Grožio pramonė klesti nepaisant šiuo metu fiksuojamo ekonomikos sulėtėjimo. Vien tik JAV kasmet ši pramonė generuoja milijardų dolerių pelną, o patys pelningiausi grožio pramonės segmentai yra plaukų ir odos priežiūra. Tuo pačiu metu poreikis puoselėti grožį namų, neiškeliant kojos iš namų, niekur nedingsta. Šiame sąraše palyginamos pačios populiariausios naminės ir grožio salonuose atliekamos procedūros. Galbūt tai padės atsakyti sau į klausimą, kada galima užsiimti namų darbais, o kada geriau kreiptis į grožio specialistą?

 

grozio proceduros

10 skirtumų tarp grožio procedūrų namie ir salone:

 
  • Odos priežiūros procedūros. Jei vargina aknė, rožinė, egzema, visų pirma reikėtų pasikonsultuoti su specialistu dėl tinkamiausios odos priežiūros, rašo brightside.me. Dermatologas parekomenduos geriausiai individualiu atveju tinkančių odos procedūrų. Įprastos odos procedūros gali būti per stiprios arba joms gali būti naudojami ingredientais, kurie dirgina, sukelia alergiją.
 
  • Plaukų dažymas. Jeigu norite drastiškai pakeisti plaukų spalvą (iš tamsios į šviesią) arba, jeigu plaukus ketinate dažyti pirmą kartą, geriausia apsilankyti grožio salone, kad nepažeistumėte plaukų. Profesionalai įvertins plaukų būklę ir parinks geriausią atspalvį iš didesnės spalvų paletės negu prekybos centruose ir plaukus nudažyti tiksliai taip, kaip reikia.
 
  • Blakstienų ir antakių dažymas. Nors prekybos vietose galima įsigyti blakstienų ir antakių dažymo rinkinių, paruoštų naudojimui namuose, vis dėlto patiems to daryti nerekomenduojama. Šiuose dažuose yra chemikalų, kurie gali būti pavojingi, jei pateks ant akių obuolių. Grožio salone pirmiausiai atliekamas odos lopinėlio testas, tepamas apsauginis kremas ir dažai paliekami tik tiek, kiek reikia, o ne ilgiau.
 
  • Spuogų spaudymas. Visi žinome, kad spuogų negalima spausti, bet tam kartais sunku atsispirti. Neatsargiai išspaudus spuogus gali likti randų, kilti infekcija. Kai spuogus spaudžia grožio specialistas, jis tai daro steriliau ir taisyklingiau, todėl oda mažiau traumuojama.
 
  • Depiliacija. Grožio specialistai sako, kad žmonės patys saugiai gali šalinti kūno plaukelius karštu vašku  nuo kojų, pažastų, viršutinės lūpos. Tik reikėtų nepamiršti porą dienų prieš depiliaciją odą nušveisti, jei nenorite, kad prakaitas po to sudirgintų odos. Sunkiau pasiekiamas vietas depiliuoti geriau leisti specialistams.
 
  • Švelnus odos šveitimas. Kartą per savaitę švelnų odos šveitimą namuose gali atlikti visi. Tik reikėtų vengti labai šiurkščių šveitiklių, kurie gali pažeisti odą. Nebūtina permokėti už procedūras salone, kurias kokybiškai galima atlikti ir namuose.
 
  • Mikrodermabrazija. Tai neinvazinė kosmetinė procedūra, padedanti pašalinti negyvas odos ląsteles su smulkių kristalų ar deimantų antgaliu. Nors prekybos vietose galima įsigyti mikrodermabrazijos prietaisų, skirtų naudojimui namuose, ir galima įsigyti, bet geriau šią procedūrą patikėti atlikti grožio profesionalams.
 
  • Antakių formos koregavimas. Nuo asmeninių įgūdžių priklauso, ar pavyks pakoreguoti antakių formą namų sąlygomis, bet atlikti šią procedūrą grožio salone geriau. Specialistai gali patarti, kokia forma jums geriausiai tinka, jie dirba iš geresnio kampo ir tai padaro greičiau negu pasidarytumėte patys. Be abejo, galima šiek tiek pakoreguoti antakius ir patiems namuose, belaukiant kito vizito.
 
  • Manikiūras ir pedikiūras. Nagų tvarkymas salone – atpalaiduojanti patirtis ir idealus sprendimas, kai ruošiatės ypatingam įvykiui ir norite atrodyti tobulai, bet ar tikrai būtina taip atrodyti kasdien? Galima sutaupyti daug pinigų, išmokus susitvarkyti rankų ir kojų nagus namuose. Yra daugybė priemonių, kurios palengvina manikiūrio ir pedikiūro atlikimą namuose.
 
  • Dantų balinimas. Profesionalus dantų balinimas yra brangi procedūra, o balinančių dantų pastų, juostelių, gelių įsigyti gali būti santykinai pigu. Šias priemones naudoti patogu ir daug pigiau nei lankytis pas odontologą. Specialisto reikia tik tada, jei dantenos yra labai jautrios.