Gyvenate kartu ir norite įsigyti augintinį? Gal net jau sugalvojote, kokio norėtumėte? Štai keletas patarimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, prieš parsivedant naują namų gyventoją!

 

santykiai

9 patarimai poroms, planuojančioms įsigyti augintinį:

 
  • Ar tikrai norite augintinio? Gyvūnas – tai ilgalaikis įsipareigojimas. Ar galite įsivaizduoti kiekvieną savo gyvenimo dieną su juo? Augintiniams reikia laiko, pinigų ir pastangų. Be to, reikia puoselėti jų išvaizdą, lankytis pas veterinarus, vesti pasivaikščioti, nepaisant to, kokia įtempta jūsų dienotvarkė.
 
  • Kokio augintinio norite? Jam patinka šunys, jai – katės. Susitarti gali būti sunku, jei nuomonės labai skiriasi. Šunys ir katės yra populiariausi pasirinkimai, tačiau kai kurios poros gali norėti įsigyti ir kitokių gyvūnų (triušį, žiurkėną, ežį, vorą, gyvatę ir pan.). Renkantis augintinį rekomenduojama pasverti visus už ir prieš. Gyvūnų, kuriuos lengviau prižiūrėti, gyvenimo trukmė trumpesnė. Šunims ir katėms reikia daugiau dėmesio, tačiau jie yra labai prieraišūs, protingi ir reaguojantys į šeimininkus.
 
  • Iš kur įsigysite augintinį? Augintinį įsigyti galima gyvūnų parduotuvėje, iš veisėjo ir iš gyvūnų prieglaudos. Visi pasirinkimai turi privalumų ir trūkumų. Gyvūnų parduotuvėse gyvūnams yra atliktos pagrindinės veterinarinės procedūros: skiepai, gydymas nuo kirmėlių. Gyvūnus prižiūri profesionalai, todėl jie būna puikios būklės ir mieli. Veisėjai siūlo rinktis iš daugiau veislių, tačiau tuomet veterinarinėmis procedūromis teks pasirūpinti patiems. Paėmę gyvūną iš prieglaudos padarysite gerą darbą. Gyvūnas nekainuos nieko, reikės mokėti tik už veterinaro paslaugas.
 
  • Pasidomėti plačiau apie dominančią veislę. Net jeigu žinote, kokio gyvūno norite, pasidomėkite ta veisle daugiau negu gražios nuotraukos internete. Reikėtų palyginti skirtingų veislių savybes ir gyvenimo būdą. Kai kurių veislių šunims ir katėms reikia specifinių sąlygų. Butų gyventojams rekomenduojama įsigyti tokį augintinį, kurie būtų prisitaikę gyventi mažose patalpose. Jeigu gyvūno charakteris neatitiks gyvenamosios aplinkos, gali kilti daug problemų, o gyvūnas patirti didelį stresą.
 
  • Pasiskirstyti pareigomis. Specialistai rekomenduoja iš anksto pasiskirstyti pareigomis ir sudaryti grafiką, kad gyvūno priežiūra gražiai įsikomponuotų į kasdieninį poros gyvenimą. Susitarti, kokiomis dienomis šers, ves pasivaikščioti, valys kraiką vienas, o kokiomis dienomis tai darys kitas. Kas vesti pas kirpėją, veterinarą taip griežtai planuoti nereikia: greičiausiai tai darys tas, kuris turės daugiau laiko arba vieną kartą vienas, o kitą – kitas.
 
  • Paskirti namie erdvę gyvūnui. Žuvys, žiurkėnai ir kiti smulkūs gyvūnai gali gyventi narvelyje, akvariume ar terariume, o didesniems gyvūnams reikia daugiau erdvės savo reikalams. Mažuose butuose gyvūnai dalijasi ta pačia teritorija su šeimininkais. Dėlto gali kilti daug incidentų: dužti vazos, namų apyvokos reikmenys, drabužiai bus nuolat aplikę kailio plaukais. To išvengti galima paskyrus barjerinę erdvę augintiniams.
 
  • Pratinti prie lauko. Jeigu didžiąją dienos dalį gyvūnas praleidžia uždarose patalpose, jį kuo anksčiau reikia pradėti treniruoti gamtinius reikalus atlikti lauke. Tai padės išvengti betvarkės ir nemalonaus kvapo namuose.
 
  • Dresuoti. Gyvūnai yra gyvūnai. Jie vadovaujasi instinktais. Todėl jų elgesį nuo mažumės reikia formuoti. Jeigu gyvūnas padaro kažką gero – apdovanokite jį skanėstu, jeigu jo elgesys nepatinka – pasakykite griežtą „ne“. Abu partneriai turi įsitraukti į gyvūno dresavimą.
 
  • Bendrauti su gyvūnu. Kai kurie gyvūnai gerai sutaria su kitais gyvūnais ir žmonėmis, o kai kuriuos reikia to specialiai mokyti. Itin svarbu tai daryti, jei namie dažnai užklumpa tikėti ir netikėti svečiai. Mokytis gyvūnus gero elgesio geriausia nuo mažų dienų. Tai jiems padeda išmokti suvaldyti instinktus, jie rečiau puola ir sužeidžia kitus. Draugiški gyvūnai namams suteikia žavesio ir jaukumo ir svečiams, ypač jei jie, kaip ir jūs yra gyvūnų mylėtojai.