Visada reikia elgtis teisingai. Laikytis taisyklių ir tradicijų. Kiekvieną dieną reikia atlikti begales pačių svarbiausių reikalų, ištaisyti senas klaidas ir vengti naujų. Jeigu toks gyvenimas tęsiasi pernelyg ilgai, pradeda kamuoti rutina ir monotonija. Net iki tol patikę dalykai nebekelia džiaugsmo, o tik žiovulį. Kiekviena diena atrodo pilka ir be jokių prošvaisčių. Kasdien reikia atlikti daug neatidėliotinų reikalų, kurie yra neapsakomai nuobodūs. Protas yra pavargęs nuo monotonijos ir jį prablaškyti gali tik kavos puodelis svetimame mieste, vonia su aromatiniais aliejais ir putomis arba kiti spontaniški dalykai, pakylėjantys virš kasdienybės.

 

"mergina ant motociklo"

Kai kurie žmonės, smaugiami monotonijos, ryžtasi viską mesti ir pabėgti nuo įgrisusios aplinkos. Iš tų kelionių jie grįžta su naujomis mintimis ir idėjomis, praplėtę savo suvokimo ribas. Iš tikrųjų ne visada reikia tokių ekstremalių priemonių, kad gyvenimas pasikeistų į gerąją pusę. Geriausiai rutiną išvaiko maži, spontaniški, beprotiški sprendimai. Jie padeda žmogui pajusti, kad jis vis dar gyvas, giliai įkvėpti ir suprasti, kad gyvenimas dar tik prasideda.

 

10 spontaniškų idėjų monotonijai išvaikyti:

 
  • Suorganizuoti spontanišką trumpą kelionę. Ankstų šeštadienio rytą su viešuoju transportu išvykti į netolimą miestą. Ten aplankyti įdomiausius objektus. Pasivaikščioti gatvėmis ir slėniais. Įsigyti maisto išsinešimui ir suvalgyti kur nors parke ant pievos. Pasijausti, kaip svečias, nepažįstamas, žmogus ne iš šių laikų. Nesvarbu, kur vykti: ar į sostinę, ar į pajūrį, ar istorinį kaimą. Į išvyką pasiimti fotoaparatą: ieškant gražių vaizdų, gyvenvietė atsiskleis naujomis spalvomis. Kelias link tikslo – tai laikas, skirtas pabūti su savimi ir viską apmąstyti. Tiek ilga, tiek trumpa kelionė suteiks taip reikalingą atsinaujinimo jausmą.
 
  • Paklusti madoms vėjams. Kai kurie žmonės linkę nuvertinti tai, kas yra madinga. Nesvarbu, kas tai būtų, jie sako, kad tai kvaila ir vaikiška, naivu ir nerimta, neverta leisti pinigų. Daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų suteikia įkvėpimo siena, lenta arba nuotraukų koliažai. Įkvėpimo lentą nesunku pasigaminti patiems – tereiks įsigyti įrėmintą drobę ir ant jos užrašyti susimąstyti skatinančias mintis. Dažnai sakoma, kad nereikia bijoti plaukti prieš srovę, bet taip pat baisu gali būti ir judėti pasroviui. Tačiau reikia išdrįsti tai daryti, jeigu iš tikrųjų norisi.
 
  • Užsiimti mielais niekučiais. Kartais tiesiog reikia poilsio, kad vėl būtų galima kibti į darbus. Smegenys reikalauja poilsio nuo visko, ką kiekvieną dieną reikia daryti. Tada galima prisiminti senas svajones apie tai, ką būtų galima daryti, jei būtų laisvo laiko, nesijaudinant dėlto, kad tai neteikia jokios naudos: susirašinėti su draugais, laisvai bendrauti socialiniuose tinkluose, skaityti tai, kas patinka, klausytis muzikos, žiūrėti filmus ar serialus.
 
  • Įgyvendinti beprotišką idėją, kuri gimė tada, kai kamavo nemiga. Sveikatos specialistai nuolatos tik ir gąsdina, kokia pavojinga yra nemiga, bet jie pamiršta vieną dalyką: nemiga yra ypatingas, magiškas laikas. Sąmonė balansuoja ant sapno ribos, bet kūnas veiksnus kaip dieną. Šiomis akimirkomis į galvą šauna pačių netikėčiausių ir beprotiškiausių minčių ir idėjų. Tačiau nereikėtų iš karto jų pamiršti. Galbūt verta į jas pažiūrėti rimtai? Dieną, įsisukę į darbus, žmonės pamiršta savo tikruosius troškimus, kuriuos atgaivina naktis. Bemiegės naktys, būsena tarp sapno ir pabudimo, gali atskleisti kažką labai ypatingą.
 
  • Atlikti eilę spontaniškų veiksmų. Atlikti 1, 2 ar 3 spontaniškus poelgius iš eilės. Elgtis taip, kai visą laiką buvo svajojama. Elgiantis spontaniškai, gyvenimas pažers malonių staigmenų.
 
  • Daryti tai, ko negalima daryti. Kiekvienas žmogus turi įsitikinimą, ką galima daryti, o ko – ne. Šie įsitikinimai grindžiami viešąja nuomone. Tačiau, ar ji visada teisinga? Daryti tai, kas draudžiama, žinoma, neprarandant saiko jausmo ir nepamirštant apie saugumą. Nervina kaimynai, kurie klausosi muzikos kiek per garsiai – galima patiems pradėti mokytis groti muzikos instrumentu, kuriuo išmokti groti svajojama nuo vaikystės. Pamažu atsiras tolerancija kitaip besielgiantiems žmonėms ir dar naujas hobis!
 
  • Pažvelgti į religiją kitu kampu, pavyzdžiui, kaip ją supranta kitų tikėjimų išpažinėjai. Panagrinėti pasaulio religijas, rasti jose tai, ką būtų galima prisitaikyti. Jos praplės akiratį ir įneš į gyvenimą daugiau spalvų bei atspalvių.
 
  • Pakeisti darbą. Galbūt tai pagrindinė priežastis dėl ko kyla nepasitenkinimas gyvenimu? Verta pamąstyti apie tai, kuo būtų galima užsiimti ir atkakliai siekti savo svajonės.
 
  • Išsivirti kakavos, nes ji primena vaikystę ir tų laikų svajones. Geriant šiltą ir kvapnų gėrimą, kažkas prisimins, kad visą laiką norėjo šuniuko, lovos su šilkiniu baldakimu ar kt. Prisiminti savo karščiausias vaikystės svajones, galbūt kai kurias iš jų atėjo metas įgyvendinti dabar?
 
  • Parašyti žmogui, su kuriuo norėtųsi pasimatyti. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad XXI amžiaus žmogus yra labai socialiai aktyvus. Tačiau tai tik fasadas. Jis turi šimtus draugų socialiniuose drauguose, bet neturi su kuo pasikalbėti apie tai, kas yra iš tiesų svarbu. Verta prisiminti žmones, kurie kažkada buvo artimi, parašyti jiems asmeninį elektroninį laišką ir pabandyti atnaujinti draugystę. Galbūt ir jiems to šiuo metu reikia?