Laukia renginys, kuriame nebus jokių pažįstamų? Tikriausiai retas, kuris tokioje situacijoje nesijaudina, ar pavyks rasti kalbą su naujais žmonėmis, kaip reikėtų pradėti su jais bendrauti ir panašiai. Tam, kad susitikimas praeitų be nesklandumų ir paliktų tik gerus įspūdžius, reikia nusiteikti maloniems pašnekesiams, nebijoti pirmiems pradėti pokalbį, žarstyti komplimentus bei atskleisti savo geriausią pusę. Iš tikrųjų tai nėra taip sudėtinga, kaip galbūt gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

"draugų kompanija"

Dažniausiai sunkumų, kaip bendrauti, atsidūrus nepažįstamoje kompanijoje, kyla asmenims, kuriuos būtų galima apibūdinti kaip introvertus. Jie yra linkę daug laiko praleisti vieni ir pavargsta nuo bendravimo su didelėmis žmonių grupėmis. Tačiau net ir introvertai gyvena tame pačiame pasaulyje kaip ir visi kiti, todėl bendravimas su žmonėmis vis tiek yra neišvengiamas. Introvertams pakanka bendrauti su šeimos nariais ir artimiausiais draugais. Tačiau kartais susiklosto aplinkybės, kad tenka bendrauti su nepažįstamaisiais, o tai jiems sukelia diskomfortą ir sumišimą. Kad bendravimas nepažįstamosiose kompanijose netaptų našta, reikia laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

 

Štai devynios taisyklės, kurios pravers, būnant naujoje kompanijoje, kurioje nėra ar beveik nėra pažįstamų žmonių:

 
  • Šypsotis, būti atviram ir draugiškam. Jei labai nedrąsu galima parepetuoti namuose prieš veidrodį. Gerą įspūdį pavyks sukurti, pagyrus šeimininkų naminius gyvūnus: šunį, katę, žiurkėną ar kt. Taip pat galima pasakoti įdomius anekdotus ir linksmas istorijas iš savo gyvenimo.
 
  • Palaikyti pokalbį, užduoti klausimų. Pašnekovų neapkrauti savo problemomis. Nekalbėti ilgų monologų. Didesnį įspūdį padaro trumpos, bet taiklios pastabos.
 
  • Stebėti savo kalbėjimo greitį ir intonaciją. Ramus, lėtas balso tonas rodo žmogaus ramumą, atsargumą, kruopštumą. Kalbant pernelyg greitai ir nenuosekliai, nebus įmanoma nuo aplinkinių nuslėpti savo jaudulio ir nerimo.
 
  • Kiekvienoje kompanijoje visada atsiranda žmogus, kuris yra artimesnis bei geranoriškesnis. Su juo reikėtų užmegzti ilgesnį pokalbį, kurį galima pradėti tokiais žodžiais: „Tikriausiai jį pažįstate ilgą laiką?“ arba „Kokia čia puiki atmosfera! Tikriausiai turite tradiciją čia susirinkti per šventes?“. Jei neateina jokių minčių visada galima kalbėti apie orą. Banalu, bet veiksminga!
 
  • Nesunku rasti daug temų, apie kurias kalbėti visiems įdomu. Pavyzdžiui, galima paklausti priešais sėdinčių žmonių, kur jie taip gražiai įdegė. Bet kas apsidžiaugtų gavęs progą, pasidalinti įspūdžiais iš atostogų šiltuosiuose kraštuose.
 
  • Jokiu būdu nereikėtų sėdėti kampe ir tylėti visą vakarą. Pasijutus nepatogiai reikėtų ištiesti pečius, pakelti galvą, laikysena turi būti laisva ir spinduliuoti vidinį pasitikėjimą savimi.
 
  • Dažnai tokiuose renginiuose žmonės jaučiasi nesmagiai ir nepatogiai. Tačiau reikėtų mažiau analizuoti savo jausmus, o apsidairyti aplinkui. Stebint žmones pabandyti rasti bent kelias teigiamas savybes, kurios jiems tiktų. Pavyzdžiui, vienas iš vyrų yra linksmas, draugiškas ir turi gerą humoro jausmą, o moteris pasitikinti savimi ir turi puikų skonį. Be to, jos teiginiai visada taktiški ir nieko neįžeidžiantys. Tai psichologinis triukas, kuris padeda atsipalaiduoti nejaukiose situacijose ir suteikia drąsos pradėti malonų pašnekesį.
 
  • Girti tik tai, kas iš tikrųjų patinka: žmogus nesąmoningai jaučia, kai jam pasakomas nenuoširdus komplimentas. Todėl frazė: „ši palaidinė jums labai tinka“ tinka tik tada, jei iš tikrųjų taip galvojama.
 
  • Paskutinė, bet svarbiausia taisyklė, kaip elgtis, atsidūrus nepažįstamoje kompanijoje: būtina prisiminti, kad visiems įtikti yra neįmanoma! Visada bus žmonių, kurie naują asmenį vertins atsargiai, nenorės prisileisti per arti, nepajus ryšio. Galbūt žmogus atrodo abejingas ir nesileidžia į kalbas, nes jam šiandien skauda galvą arba turi problemų asmeniniame gyvenime. Reikėtų stengtis kalbėti su tais, su kuriais bendrauti malonu, nepamiršti domėtis pašnekovu, užduoti daug klausimų, daug šypsotis, juokauti ir mėgautis bendravimu.