Ar žinojote, kad žagsulys yra ne tik erzinantis, bet ir gali įspėti apie tam tikras sveikatos problemas? Žagsulys dažniausiai sukelia nevalingi diafragmos ir kvėpavimo organų susitraukimai arba spazmai. Ši problema gali nutikti kiekvienam. Paprastai žagsulys trunka neilgai ir praeina savaime. Tačiau jeigu žagsėjimas užsitęsia ilgiau nei paprastai, galima įtarti rimtesnes problemas.

 

8 sveikatos problemos, kurias gali atskleisti žagsulys:

 

žagsulys

  • Gastroezofaginis refliuksas. Jį išduoda rėmuo, kartus skonis burnoje, pykinimas. Refliukso simptomas, apie kurį kalbama mažiau – tai žagsulys. Jeigu žagsėjimas vargina labai dažnai, rekomenduojama pasitikrinti sveikatą pas gydytoją. Gastroezofaginis refliuksas – tai organizmo būklė, dėl kurios tenka keisti kai kuriuos įpročius. Numoti į tai ranka negalima, nes ilgainiui rūgštys gali padaryti didelę žalą skrandžiui bei stemplei.
 
  • Didelis stresas. Žagsulys gali būti įspėjamasis ženklas, kad reikia skirti daugiau laiko poilsiui. JAV Mayo klinika emocinį stresą laiko viena iš pagrindinių žagsulio priežasčių. Pastebėjus, kad žagsulys pradeda varginti, kai padidėja streso lygis, reikėtų rasti laiko šiek tiek atsitraukti, nusiraminti, pabūti tyloje. Stresą mažina meditacija, mankšta. Jei yra galimybė, kartais geriausia išeitis – išvykti užsitarnautų atostogų.
 
  • Vėžio simptomas. Žagsulys gali įspėti apie tam tikrų tipų vėžį, įskaitant smegenų, skrandžio ir limfmazgių. Žagsulys, kuris trunka ilgiau nei 30 dienų, gali būti susijęs su išvardytais vėžio tipais. Žagsulys – tai simptomas, rodantis, kad organizmo viduje vyksta kažkokie negeri procesai. Vis dėlto reikia pažymėti, kad žagsulys labai retai įspėja apie vėžį.
 
  • Plaučių uždegimo simptomas. Ilgai trunkantis žagsulys gali būti vienas iš plaučių ligų simptomų. Plaučių infekcijos simptomai – krūtinės skausmas, drebulys, aukšta temperatūra, dusulys ir žagsulys. Tokiu atveju rekomenduojama pasidaryti plaučių rentgeno nuotrauką pagal kurią galima nustatyti, ar žmogus neserga plaučių uždegimu.
 
  • Centrinės nervų sistemos uždegimas. Vienas iš optinio neuromielito, kartais sumaišomas su išsėtine skleroze, simptomų yra nuolatinis žagsulys. Vėmimas, laikinas apakimas, pykinimas taip pat yra centrinės nervų sistemos uždegimo simptomai. Liga pažeidžia smegenis, optinius nervus ir stuburo smegenis. Žinoma, ne kiekvienas simptomas įspėja apie sunkią ligą. Tačiau jeigu vargina ir kiti nervų sistemos uždegimo simptomai, rekomenduojama pasitikrinti sveikatą pas gydytoją.
 
  • Ankstyvasis insulto simptomas. Dauguma žmonių tikriausiai nežino, kad nuolat varginantis žagsulys gali įspėti apie gresiantį insultą. Žagsulys ir neįprastas krūtinės skausmas yra ankstyvieji insulto simptomai moterims. Amerikos nacionalinė insulto asociacija teigia, kad žagsulys, pykinimas, sumišimas ir silpnumo jausmas yra unikalūs simptomai, būdingi moterų insultui.
 
  • Širdies priepuolio simptomas. Jeigu kelias dienas vargina žagsulys, gali būti, kad patyrėte širdies priepuolį. Kai kuriais atvejais tai gali būti vienintelis simptomas, įspėjantis apie širdies priepuolio. Įprasto gausaus prakaitavimo, silpnumo ir krūtinės skausmo gali ir nebūti. Vis dėlto reikia pažymėti, kad žagsulys tik labai retai būna tiesiogiai susijęs su širdies priepuoliu.
 
  • Inkstų funkcijos sutrikimai. Jeigu sergate lėtine inkstų liga ir dažnai kamuoja žagsulys, gali būti, kad inkstų veikla dar labiau suprastėjo. Žagsulys, kaulų skausmas, nemalonus burnos kvapas, raumenų tvinkčiojimas – simptomai, rodantys, kad būklė blogėja. Įprastiniai inkstų ligų simptomai: galvos skausmai, nuovargis ir dingęs apetitas. Kadangi inkstai šalina atliekas ir vandens perteklių iš organizmo, labai svarbu, kad jie gerai funkcionuotų. Jeigu be visų išvardytų simptomų dar vargina ir žagsulys gali būti, kad inkstų būklė yra kritinė. Tad reikėtų nedelsiant pasitikrinti sveikatą, nes gali būti, kad prireiks dializės procedūrų.
 

Liaudiškos priemonės, kaip atsikratyti žagsulio: išgerti šiek tiek vandens, sučiulpti ką nors saldaus (medaus, cukraus, ledinuką), lėtai ir rimtiškai kvėpuoti, prie ausies lezgelio pridėti ką nors šalto, nuo žagsėjimo padeda ir išgąstis arba pliaukštelėjimas per skruostą.