Priemonės, garantuojančios greitą problemų sprendimo būdą, magiškos piliulės neturi ilgalaikio poveikio, todėl galiausiai problemos vėl grįžta, kartais net didesnės negu buvo prieš tai. Spalvingos reklamos ir patrauklūs aprašymai, žadantys lieknesnę figūrą, geresnį miegą ir protinę veiklą, vilioja išbandyti naujas sveikatos prekes, tačiau dažniausiai būna niekam vertos. Toliau straipsnyje pateikiami keletas tokių produktų, kuriems neverta švaistyti pinigų.

 

sveikata

9 produktai sveikatai, kurių neverta pirkti:

 
  • Prakaitavimą skatinantys produktai. Prakaitavimą skatinančios kelnės ir kremai reklamuojami kaip priemonės, kurias panaudojus sporto rezultatai bus efektyvesni. Prakaitavimas – tai procesas, padedantis atvėsti, kai kūnas sukaista dėl fizinės veiklos, karšto oro ar net sumišimo. Tai nėra ženklas, kad sudeginama daugiau kalorijų. Nors kūnas išties eikvoja kalorijas, bandydamas atsivėsinti, bet poveikis būna trumpalaikis.
 
  • Himalajų druskos lempa. Šios lempos atrodo dekoratyviai, bet kainuoja gana nemažai. Skelbiama, kad Himalajų druskos lempos skleidžia neigiamus jonus, kurie neutralizuoja teigiamo krūvio daleles ir padeda pašalinti alergenus, dūmus, gyvūnų kalio ir odos atplaišas, žiedadulkes ir kitus oro teršalus. Tačiau visi šie teiginiai moksliškai nėra pagrįsti.
 
  • Liemens treniruokliai. Mitas, kad jie treniruoja kūną. Tokių apatinių drabužių gydytojai ir asmeniniai treneriai nerekomenduoja dėvėti ilgą laiką. Korsetai stipriai spaudžia vidaus organus ir minkštuosius audinius, todėl gali kilti įvairių (stuburo, kaulų, nervų) uždegimų.
 
  • Kalorijas deginantys gėrimai. Šiandien yra aibė priemonių, kurios galėtų padėti numesti svorio miegant ar užsiimant kita atpalaiduojančia veikla. Pavyzdžiui, siūloma gerti specialius gėrimus, kurių sudėtyje yra net 400 mg kofeino. Tačiau toks kiekis kofeino gali sutrikdyti normalų miego ritmą, o nemiga ir nutukimas, moksliškai įrodyta, turi tiesioginį ryšį. Be to, tam, kad tokie gėrimai būtų veiksmingi reikia ne tik juos gerti, bet ir laikytis dietos bei sportuoti.
 
  • Detoksikuojančios arbatos. Arbatą gerti yra sveika, nebent tai yra detoksikuojantis gėrimas. Geriant detoksikuojančias arbatas numetamas svoris, kurį sudaro organizmo skysčiai, o riebalų kiekis nemažėja. Nustojus gerti arbatą svoris vėl grįžta, kartu su senais ir netinkamais mitybos įpročiais. Be to, kai kuriuos žmones tokios arbatos pykina ir sukelia vėmimą.
 
  • Grybų kavos ir eliksyrai. Žmonės į kavą deda keisčiausių dalykų, pavyzdžiui, sviesto. Dabar pasaulyje naujausias mados klyksmas – kavą gardinti grybų eliksyru. Eliksyras – tai labai koncentruota grybų forma, kuri turi daug sveikatai naudingų savybių. Tačiau jis gali turėti ir neigiamą šalutinį poveikį sveikatai: skystina kraują, kuokštiniai sėdžiai (maitake grybai) gali neigiamai sureaguoti su vaistais.
 
  • Valgomasis molis. Nėra atlikta jokių išsamių mokslinių tyrimų, patvirtinančių, kad molio vartojimas į vidų padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Toksinus natūraliai šalina tokie kūno organai kaip inkstai ir kepenys, todėl nėra būtina naudoti dar kokių nors papildomų priemonių, kurios padėtų tai daryti.
 
  • Apetito kontrolės purškikliai. Į tokių dietinių purškiklių sudėtį įeina jūros dumbliai, kepenų ekstraktas, hamamelis ir alavijai. Tokie purškikliai realiai jokios naudos neturi, todėl reikėtų nepasitikėti skambiais reklamų šūkiais ir neleisti pinigų visiškai nenaudingiems dalykams.
 
  • 0 kalorijų produktai. Tokie produktai saldinami sukraloze, kurio kūnas nepripažįsta kaip angliavandenio ir turi 0 kalorijų. Tačiau tokie produktai gali sukelti apetitą saldiems produktams, todėl galiausiai svoris didės, o ne mažės.