir pabuvimas su žmogumi, kurio aura šviesi, tyra, švelni. Jeigu pažįstate žmogų, su kuriuo pabendravus jaučiatės tarsi ant sparnų, esate įkvėpti gyventi, mylėti, kurti, daryti gera, stenkitės reguliariai su juo susitikti ar apsupti save keliais tokiais žmonėmis. Tik patys skleisdami šviesią, švarią aurą galite padėti kitiems žmonėms, kurie išgyvena sunkumus.

 

Ženklai, kad aurą reikia valyti:

 
  • Kimba peršalimo ligos.
  • Prastėja plaukų, nagų, odos būklė.
  • Kamuoja nuovargis, nemiga.
  • Be aiškios priežasties apima depresyvios mintys.
  • Norisi užsidaryti nuo aplinkinių.
 

Įdomu

 
  • Tradiciniai lietuvių apsivalymo ritualai yra pasiprausimas Joninių rasa ir šokinėjimas per laužą.
  • Kūno ir minčių apsivalymas vyksta ir pasninko laikotarpiu.
  • Kinijoje kasmet vyksta apsivalymo festivalis „Phuket“, kurio metu tikintieji apsivalo per skausmą – vaikščiodami žarijomis, persiverdami kardais arba iešmais liežuvį ir pan.
  • Seniausias apsivalymo ritualas yra panėrimas po vandeniu ir išnėrimas.
  • Ispanijoje per Šv. Antaną raiti vyrai joja per laužo liepsnas. Taip neva patys apsivalo ir žirgą apsaugo nuo ligų ateinančiais metais.
  • Vonios ritualai japonams turi religinę reikšmę – vanduo apvalo kūną ir dvasią.
  • Indėnams per apsivalymo ritualą šamanas muša būgną.