Tikriausiai visiems patinka žiūrėti filmus dideliame ekrane kino salėje. Tačiau kino teatruose yra nemažai keistų dalykų. Daugelį, pavyzdžiui, stebina tai, kad kukurūzų spragėsiai kainuoja panašiai kaip bilietas į kiną. Štai dar keletas įdomių faktų apie kino teatrus.

 

kinas

9 įdomūs faktai apie kino teatrus:

 
  • Darbininkai dėl laiko trūkumo negali tinkamai išvalyti kino salės praėjimų. Tikriausiai esate pastebėję, kad kino teatrų grindys kartais būna lipnios ir nelabai švarios, nepaisant to, kad kino salę po kiekvieno seanso valo. Kadangi laiko tarp vieno seanso ir kito yra labai mažai, viskas, ką valytojai gali padaryti, tai tik pašluoti grindis. Kartais tai daroma greitai ir neatidžiai. Grindys tinkamai valomos su specialiomis priemonėmis tik naktį, kai baigiasi visi seansai.
 
  • Darbininkams lengviau surinkti šiukšles nuo kėdžių, o ne po jomis. Žinoma, dar geriau būtų, jeigu kino lankytojai, šiukšles išsineštų patys, bet jeigu vis dėlto paliekate puodelį ar spragėsių dėžutę, palikite ją ant kėdės, o nenumeskite ant žemės.
 
  • Didelis garsas kino teatre gali būti pavojingas klausai. Nepaisant to, kad garso sistemos ir garsumo lygis atitinka galiojančius reikalavimus, kai kurie kino teatrai patys pasireguliuoja taip, kaip jiems tiktų. Tai ypač aktualu veiksmo filmų mėgėjams, kur sprogsta daug bombų ir vyksta kovos scenų. Šiomis lemiamomis akimirkomis garso lygis dažniausia viršija leistiną normą. Bent dėl sveikatos nereikėtų per daug žiūrėti veiksmo filmų kino teatruose.
 
  • Spragėsių kainos kino teatrų kasose yra pernelyg išpūstos. Porcija kukurūzų spragėsių gali kainuoti 4 – 5 eurus. Už tokią sumą galima pavalgyti dienos pietus miesto centre įsikūrusiuose restoranuose ir kavinėse. Spragėsių kaina kine mažiausiai 10 – 20 karų viršija jų savikainą. Tada galbūt geriau atsisakyti spragėsių, o po filmo įspūdžiais pasidalinti jaukioje kavinėje prie puodelio kavos ir deserto. Įdomu, kad kukurūzų spragėsiai tapo kino teatrų simboliu JAV per II pasaulinį karą, kada dėl cukraus trūkumo, kino teatrai buvo priversti nutraukti prekybą saldumynais.
 
  • Iki 1981 metų kino teatrų kėdės neturėjo puodelių laikiklių. Puodelių laikikliai buvo sukurti tik 1981 metais, praėjus maždaug 60 metų po to, kai JAV buvo įrengtas pirmasis kino teatras su oro kondicionieriumi.
 
  • Kodėl spragėsiai taip skaniai kvepia? Yra keletas priežasčių, kodėl sunku atsispirti jų kvapui. Visų pirma, kino teatrai turi slaptų receptų, kurie padeda sukurti nepakartojamą kvapą. Pavyzdžiui, kai kurie deda kokosų ir rapsų aliejaus. Be to, ne paslaptis, kad į jų sudėtį įeina ir įvairūs maisto priedai…
 
  • Bent kartą per savaitę darbuotojai priversti išprašyti bent vieną per daug įsiaudrinusią porelę iš kino teatro. Tie, kurie mėgsta glamonėtis, bučiuotis ir kitaip trikdyti kitus žiūrovus kino salėje, turėtų prisiminti, kad daugelyje kino teatrų yra įrengtos vaizdo kameros, fiksuojančios žiūrovų nusižengimus viešajai tvarkai. Pastebėję neleistiną elgesį darbuotojai įspėja žmones ir, jeigu jie nesiliauja, liepia jiems išeiti iš kino teatro.
 
  • Rinkiniai nepadės sutaupyti pinigų. Rinkiniai, kuriuos sudaro spragėsiai, gaivusis gėrimas ir kiti užkandžiai, nepadės sutaupyti pinigų. Jeigu palygintumėte, kiek kainuoja visi šie produktai atskirai, pastebėtumėte, kad skirtumas nėra labai didelis. Sutaupyti pinigų galima tik tuo atveju, jei sumažinsite savo užsakymą.
 
  • Spragėsiai ne visada parduodami švieži. Dauguma kino teatro darbuotojų pripažįsta, kad geriausia spragėsių savybė yra ta, kad jie ilgai negenda. Jeigu per vakarą spragėsiai neišparduodami, likučiai yra supakuojami ir laikomi plastikiniuose maišuose, po to pašildomi ir parduodami rytą.