Kur atlikti grožio procedūras – kosmetologo kabinete ar klinikoje?
2024-08-02 15:15Įvairių jauninamųjų, odą gražinančių, veido kontūrą paryškinančių procedūrų pasirinkimas vis platesnis, tačiau svarbu kreiptis į kvalifikuotą specialistą, kad jos būtųatliktos saugiai ir kokybiškai. Atsižvelgiant į procedūrų sudėtingumą, vienas jų gali atlikti kosmetologas, kitas – tik gydytojas. Išsiaiškinkime, kur ir kada keliauti pasigražinti.
Neinvazinės procedūros
Procedūros, kurios nepažeidžia odos vientisumo, paprastai tariant, veikiamas odos paviršius arba / ir gilesni jos sluoksniai nesiskverbiant švirkšto adata ar adatiniais aparatais. Tokias procedūras gali atlikti kosmetologas savo kabinete. Tai veido valymas, drėkinimas, įvairūs masažai, kaukių terapija, neinvazinės radijo dažnio procedūros, kurioms naudojamos radijo bangos odai atnaujinti, raukšlėms ir kitiems odos trūkumams bei riebalams tam tikrose kūno vietose mažinti.
Kosmetologas gali atlikti rūgštinį veido šveitimą, odos paviršių veikiant koncentruota rūgštimi. Per procedūrą šalinamos negyvos odos ląstelės, skatinama regeneracija, mažinamos išsiplėtusios poros, veikiami bėrimai, šviesinama pigmentacija, šalinami netolygumai. Taip pat verta paminėti elektroporaciją – veikliųjų medžiagų įterpimo į odos ląsteles technologija, pasitelkiant elektros srovę. Šia procedūra, nepažeidžiant odos vientisumo, sprendžiamos odos išsausėjimo, raukšlių, aknės, išsiplėtusių porų, kapiliarų, padidėjusios pigmentacijos problemos.
Kaip užtikrinti saugumą? Norint išsiaiškinti, ar procedūrą gali atlikti kosmetologas, ieškokite žodžio „neinvazinė“.
Ilgalaikį makiažą (antakių, akių vokų, lūpų mikropigmentaciją) atlieka kosmetologas, mikroadatiniais aparatais įterpdamas pigmentą į viršutinį odos sluoksnį (epidermį), nepasiekiant kraujagyslių ir limfmazgių. Dirbama su medicinine įranga, kuria atliekama 150 dūrių per sekundę. Jų gylis, atsižvelgiant į atliekamą procedūrą ir odos tipą, būna 0,3–0,8 mm. Nors procedūra itin retai sukelia komplikacijų, tačiau estetiniai nesusipratimai gana dažni, jei kosmetologas neturi reikiamų žinių ir patirties. Pvz., antakiai yra išraiškingiausia veido dalis, kuri nusako emocijas, pabrėžia akių grožį ir savitumą, taip pat lemia veido išraišką. Blogai suformuoti antakiai gali siųsti klaidingą informaciją apie žmogaus emocijas: nustebimą, liūdesį, pyktį ir t. t.
Nusprendus pasidaryti ilgalaikio makiažo procedūrą, reikėtų nepagailėti laiko tinkamo specialisto paieškoms. Svarbu, kad kosmetologas būtų baigęs mokymus, turėtų patirties šioje srityje, atsakytų į rūpimus klausimus, aptartų procedūros eigą, jos rezultatą, įspėtų apie galimus nepatogumus. Kiekvieno žmogaus veido savybės unikalios, tad atliekant ilgalaikį makiažą turi būti suformuojama individualiems bruožams tinkama antakių forma, blakstienų linijos pravedimas ir kt. Jei meistro darbai vienodai atrodo ant kelių veidų, reikėtų ieškotis kito.
Kaip užtikrinti saugumą? Viena svarbiausių užduočių – pasižiūrėti ankstesnius kosmetologo darbų rezultatus, perskaityti atsiliepimus.
Invazinės procedūros
Atliekamos pažeidžiant odos vientisumą, prasiskverbiant į gilesnius sluoksnius naudojant švirkšto adatą arba įvairių aparatų mikroadatėles, taip pat lazerio spindulius. Dėl procedūrų sudėtingumo ir anatominių žinių būtinybės, jas atlikti gali tik medicininį išsilavinimą ir galiojančią licenciją turintys gydytojai sveikatos priežiūros įstaigose – klinikose. Kalbame apie populiariausias grožio injekcijas: lūpų putlinimą, botulino toksino ar hialurono rūgšties injekcijas, skirtas raukšlelėms mažinti, veido kontūrui koreguoti. Tik medicininį išsilavinimą ir galiojančią licenciją turintis gydytojas gali atlikti ir mezoterapiją bei biorevitalizaciją. Tai prevencinės mikroadatinės procedūros, skirtos odai pridrėkinti, stangrinti, paviršinėms raukšlelėms mažinti.
Dar viena procedūrų grupė, kurią gali atlikti tik gydytojas, – lazerinės procedūros. Skirtos odos senėjimo ženklams mažinti, odai skaistinti, odos struktūrai ir kontūrui atkurti.
Kaip užtikrinti saugumą? Registruotis į sveikatos priežiūros įstaigą (kliniką), turinčią licenciją teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Specialistės komentaras
Ilgalaikio makiažo klinikos „Dia Permanent“ įkūrėja Diana Lekavičienė
Kokios ilgalaikio makiažo procedūros populiariausios? Kokiu tikslu atliekamos?
