Ar tikrai reikia bijoti Mėlynojo pirmadienio?
2017-01-16 11:27Ko gero, visi žino tą liūdną savijautą, kai kalėdinis šurmulys ir linksmybės baigiasi, kai nebelieka ko laukti, kai ištuštėja banko sąskaitos, kai vėl papilnėja liemens apimtis, kai net orai ir pilkas dangus nedžiugina ir reikia vėl grįžti į darbus. Kai viskas susideda į vieną vietą, išaušta Mėlynasis pirmadienis – niūriausia metų diena.
Kas yra Mėlynasis pirmadienis?
Tiksli data, kada bus Mėlynasis pirmadienis, apskaičiuojama, pagal matematinę formulę remiantis įvairiais veiksniais (nebūtinai moksliniais). Tie veiksniai – tai oras, įsiskolinimo lygis (ypač skirtumas tarp skolos ir gebėjimo ją išmokėti), laikas nuo Kalėdų, laikas nuo tada, kai suprantama, kad nepavyksta laikyti naujamečių pažadų, maža motyvacija ir jausmas, kad reikia pakoreguoti situaciją. Pirmą kartą Mėlynojo pirmadienio sąvoka paminėjo viena D. Britanijos viešųjų ryšių bendrovė, tačiau dabar tai tapo kasmetiniu įvykiu, kurį žino net tik salos gyventojai, bet ir visas likęs pasaulis.
Kada yra Mėlynasis pirmadienis?
Pagal formulę skaičiuojama, kad 2017 metų Mėlynasis pirmadienis bus sausio 16 dieną, t. y. šiandien. Jeigu jūsų gimtadienis yra šiandien, tai nėra labai geros žinios, ypač jei esate prietaringi. Mėlynasis pirmadienis paprastai įvyksta trečiąjį sausio pirmadienį, tačiau taip pat gali būti ir antrąjį arba ketvirtąjį pirmadienį arba net paskutinės sausio savaitės pirmadienį.
Formulė atrodo taip:
O = oras; d = skola; T = laikas nuo Kalėdų; M = žemas motyvacijos lygis; Na = pojūtis, kad reikia imtis veiksmų.
Kodėl kai kuriems žmonėms nepatinka mintis apie Mėlynąjį pirmadienį?
Teigiama, kad Mėlynasis pirmadienis neturi jokio mokslinio pagrindo. Manoma, kad teiginys, kad trečiąją sausio savaitę yra liūdnasis pirmadienis pavojingai klaidina žmones. Depresija sergantieji žino, kad depresinės nuotaikos nepriklauso nuo konkrečios datos. Mėlynasis pirmadienis tarsi patvirtina klaidingą žmonių įsitikinimą, kad depresija – tai nieko baisaus, tai tiesiog liūdna nuotaika, kuri praeis, neva tai nėra kažkas, į ką reikia žiūrėti rimtai. Jungtinės Karalystės samariečiai šią dieną siūlo keisti Mėlynąjį pirmadienį į „Užsiplikyk arbatos (arba kavos)“ pirmadienį ir skatina visiems susirinkti prie kavos ar arbatos puodelio ir pasidalyti savo rūpesčiais, pabendrauti su šalia esančiais žmonėmis ir taip pakelti vienas kitam nuotaiką!
Ką galima veikti Mėlynąjį pirmadienį?
Sportuoti, užsiimti veikla, apie kurią visada svajojote, smagiai leisti laiką su draugais ar šeima ir stengtis kitaip atsikratyti žiemą aplankančio slogučio. Nuotaiką gali pagerinti aplinkos pakeitimas: nebūtina keliauti labai toli, galima ir iki artimiausio kino teatro! Tačiau jeigu tai nėra tik liūdesys, o depresija, būtina apie tai pakalbėti su savo šeimos gydytoju, patikimu šeimos nariu ar draugu. Taigi, nebijokite Mėlynojo pirmadienio ir prisiminkime, kad liūdną nuotaiką dažniausiai galime nesunkiai pakeisti į linksmą, jei tik įdėsime pastangų ir turėsime noro. Tada joks Mėlynasis pirmadienis bus nebaisus!