Lėtas gyvenimas prie jūros – daugelio žmonių, pavargusių nuo beprotiško kasdieninio tempo, nuolatinio triukšmo, šiukšlių ir transporto spūsčių, gyvenančių didžiuosiuose šalies miestuose svajonė. Vis daugiau žmonių šiais laikais mąsto apie persikėlimą gyventi ten, kur švarus oras ir vanduo, kur galima į darbą nueiti pėstute, o nakties ramybę blaško tik į krantą dūžtančių bangų garsas ir vėjas. Tačiau gyvenimas prie jūros turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų.

 

jura

Planuojantiems pirkti ar išsinuomoti būstą pajūryje rekomenduojama pasidomėti gyvenvietės infrastruktūra, medicinos paslaugomis, ne tik kainomis ir ekologija. Taip reikėtų nuspręsti, ar planuojama pajūryje gyventi visą laiką ar tik atostogų metu. Prie jūros rekomenduojama gyventi vaikams, turintiems sveikatos problemų, asmenims, sergantiems vidaus organų ligomis, tiems, kuriuos vargina sezoninės alergijos. Švelnus ir gaivus vėjelis nuo jūros, šiltas smėlis ir jūros vanduo, turtingas mikroelementų, naudingi visiems.

 

Be to, gyvenimas prie jūros gali padėti sutaupyti pinigų, nes nebebus būtinybės kasmet kur nors keliauti, kad pailsėtumėte nuo miesto šurmulio. Dauguma žmonių prie jūros per metus praleidžia nuo kelių dienų ir poros savaičių, o nuolatiniai gyventojai gali nueiti prie jūros visais metų laikais. Kiekvieną šiltojo sezono rytą galima atsigaivinti vėsiame jūrose vandenyje ir po to ramiai eiti į darbą ar mokyklą. Vakarais galima pasiimti pintinę su užkandžiais ir gėrimais ir paiškylauti paplūdimyje, stebint, kaip saulė leidžiasi į jūrą ir į krantą ritasi bangos… Pasivaikščioti ar pabėgioti pakrante, pakvėpuoti jodo prisotintu oru ir stebėti žuvėdras, besisupančias ant bangų. Rudenį pasivaikščiojimai prie jūros taip pat ypatingi, o žiemą galima nueiti palesinti likusių žiemoti ančių ir gulbių.

 

Ko gero, didžiausias gyvenimo prie jūros trūkumas yra tas, kad dauguma gyventojų priversti dirbti sezoninius darbus, jie ne visada tikri, ar pavyks gauti pajamų ir kiek jų bus. Didžioji dalis pajamų pajūryje gaunama iš turistų, kurie čia atvyksta poilsiauti. Žiemą dažniausiai uždirbama nedaug, tačiau atlyginimas vasarą bent iš dalies tai kompensuoja.

 

Gyvenimas prie jūros atrodo kaip pasaka, tačiau jis turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Prieš ruošiantis persikelti rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į juos ir taip apsaugoti save nuo nemalonių staigmenų ir nusivylimų. Nuolatiniai minusai, kuriems negalima pasipriešinti, yra nuolatinis didelis oro drėgnumas ir vėjai. Rudenį ir žiemą tai yra didelė problema, nes kai oras žvarbus, drėgnas, vėjuotas be didelio reikalo negalėsite išeiti iš namų. Žinoma tiems, kurie pajūryje jau yra gyvenę visus metus, tokie oro netikėtumai nebus labai reikšmingi.

 

Dideli poilsiautojų srautai vieniems žmonėms yra privalumas, o kitiems – trūkumas, nes vieniems tai būdas užsidirbti pinigų ir išlaikyti šeimą, o kitiems – tai tik nuolatinis ir erzinantis faktorius. Minios turistų neleidžia ramiai pasėdėti mėgstamiausioje kavinėje prie jūros, išpūstos kainos prekybos vietose ir ilgos eilės parduotuvėse taip pat gali labai ilgainiui erzinti.

 

Taigi, gyvenimas prie jūros turi ir privalumų, ir trūkumų, tačiau nepaisant to, daugelis jaučia nenumaldomą norą ten vykti ir pagyventi. Dėl sveikatos, ramybės, saulėtekių ir saulėlydžių grožio, bangų mūšos muzikos…