Nuo pat ilgalaikio makiažo atsiradimo populiariausios išlieka antakių ir lūpų procedūros bei nedaug atsilieka akių procedūros. Tačiau daug kas net negirdėjęs, kad ilgalaikiu makiažu imituojamas strazdanų efektas, vyrams atliekama skalpo mikropigmentacija, maskuojami randai bei moterims po krūtų rekonstrukcijos atliekama areolės mikropigmentacija.
Dažniausiai ilgalaikį makiažą klientai renkasi dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – tai laikas. Ne veltui ši procedūra vadinama ilgalaikiu makiažu, nes jau atsikėlus būsite su makiažu, dėl ko ryto rutina itin sutrumpėja. Antroji – ilgalaikiu makiažu galima paslėpti nedidelius trūkumus.
Kaip pasiruošti ilgalaikio makiažo procedūroms ir kokia priežiūra reikalinga jas atlikus?
Reikia suprasti, kad bet koks odos dirginimas prieš procedūrą turėtų būti kuo labiau apribotas. Likus mėnesiui iki ilgalaikio makiažo procedūros nerekomenduojama atlikti veido plaukų šalinimo lazeriu, elektrolizės bei cheminių šveitimo procedūrų, nenaudoti rūgštinių priemonių. Visas kosmetines procedūras, hialurono rūgšties injekcijas patartina atlikti ne mažiau kaip mėnesiui po arba prieš ilgalaikio makiažo procedūrą.
Atlikus ilgalaikio makiažo procedūrą, toje zonoje oda būna pažeista, todėl svarbu pasisaugoti daugiau nei įprastai. Tos vietos reikėtų nešlapinti, apriboti buvimą saulėje,
o svarbiausia – tiksliai laikytis visų meistro rekomendacijų bei naudoti tik meistro paskirtas priemones po procedūros.
Kiek trunka gijimas po ilgalaikio makiažo procedūros? Ir kada galime džiaugtis rezultatu?
Gijimo laikotarpis kiekvienam skiriasi. Daug lemia regeneracinės savybės, odos tipas ir zonos, kuriose atlikta procedūra. Tačiau dažniausiai trunka nuo vienos iki dviejų savaičių. Pažeistoje vietoje susiformuoja šašiukas arba atsiranda pleiskanojimas, kuris mažiau pastebimas.
Galutinis rezultatas matomas praėjus maždaug mėnesiui. Tada oda būna visiškai atsistačiusi, išryškėja pigmentas.
Aktualiausi klausimai apie ilgalaikį makiažą
Diana Lekavičienė:
Aštuonerių metų patirtis ilgalaikio makiažo srityje.
Pasaulinio konkurso „Amiea Ambassador“ nugalėtoja, atrinkta iš 12 tūkst. meistrų.
Daugkartinė tarptautinių konferencijų pranešėja.
Autorinių PMU technikų „Silk Lips“, „Promiscuous Eyes“ ir „Celebrity Brows“ kūrėja.
Ar šią procedūrą galima atlikti visų tipų odoms, įskaitant ir brandesnę?
Taip, šią procedūrą galima atlikti visų tipų odoms. Tik, atsižvelgiant į jos tipą, meistrui lengviau arba sunkiau dirbti, kad gautų norimą rezultatą. Atskirai vertėtų paminėti brandžią odą, mat ji labai plona ir jautri, tad galima lengvai sutraumuoti. Todėl reikėtų akylai rinktis meistrą, pas kurį atliksite procedūrą.
Ar vasara tinkama atlikti ilgalaikį makiažą, ar geriau rinktis kitą metų laiką?
Sezonas šiai procedūrai atlikti nėra svarbus, visais metų laikais galima padaryti tas pačias priežiūros klaidas. Tik vasarą tų galimybių daugiau. Tad jei keliausite prie jūros, vertėtų procedūrą planuoti po atostogų. O jei esate po procedūros, tai bent porą savaičių reikėtų riboti maudynes ir saulės vonias.
Kiek ilgai išsilaiko ilgalaikis makiažas ir kada atlikti atnaujinimo procedūrą?
Yra keletas veiksnių, nuo kurių priklauso pigmento išsilaikymas. Pirmiausia tai odos tipas. Riebesnės odos savininkėms teks dažniau lankytis pas meistrą nei sausos odos savininkėms. Kitas veiksnys – gyvenimo būdas. Naudojant rūgštinius produktus ar atliekant lazerines procedūras pigmentas taip pat bluks greičiau. Žinoma, ir amžius turi didelę įtaką: jauno žmogaus regeneracinės savybės greitesnės nei vyresnio amžiaus. Todėl jaunoms odoms prireiks dažnesnių apsilankymų negu vyresnėms. Dažniausiai atnaujinimas atliekamas praėjus 1–2 metams. Tačiau kiekvienas individuliai įvertina, ar pakanka spalvos, ir nusprendžia, kada verta atlikti spalvos atnaujinimą.
Kaip pasirinkti kvalifikuotą specialistą? Į ką atkreipti dėmesį, kad liktume patenkinti rezultatu?
Kiekvieno meistro estetikos pojūtis skirtingas, todėl svarbu susipažinti su jo darbais. Tik taip suprasite, ar toks meistro darbo braižas priimtinas. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į sugijusius darbus, t. y. kaip jie atrodo praėjus bent mėnesiui. Šie darbai – tikrasis rezultatas, kurį matysite kasdieną. Ir neabejotinai atsiliepimai, nes taip susidarysite galutinį įspūdį apie meistro kvalifikaciją.
Susisiekite dėl konsultacijos
+370 621 83 651
info@diapermanent.lt
www.diapermanent.lt
Instagram: @diapermanent
Facebook: @diapermanent