Ar kada susimąstėte, ar verta investuoti į  oro kondicionavimą, bet nesate tikri, ar verta? Tokiu atveju sprendimą priimti bus lengviau, žinant visus oro kondicionierių privalumus ir trūkumus. Tad pradedam!

 

oro kondicionierius

Vasaros karštis dažnai mums gali sukelti sunkumų. Dideli langai, plonos sienos ir negailestingai šildantis miestas ilgai palaiko šilumą ir neleidžia butams lengvai atvėsti. Dienos, kai temperatūra aukštesnė nei 30 ℃ tampa nepakeliamos. Nepadeda nei nešiojami ventiliatoriai. Štai kodėl namų oro kondicionieriai tampa vis populiaresni. Tačiau prieš nuspręsdami jį įsigyti, turėtumėte suprasti, kokie yra oro kondicionierių pranašumai ir trūkumai.

 

Informacija apie oro kondicionierius

 

Galima rinktis pakabinamus arba pastatomus oro kondicionierius. Šiame įraše bus daugiau dėmesio skiriama būtent pakabinamiems. Dauguma oro kondicionierių, naudojamų butams ir namams vėsinti, yra prietaisai, kurių veikimas ir sandara yra labai panaši į šaldytuvo.

 

Populiariuose oro kondicionieriuose rasite šiuos elementus:

 
  • kondensatorius,
  • droselio elementą,
  • garintuvą,
  • kompresoriaus bloką.
 

Kai kurie oro kondicionierių modeliai, be akivaizdaus oro temperatūros sumažėjimo, taip pat gali gryninti, džiovinti, drėkinti ir net šildyti orą. Kartu su padidėjusių funkcijų skaičiumi ir oro kondicionierių kokybe, didėja ir jų kaina – rinkoje galima rasti ir nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų kainuojančius modelius.

 

Namų oro kondicionierių pliusai

 
  • Norint namuose įrengti oro kondicionierių, nereikia keisti esamos vėdinimo ar šildymo sistemos.
  • Atskiri oro kondicionieriai yra niekaip neprijungti, todėl į namo statybos planus nereikia įtraukti jų jungčių (oro kondicionavimo kanalų), kurios užima daug vietos.
  • Šiuo metu rinkoje yra tokių oro kondicionierių modelių, kuriuos patys galite įsirengti – pakaks tiesiog pažiūrėti trumpą mokamąjį vaizdo įrašą internete ar perskaityti vadovą.
  • Kiekvieną kambarį galima atvėsinti iki skirtingos temperatūros, o temperatūros lygio valdymas yra labai paprastas. Verta paminėti, kad žmogui sveikiausia oro temperatūra yra 6 laipsniais žemesnė nei lauke. Kuo didesnis skirtumas, tuo didesnė peršallimo ligų ar kitų sveikatos negalavimų rizika.
  • Nereikia visą laiką vėsinti viso namo, pakanka oro kondicionieriaus viename ar dviejuose kambariuose (pavyzdžiui, svetainėje ir miegamajame). Be to, kiekvienam oro kondicionieriui atskirai parenkama atitinkama aušinimo galia, kuri leidžia sumažinti elektros energijos sąnaudas.
  • Miegame ir geriau funkcionuojame kambariuose su oro kondicionieriais, karštomis dienomis oro kondicionierius filtrų sistemos dėka gali padėti mums išvalyti namus nuo taršos, pelėsių ar cigarečių dūmų, t. y. pagerinti kasdien kvėpuojamo oro kokybę.
 

Namų oro kondicionierių minusai

 
  • Vienodas, gana garsus dūzgimas, sklindantis iš kondicionierių jų veikimo metu, gali sutrikdyti daugelį žmonių, ypač naktį. Savo ruožtu ventiliatorių nutildymas yra labai brangus, todėl rekomenduojama pasirinkti kondicionierius, kurių triukšmo lygis galingiausiu režimu 1 metro atstumu neviršija 35 dBA.
  • Būtina reguliariai tikrinti ir valyti oro kondicionavimo sistemą ir oro filtrus, kitaip turime atsižvelgti į įvairių sveikatos negalavimų atsiradimą: slogą, kosulį, galvos svaigimą, alergijos atsiradimą.
  • Taip pat būtina patikrinti prietaiso, kurio darbo režimas yra didžiausias, energijos suvartojimą. Kuo jis didesnis, tuo daugiau sumokėsime už sąskaitas už elektrą.
  • Oro kondicionierių sukurti šalti skersvėjai gali sukelti reumatinius negalavimus, todėl būtina nustatyti palankiausią jūsų sveikatai oro temperatūrą.
 

Tačiau, ko gero, privalumai atsveria trūkumus. Taigi, turint tokią galimybę, reikėtų apsvarstyti galimybę investuoti į namų oro kondicionavimą. Jo poveikį vertinsite ne tik karštomis vasaros dienomis ir naktimis, bet ir visus metus.