autoreAna Žvikienė – dviejų sūnų mama ir prekės ženklo „Kidssmile“ įkūrėja, su užsidegimu kalba apie kūrybą ir džiuginantį jos rezultatą – Lietuvoje su meile ir atidumu pasiūtus vaikiškus drabužius bei aksesuarus. Tad jos ir teiraujamės, ko ieško mamos, ko nori vaikai ir kas iš tiesų svarbu renkantis vaikiškus rūbus.

 

Ana, siuvate drabužius kūdikiams ir vaikams. Kodėl pasirinkote būtent šią sritį?

Veiklą pradėjau prieš daugiau nei 8 m., kai gimė pirmasis sūnus. Dabar jau esu dviejų vaikų mama. Tad vaikiški drabužiai man labai rūpi ir kaip mamai, ir kaip kūrėjai. Viskas prasidėjo nuo asmeninio poreikio. Puikiai prisimenu tą momentą, kai pirmą kartą sūnui užsakiau kepuraitę internetu. Nors tuomet lyg ir nenorėjau pirkti kažko, ko negaliu paliesti, bet tapusi mama suvokiau, kad keliauti į parduotuvę su vaiku ne visada patogu. Tad panorau išspręsti šią problemą. Pradėjau nuo kepuraičių. Iš pradžių siuvau pati, o štai dabar rūbelius ir aksesuarus siuva trys profesionalės. Išaugusiame versle sukasi ir vyras. Taip pat gerokai išsiplėtė asortimentas. Tik pradėjusi šią veiklą supratau, kiek daug čia kūrybos, koks malonus ir praturtinantis bendravimas su klientais. Judėti pirmyn skatina nuolatiniai klientai ir palankūs atsiliepimai.

 

Dažnai girdime, kad vaikų ar juolab kūdikių drabužėliai turi būti kokybiški ir saugūs. O štai apie jų grožį ar net vaikiškų madų vėjus užsimenama rečiau. Kokie kriterijai svarbiausi šiuolaikinėms mamoms?

Rūbelius ir aksesuarus vaikams siuvame nuo 80 dydžio, maždaug metukų amžiaus. Būtent šiuo etapu mamos jau nori mažylius puošti ne tik šliaužtinukais. Be to, ir patys vaikučiai pasirengę džemperiams, kelnytėms ar sijonukams.

Tad norisi, kad vaikiškas rūbas būtų ne tik patogus ir lengvai aprengiamas, tačiau ir išskirtinis. O mūsų siuvami ir yra išskirtiniai. Šį išskirtinumą lemia tai, kad visus audinius kuriu pati. Eskizas keliauja į gamyklą, o pas mus sugrįžta rietuvės išskirtinio rašto audinių. Tuomet kartu su komanda apgalvojame geriausią dizainą. Vieni audiniai virsta žaviomis suknelėmis, kiti raštai labiau tinka kelnėms. Tiek mane, tiek ir klientes labai džiugina tai, kad mano kuriamų drabužių niekur kitur nepavyks rasti. Žinoma, dabar jau atsirado kopijuojančių mano dizainą. Visgi stengiuosi tai priimti kaip palankų įvertinimą. Juk prasto ir neoriginalaus kūrinio niekas nekopijuoja (juokiasi).

Iš tiesų renkantis rūbus svarbiausia – kokybė. Mes dažniausiai siuvame iš veliūro. Tai labai kokybiškas audinys, kuris nesusitraukia, nepasidengia burbuliukais, lengvai skalbiamas. Mano ir kaip mamos, ir kaip verslininkės kokybės standartai yra aukšti. Tad viską pati išbandau ir tik tuomet atiduodu į klientų rankas. Beje, socialiniame tinkle „Facebook“ įkūriau grupę „Kidssmile-antros rankos“. Jame klientės perparduoda vaikų jau išaugtus „Kidssmile“ rūbelius. Nuotraukose matau ir klienčių atsiliepimuose perskaitau, kiek laiko tie rūbeliai buvo dėvimi ir galiu įvertinti jų nusidėvėjimą. Esu labai patenkinta rezultatu, nors antrinė rinka man jokio pelno neneša. Visgi teikia didžiulį pasitenkinimą. Juk mano kūriniai ne tik neteršia aplinkos, bet ir gyvena antrą, o kartais net trečią ar ketvirtą gyvenimą. Neabejoju, kad daugeliui šiuolaikinių mamų iš tiesų rūpi tvarumas, kokybė, patogumas ir išskirtinumas.

