8 trumpi patarimai, kaip atsikratyti lūpų pūslelinės
2019-02-11 09:36Statistika rodo, kad apie du trečdalius pasaulio suaugusių žmonių populiacijos yra pūslelinės viruso nešiotojai. Kartą patekęs į organizmą, pūslelinę sukeliantis virusas lieka visam laikui gyventi kūno nervų ląstelėse. Gera žinia yra ta, kad daugeliui žmonių šis virusas yra besimptomis. Tačiau daliai jų jis sukelia skausmingas ir nemalonias pūsleles lūpų srityje. Štai keletas natūralių priemonių, kurios gali padėti jų atsikratyti greičiau!
8 trumpi patarimai, kaip atsikratyti lūpų pūslelinės:
- Česnakas. Stipriu bakterijas naikinančiu poveikiu pasižymintį česnaką galima būtų vadinti natūraliu antibiotiku. Jis gali pristabdyti tinimą ir sutrumpinti gijimo laiką. Česnaką dėti tiesiai ant pūslelių. Naudojant česnaką tik pajutus lengvą dilgčiojimą, galima užkirsti kelią pūslelių pasirodymui.
- Eteriniai aliejai. Pipirmėčių ir arbatmedžių eteriniai aliejai garsėja antivirusiniu, antibakteriniu ir antiseptiniu poveikiu, o kai kurie tyrimai rodo, kad ankstyvose stadijose užtepus šių eterinių aliejų, galima užkirsti kelią pūslelių atsiradimui. Atskiesti 2 lašus šių eterinių aliejų šaukštelyje kokosų arba alyvuogių aliejaus ir užtepti ant pūslelių su vatos tamponėliu. Geriausia naudoti tada, kai lūpos pradeda nemaloniai dilgčioti.
- Vitaminas C. Svarbiausia, norint išvengti pūslelinės, yra stiprinti imuninę sistemą, vartoti vitaminą C, kuris yra stiprus antioksidantas, stiprinantis imunitetą. Geriausias būdas papildyti vitamino C atsargas – vartoti maistą, kuriame natūraliai yra daug vitamino C (citrinos, apelsinai, kiviai, juodieji serbentai, erškėtuogės, paprikos ,braškės, papajos, brokoliniai ir žiediniai kopūstai, ananasai, pomidorai ir kt.).
- Melisa. T. y. kremas arba koncentruotas tepalas, skirtas pūslelinei gydyti su melisų ekstraktu. Jame yra keletas augalinių ekstraktų ir antibakterinių medžiagų. Reguliariai naudojant šią gydomosios kosmetikos priemonę pūslelinės gijimo laikotarpis sutrumpėja per pusę.
- Alavijas. Tai labai veiksminga antibakterinė priemonė, ir nors pūslelinę sukelia ne bakterijos, bet alavijas gali padėti apsaugoti nuo infekcijų. Šis augalas taip pat mažina skausmą, diskomfortą ir greitina gijimą. Atpjauti 2 cm ilgio alavijo lapo gabalėlį, nulupti, patepti išsisunkusiu geliu pūsleles ir palaikyti 20 min. Alavijų gelis yra labai kartus, todėl stengtis nelaižyti lūpų. Pakartoti procedūrą kelis kartus per dieną. Galima naudoti ir alavijų gelį, parduodamą buteliukuose.
- Saldymedis. Saldymedžio šaknis naudojama kaip gydomoji priemonė, dėl joje esančios glicirizinės rūgšties, garsėjančios antivirusiniu poveikiu. Saldymedžio ekstraktą galima tepti tiesiai ant pūslelių arba naudoti į vidų kaip maisto papildą.
- Ežiuolė. Šis augalas yra vienas stipriausių imuninės sistemos stimuliatorių, o to būtent ir reikia, norint išvengti pūslelinės. Ežiuolę galima vartoti kasdien skirtingomis formomis: skysčio, tinktūros ar tablečių.
- Vitaminas E. Šis vitaminas greitina pažeistų ląstelių atsinaujinimą. Yra du būdai, kaip gauti vitamino E: naudoti išoriškai ant lūpų arba kasdien vartoti maisto produktus, turinčius daug šio vitamino (alyvuogių aliejaus, kokosų aliejaus, saulėgrąžų aliejaus, brokolinių kopūstų, lapinių kopūstų, špinatų, avokadų, migdolų, žemės riešutų, graikinių riešutų, migdolų, kiaušinių, avižinių dribsnių ir kt.).