Šiais laikais socialiniai tinklai daro didžiulę įtaką tam, kaip suvokiame grožį. Tačiau vaiko teisių gynėjai tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems primena, kad daugelis tokių atvaizdų yra apdoroti specialiomis programomis, atrinkti iš dešimčių ar net šimtų panašių nuotraukų ir dažnai neatitinka tikrovės. Vaiko teisių gynėja Gitana Salickienė dalinasi patarimais vaikams, kaip priimti save tokį, koks esi ir pamilti savo išvaizdą.

 

Young,Beautiful,Child,Girl,Wearing,Yellow,Floral,Dress,Standing,Over

Vaiko teisių gynėjos Gitanos Salickienės interviu žiūrėkite čia.

 

„Nuolat matant tobulumo įspūdį kuriančius vaizdus, vaikai gali imti galvoti, kad taip turi atrodyti visi, o jų pačių išvaizda – kažkuo prastesnė. Tačiau tai nėra tiesa. Nereikia stengtis tapti kažkuo kitu ar atitikti netikrus standartus. Svarbiausia – priimti save tokį, koks esi, rūpintis savo sveikata, jaustis gerai savo kūne ir džiaugtis savo unikalumu“, – sako vaiko teisių gynėja Gitana Salickienė.

 

Tavo vertę kuria ne „patiktukai“

 

Vaiko teisių gynėjai primena: žmogaus vertė nepriklauso nuo „patiktukų“ skaičiaus ar komentarų internete – tu esi vertingas visada.

 

Savęs nuvertinimas ir nepasitenkinimas savo išvaizda gali sukelti liūdesį, nerimą, gėdos jausmą, norą slėptis, nepasitikėjimą savimi. Vaikai gali pradėti vengti bendravimo, bijoti viešumos, nenorėti dalyvauti būreliuose ar renginiuose, jaustis vieniši, manyti, kad su jais kažkas negerai, o kartais net galvoti, jog nėra verti meilės ar draugystės. Tai labai skaudūs jausmai.

 

Vaikams vaiko teisių gynėja visuomet primena: „Kai kyla mintys, kad su tavo išvaizda kažkas „ne taip“, pabandyk sau užduoti klausimą: iš kur ši mintis atsirado? Ar tai tavo pačio jausmas, ar kažkieno komentaras, ar socialiniuose tinkluose matyti paveikslėliai? Dažnai tai ne mūsų pačių balsas, o aplinkos įtaka.“

 

Pataria ieškoti pozityvių draugysčių ir hobių

 

Slogias mintis gali padėti įveikti įvairi veikla: sportas, šokiai, piešimas, kelionės ar bendravimas. G. Salickienė sako: „Kai kūnas tampa tavo veiklų pagalbininku, pradedi jį vertinti kitaip.“

 

O jeigu vis tiek būna sunku priimti save, pamilti savo išvaizdą, vaiko teisių gynėjai ragina kalbėtis su tais, kuriais pasitiki — tėvais, mokytojais, psichologu. Jie gali padėti suprasti, kad esi vertas meilės ir pagarbos visada.

 

„Atmink: tai, ką matai savyje kaip „trūkumą“, kažkam kitam gali atrodyti kaip tavo unikalus grožis. Būk savimi – tai didžiausia tavo stiprybė“, – sako vaiko teisių gynėja G. Salickienė.

 

Kilus klausimams, kviečiame žiūrėti Vaiko teisių TV arba konsultuotis su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

 

Tekstą parengė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Ryšių su visuomene skyrius.