 

Ar verta pirkti kiek per didelius drabužėlius?

Šiuolaikinės mamos praktiškos. Tad nori pirkti kiek didesnius vaikiškus drabužėlius. Pati irgi rekomenduoju įsigyti vienu dydžiu didesnius rūbus. Beje, daugelis mūsų produktų ilginami ir trumpinami. Papildomas audinys įsiuvamas rankogaliuose ir kelnių galuose. Tad įsigytą drabužį vaikas gali dėvėti ne kelis kartus, o kelis sezonus. Taip pat svarbu tai, kad jaustųsi patogiai. Laisvesnis rūbas suteikia patogumo.

 

Šiuo metu daugelis tėvų suka galvas, kaip pasirinkti tinkamą aprangą mokyklai. Ką rekomenduotumėte komplektuojant praktišką vaiko garderobą?

Kasmet prieš prasidedant mokslo metams kelis mėnesius be pertraukų siuvame būtent mokyklines uniformas. Pati jas net sapnuoju (šypsosi). Siuvame mokyklinius džemperius – su užtrauktukais ir be. Taip pat kelnes, švarkelius, sijonus. Tai praktiški, kokybiški ir lengvai prižiūrimi bei derinami drabužiai, žinoma, atitinkantys mokyklos reikalavimus. Mamoms rekomenduoju įsigyti mažiausiai du komplektus. Komplektą sudaro polo stiliaus marškinėliai, džemperis, kelnės ir / ar sijonas, o švarkelio pakanka vieno. Mokyklos paprastai reikalauja, kad uniforma atitiktų spalvinius kriterijus. Šiuo metu populiariausia – tamsiai mėlyna spalva. Beje, išaugtas uniformas nesunku parduoti. Mat pasiūtos iš kokybiškų audinių ir tarnauja ne vienus metus. Iš tiesų uniformas pradėjau siūti, kai mano sūnui reikėjo uniformos, bet tiesiog nepavyko rasti tokios kokybės ir audinio sudėties, kuri tiktų. Mano vaikas yra jautrus ir siūlomi variantai su vilna jam netiko. Mamoms reikėtų žinoti, kad uniformą vaikui gali pasiūti ne tik konkretus gamintojas, bet ir tiesiog tas, kuris laikosi reikalavimų. Mes netgi turime partnerius, kurie gamina emblemas, – jas dailiai prisiuvame prie aukštos kokybės uniformų.

 

suknelėAr renkantis vaikiškus rūbelius svarbu kreipti dėmesį į spalvą?

Į tokį klausimą nelengva atsakyti, juk skonis yra individualus. Paprastai vis dar paisoma tradicinės spalvų paletės, mergaitės dažniau puošiamos švelniomis pastelinėmis ir kreminėmis spalvomis, visgi ne tik rožine. Berniukams šiuo metu rečiau pasirenkami ryškiai mėlyni atspalviai. Paprastai dominuoja žemiški tonai, pavyzdžiui, chaki. Beje, kas nėra itin įprasta – vaikai pamėgo juodą spalvą. Ypač šiek tiek vyresni. Itin madinga jūros mėlynumo spalva. Švelnūs žydri atspalviai dažniau pritaikomi mažiems berniukams. Tiesa, mamos nelabai mėgsta šviesių rūbelių, ypač baltų. Tai puošni, deja, nepraktiška spalva. Mažiau populiari ir kreminė. Tačiau paraginčiau nebijoti šviesių spalvų. Mat kokybiškas audinys lengvai išskalbiamas. Raštai ir aplikacijos padeda užmaskuoti dėmes. Juk paprastai jų išvengti nepavyksta. Ir tai nieko tokio. Drabužis turi būti funkcionalus, jį reikia dėvėti, nesaugoti it muziejuje.

