9 priežastys, kodėl suaugusius vargina aknė
2018-03-27 11:09Aknė po 30 metų nėra kažkokia labai didelė naujiena, nors tiems, kuriems ji atsiranda atrodo kitaip. Žmonės šiuo metu jau pradeda veide pastebėti pirmąsias raukšleles ir kitus odos senėjimo įpročius, o jeigu dar užpuola spuogai – išvis tragedija… Kartais spuogų galima atsikratyti vien tik pradėjus gerti daugiau vandens. Tačiau dažniausiai problema slypi giliau: aknė gali atsirasti dėl hormonų veiklos ar žarnyno sutrikimų. Gali būti ir kitų priežasčių, kurias aptikus, gydymas tampa lengvesnis.
9 priežastys, kodėl nepavyksta atsikratyti suaugusiųjų aknės:
- Aknė gydoma taip pat kaip paauglystėje. Suaugusiųjų aknė paprastai pasireiškia kitaip nei paauglių, todėl jos nereikėtų gydyti taip pat. Paauglius paprastai spuogai pradeda kamuoti, dėl brendimo keičiantis hormonams. Ši problema vargina daugelį paauglių, o štai suaugusiųjų aknė paprastai rodo, kad kažkas negerai organizme. Spuogų vėlesniame amžiuje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant stresą, dietą ir hormonų sutrikimus.
- Aknė gydoma paviršutiniškai. Yra labai daug priemonių, kurie sumažina aknę, pagražina bendrą odos vaizdą, bet negydo jos iš pagrindų. Reikia gydyti ne tik odos paviršių, bet ir gilesnius jos sluoksnius. Kitaip bėrimai dažnai atsinaujins.
- Nekreipiamas dėmesys į kasdieninę mitybą. Sveika mityba dažniausiai padeda turėti švarią odą. Bėrimų paprastai padaugėja, vartojant per daug rafinuoto cukraus ir pieno produktų. Rekomenduojama vengti maisto produktų, kurie gali sukelti uždegimą organizme ir pakeisti juos į sveiką, šviežią, kuo mažiau perdirbtą maistą. Taip pat neužmiršti gerti pakankamai daug vandens.
- Hormonų pusiausvyros sutrikimai. Hormoninė aknė paprastai pasireiškia kaip giliai esančios ir skausmingos cistos ant skruostų ir žandikaulio. Kartais aknę gali sukelti gyvenimo būdo pokyčiai arba nutraukus vartoti kontraceptines tabletes.
- Stresas. Dėl streso gali kilti suaugusiųjų aknės! Kinų medicinoje stresas skatina odos porų užsikimšimą ir uždegimą organizme, hormonų sutrikimus, todėl gali atsirasti spuogų.
- Nesaikingas alkoholio vartojimas. Daug gerti galima nebent vandens. Alkoholis sukelia uždegimą ir skatina toksinų kaupimąsi organizme. Todėl kiekviena papildoma taurė vyno prieš miegą neigiamai atsiliepia odos būklei.
- Nesportuojama. Žmogui labai svarbu judėti, būti fiziškai aktyviam. Judant suaktyvinama kraujotaka, todėl organizmas pašalina daugiau šlakų per prakaitavimą. Geresnė kraujotaka taip pat reiškia stipresnę imuninę sistemą ir greitesnius kūno gijimo procesus.
- Prasta žarnyno būklė. Virškinimo sistema yra labiausiai atsakinga už kenksmingų medžiagų šalinimą. Jeigu kažkas negerai žarnyne, tai pasimato ir odoje. Tuomet oda tampa papilkėjusi, kemšasi poros, atsiranda spuogų.
- Neaiški pagrindinė aknės atsiradimo priežastis. Ne kiekvienas gydymo būdas gali būti veiksmingas. Kartais pagalba tik laikina. Taip būna, jeigu gydymas pradedamas, neišsiaiškinus tikrosios aknės atsiradimo priežasties. Todėl labai svarbu atlikti išsamius organizmo tyrimus, stebėti save ir keisti įprastą gyvenimo būdą į sveikesnį.