„Išsilavinimas nėra pasiruošimas gyvenimui; išsilavinimas yra pats gyvenimas“, – teigė JAV filosofas, psichologas ir edukologas Johnas Dewey (1859 – 1952). Nepriklausomai nuo to, ar mokytis jums patinka, ar nelabai, bet visą gyvenimą mokytis naujų dalykų neišvengiamai reikės. Nustojus mokytis naujų dalykų, netrukus galima pasijusti taip, tarsi gyventumėte svetimoje planetoje, kur gyventojai kalba nežinoma kalba ir, kur, be kitų pagalbos, negalite žengti nė žingsnio. Mokytis visą gyvenimą šiais laikais – ne prabanga, o elementari būtinybė.

 

mokslai

8 priežastys, kodėl verta mokytis visą gyvenimą:

 
  • Atnaujinti įgūdžius. Tiek namie, tiek darbuose, norint neatsilikti nuo greitai besikeičiančio pasaulio, reikia nuolat mokytis. Vieną dieną reikia išmokti naudotis nauju telefonu ar programomis, kitą – įvaldyti naujus metodus darbe.
 
  • Pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Neužtenka baigti mokyklos ir universiteto, norint būti visiškai pasiruošus savarankiškam gyvenimui. Reikia išeiti ir vadinamąją (iš)gyvenimo mokyklą, tobulinti socialinius ir emocinius įgūdžius. Reikia nuolatos tobulinti savo karjeros įgūdžius, prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Tobulėti ir mokytis naujų dalykų gyvenime būtina visą laiką.
 
  • Turėti hobių. Labai svarbu ne tik tobulėti profesinėje srityje, bet ir tose srityse, kurios domina, kelia susižavėjimą. Reikia mokytis ne tik tų dalykų, kurie gali padėti uždirbti daugiau pinigų, bet ir kurie tiesiog patinka bei padeda labiau realizuoti savo svajones.
 
  • Gerinti ekonomiką. Nuolatos besimokantis ir savo žinias gilinantis asmuo ne tik turi daugiau galimybių įsidarbinti, bet ir gauti geriau apmokamą darbą. Gyvename tokiais laikais, kai technologijos sparčiai keičiasi, ir, norint išlikti darbo rinkoje, reikia suspėti su jomis ir negalvoti, kad, baigus aukštąją mokyklą, jau bus galima atsipalaiduoti.
 
  • Tapti lyderiu. Norint juo tapti, reikia būti geriausi: tapti ekspertu savo pasirinktoje srityje, nuolatos atnaujinti savo žinias ir mokytis naujų dalykų.
 
  • Išmokti tinkamai bendrauti su žmonėmis. Norint padaryti sėkmingą karjerą, reikia ne tik tapti ekspertu savo pasirinktoje srityje, bet ir mokėti bendrauti su žmonėmis, palaikyti su jais ryšius. Daugeliui žmonių savo socialinius įgūdžius tenka nuolat tobulinti.
 
  • Būti praktiškiems. Gyvename tokiais laikais, kai praktiškai viską pataisyti namuose galima pataisyti, peržiūrėjus kelias trumpas laideles „Pasidaryk pats“ jutube. Socialiniai tinklai leidžia žmonėms išmokti patiems atsinaujinti namus, išmokti užsiimti rankdarbiais, gaminti ypatingus patiekalus ir įgyti kitų įgūdžių, kurių neturėdami, būtų priversti samdyti specialistą ir jam mokėti pinigus. O kam mokėti pinigus svetimam žmogui, jei daugelį darbų galite atlikti patys?
 
  • Ilgai gyventi. Tikriausiai visiems yra tekę girdėti istorijų apie žmones, kurie išliko aktyvūs visą gyvenimą ir sulaukė garbingo amžiaus. Visuomenės sveikatos specialistai tikina, kad naujų dalykų mokymasis senjorams yra vienas geriausių būdų, padedantis išlikti jaunatviškiems bei sveikiems. Aktyvus ir užimtas protas padeda išlikti sveikesniems ir gyventi ilgiau.