 

Sparčiai artėja šaltasis sezonas, kai gelbsti drabužių sluoksniavimas. Ar visada to reikia?

Sluoksniavimas šaltuoju metų laiku „Kidssmile“ rūbams ne itin aktualu. Paprastai įsigyjamas komplektas, kurį patogu apvilkti ant marškinėlių, ir to visiškai pakanka. Atvėsus orams gali būti naudojamas papildomas apatinis ar viršutinis sluoksnis. Žiemą laisvalaikio komplektai puikiai telpa po kombinezonais ar striukėmis. Komplektus siuvame iš veliūro, kuris leidžia odai kvėpuoti, šildo. Rudenį ir pavasarį dėvimos šiek tiek pašiltintos (su pūkeliu) kelnės, siuvamos iš puikaus olandiško audinio. Tuomet nereikia pėdkelnių, kurių vaikai nemėgsta. Jos tinka ir nešaltą žiemą.

 

Trumpai aptarkime vaikiškus aksesuarus.

Artėja tas metas, kai populiariausiu produktu taps kepuraitės ir šalikėlio komplektas. Turime platų modelių pasirinkimą, tad pavyks rasti tokį, kokio norisi ar reikia derinant prie striukės. Taip pat turime vaikiškų šalmo tipo kepuraičių (balaklavų). Jos gaminamos iš skirtingo storio audinių, tad galima pasirinkti tiek tinkamą šaltai žiemai, tiek ir plonesnę, kuri puikiai tiks pavasariui. Vaikams iki 6 m. tokie „šalmukai“ itin patogūs. Pradėję lankyti mokyklą patys vaikai labiau nori kepurės ir šaliko komplekto.

 

Ar vaikiškoje spintoje atsiranda inovacijų ne tik audinių, bet ir dizaino prasme?

Mes turime inovaciją – patentuotą drabužį mergaitėms. Jo teisės priklauso tik „Kidssmile“. Tai suknelė su ant viršaus vilkimu sijonu. Šis rūbas itin populiarus švenčių, pavyzdžiui, Rugsėjo 1-osios, proga. Ant suknelės prisegus viršutinį sluoksnį ji tampa puošnesnė, o nuėmus – kasdieniškesnė. O sijonuką galima derinti su bet kuria turima suknele. Tai labai praktiškas, transformuojamas rūbas. Manau, kad ateityje tokių bus kuriama tik daugiau. Svarbus ir dar vienas aspektas. Vis dažniau tėvai ieško vaikams tokių rūbų, kurie patenkintų individualius poreikius. „Kidssmile“ produktai tiek dizaino, tiek ir audinio prasme puikiai tinka autistiškiems vaikams, nes itin švelnūs ir nedirgina odos.

 

Tėvų ir jau ūgtelėjusių vaikų skoniai ne visada sutampa. Kaip susitarti?

Iš tiesų tėvų ir vaikų skoniai skiriasi. Ir tai normalu. Tad puiku leisti vaikui rinktis. Tiesa, pateikiami pasirinkimai veikiausiai turėtų būti iš anksto apgalvoti tėvų. Jie renkasi kokybę, o vaikai gali rinktis dizainą. Visgi būtent vaikas dėvės tą drabužį, tad jausis laimingesnis, jeigu į jo nuomonę bus atsižvelgta. Be to, dabar tai padaryti lengva – tik peržiūrėti produkcijos nuotraukas internete.