9 nesveikos gyvensenos įpročiai
2013-09-09 13:41Atrodo, gyventi sveikai neturėtų būti sudėtinga. Visi žino pagrindines taisykles: valgyti sveikai, sportuoti reguliariai ir miegoti pakankamai. Nepaisant to, yra nemažai tokių, kurie norėdami gyventi sveikiau, įgyja tokių įpročių, kurie labiau kenkia, nei padeda.
- Dažnai naudoti sanitarinį gelį. Šį produktą rekomenduojama naudoti tik tuomet, kai nėra galimybių rankų nusiplauti su vandeniu ir muilu arba tokiose vietose, kuriose privaloma laikytis sterilios švaros (pavyzdžiui, ligoninėse). Ypač reikėtų vengti priemonių, kurių sudėtyje yra cheminės medžiagos triklozano. Naujausių tyrimų duomenimis, triklozanas sukuria palankią terpę veistis antibiotikams atsparioms bakterijoms. Geriausia, kad sanitariniame gelyje būtų bent 60 proc. alkoholio, naikinančio bakterijas.
- Eksperimentuoti su kosmetikos priemonėmis. Neretai atrodo, kad nauji reklamuojami kosmetikos gaminiai yra geresni už tuos, kurie naudojami įprastai. Tačiau nereikia virsti reklamos aukomis. Dermatologų teigimu, geriausia, kai kosmetikos priemonės, tinkančios tam tikram asmeniui, nekaitaliojamos ir naudojamos reguliariai. Tik maždaug po 6 ar 8 savaičių produkto naudojimo galima pastebėti teigiamus pokyčius. Be to, naujos kosmetikos priemonės dažnai sukelia alergines reakcijas.
- Avėti lygiapadę avalynę. Dažnai klaidingai manoma, kad batai su lygiu padu, leidžia pėdoms pailsėti. Tai netiesa, nes tokie batai dar labiau vargina nei aukštakulniai. Pėdoms, apautoms lygiapade avalyne, tenka visas kūno svoris, neretai patiriamos traumos.
- Valytis dantis po kiekvieno valgio. Pavalgius pakinta burnos rūgštinė terpė. Taigi tuo metu negalima valyti dantų, nes galima lengvai pažeisti emalį. Maisto likučius po valgio geriausia tiesiog išskalauti su vandeniu, o dantis valytis du kartus per dieną: ryte ir vakare.
- Atlikti tik kardio pratimus. Intensyvios kardio treniruotės – geriausias būdas numesti svorio, tačiau jos neturėtų būti vienintelės. Kai organizmas pripranta prie vienodų treniruočių, gali būti sunkiau numesti svorio, padidėja rizika susižeisti.
- Praleisti pagrindinius valgymus. Kartais žmonės, nenorintys priaugti svorio, sugalvoja nevalgyti visą dieną, išskyrus vakarą. Jie įsitikinę, kad taip sunaudos mažiau kalorijų. Dažniausiai tokie žmonės vakarais persivalgo ir suvartoja daugiau kalorijų negu jų suvartotų, jei valgytų pusryčius ir pietus.
- Gerti tik į butelius išpilstytą vandenį. Prekybos centruose parduodamas išvalytas vanduo, kuriame nėra fluorido. Fluorido trūkumas organizme sukelia dantų ėduonį. Jeigu gerti vandens iš čiaupo nesinori, galima jį filtruoti namuose. Tokiu būdu vandenyje išliks fluoridas.
- Vartoti daug vitaminų ir maisto papildų. Vitaminų perdozavimas dažnai yra pavojingesnis nei jų trūkumas. Be to, ne visada patys žmonės žino, kokių vitaminų jiems reikia. Be gydytojo konsultacijos, jie gali įsigyti netinkamų vitaminų, kuriuos vartojant būklė gali tik pablogėti.
- Naudoti tik dezinfekcines priemones. Šiose priemonėse yra daug kenksmingų medžiagų, kurios ilgainiui gali sukelti kvėpavimo sutrikimus, astmą, alergines reakcijas, vėžinius susirgimus. Kartais reikėtų prisiminti natūralias valymo priemones: actą, sodą.