Vienatvė yra didžiausias priešas kelyje į laimę. Tai kliūtis, kuri dažnai mums atrodo neįveikiama. Kuo daugiau galvojama apie laimę, tuo labiau suprantama, kad vienatvės problemos negalima nuvertinti ir ignoruoti. Tačiau „būti vienam” ir „būti vienišam” nėra tas pats dalykas. Vienišumo jausmas niokoja ir išsunkia jėgas, o buvimas vienam suteikia energijos ir kūrybiškumo. Ko gero, būtų galima sakyti, kad pagrindinis raktas į laimingą gyvenimą yra tvirti ryšiai su aplinkiniais žmonėmis. Kai jų nėra, jaučiamės vieniši. Štai keletas įpročių, kuriuos reikėtų išsiugdyti, jei norite apsisaugoti nuo žlugdančio vienatvės jausmo.

 

vienišumas

1) Padėti kitiems. Galite pasisiūlyti pabūti su vaikais, kad draugai pagaliau galėtų išeiti į miestą romantiškos vakarienės. Prisijunkite prie labdaringų išvykų į vaikų namus, įsigykite šunį ar kitą naminį gyvūną. Padėti ir jausti, kad kažkam tavęs labai reikia, mus labai gydo. Norint rasti laimę, svarbu ne tik rasti paramą, bet ir ją suteikti.

 

2) Susisiekti su žmonėmis. Palaikykite ryšį su kolegomis – eikite kartu papietauti, pakvieskite juos kavos ir patys neatsisakykite tokių kvietimų, nepraleiskite įmonių vakarėlių. Užsiregistruokite į grupinę treniruotę, eikite į edukacinius užsiėmimus ir mokymus. Ten, be naudingų įgūdžių ir žinių, galite susipažinti ir pabendrauti su bendraminčiais.

 

3) Pakankamai miegoti. Miego sutrikimas yra kūno simptomas, kuris, kaip bebūtų keista, taip pat nubloškia mus į vienatvę. Negalite ilgai užmigti, dažnai prabundate naktį, o dieną negalite atsikratyti mieguistumo? Išeikite iš šio uždaro rato! Lėtinis miego trūkumas ne tik neleidžia užmegzti normalaus kontakto su kitais žmonėmis, bet ir sukelia blogą nuotaiką, kuri labai pakerta imuninę sistemą. Ką daryti, jei sunku užmigti? Galite išbandyti toliau aprašytą gudrybę. 30 minučių prieš miegą padėkite išmaniųjų telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį (mėlyna jų šviesa trikdo miegą), nusiprauskite po šiltu dušu ir pasitepkite kūno kremu. Visiškai, įskaitant kulnus. Sugaišite vos porą papildomų minučių tepdamiesi kojas kremu, bet lengvai jas pamasažuosite, o tai padės nurimti ir atsipalaiduoti. Tačiau svarbiausia eiti miegoti tuo pačiu metu. Tik taip gali susiformuoti naujas geras įprotis.

 

4) Būti atviriems. Vienatvė daro mus paslaptingus, įtarius ir niūrius. Vienišiems žmonėms sunkiau nei kitiems susisiekti su nauju žmogumi. Jei pastebite tokius pokyčius savyje, o kiekvieną naują pažintį iš anksto vertinate neigiamai, pasistenkite būti atviresni. Įpraskite pirmas pradėti pokalbį, šypsotis baristoms kavinėse ir parduotuvių pardavėjams.

 

5) Užduoti sau tinkamus klausimus. Neklauskite savęs: „Kas man negerai?” ar „Kada tai baigsis?”. Tinkamas klausimas, kurį reikia užduoti sau yra: „Ko tiksliai man trūksta, kad nustočiau jaustis vienišas?”. Galbūt jums tiesiog reikia geriausio draugo. Arba romantinio partnerio. O gal norite būti didelės ir draugiškos grupės dalimi. O gal tiesiog nemėgstate gyventi vieni tuščiame bute?

 

Yra daug vienišumo priežasčių ir atmainų. Ne visi žmonės nori turėti artimų draugų, jei turi vyrą ar žmoną. Ne visi žmonės mėgsta dideles kompanijas, kai kurie mieliau leidžia laiką pačių artimiausių asmenų kompanijoje. Tačiau kai tik būsite sąžiningi sau ir suprasite, ko būtent jums trūksta, kad būtumėte laimingi, vienatvę įveikti bus lengva.