Kartais žmonėms kyla keistų klausimų, pavyzdžiui, kodėl mes dėvime apatinius? Atsakymas iš tiesų yra paprastas: dėl higienos, komforto ir prilaikymo. Žmonės apatinius drabužius dėvėjo jau prieš tūkstančius metų daugelyje pasaulio kultūrų. Menas ir istoriniai tekstai rodo, kad specialias juostas pridengti apatinei kūno daliai nešiojo tiek senovės Egipto faraonai, tiek tradiciniai japonų imtynininkai, tiek indėnai ir senovės kinų kilmingieji. Yra net istorinių šaltinių liudijančių, kad vikingai šaltaisiais metų mėnesiais dėvėjo kažką panašaus į kojinę, kad apsaugotų nuo šalčio savo intymias vieteles. Tačiau apatinius drabužius mes nešiojame ne tik dėl geros sveikatos. Maloniai prie kūno priglundantys apatiniai šiandien yra gaminami iš pralaidžių orui medžiagų ir turi daugiau nei vieną naudingą savybę. Svarbu pažymėti, kad visos šios teigiamos apatinių drabužių savybės galioja tik tada, jei apatiniai yra švarūs, tinkamo dydžio ir reguliariai keičiami.

 

apatiniai

8 priežastys, kodėl dėvime apatinius:

 
  • Mažina infekcijų riziką. Apatiniai drabužiai sukuria barjerą ir taip apsaugo nuo bakterijų, grybelio, nešvarumų ir kitų aplinkos teršalų. Tai ypač aktualu tiems, kurie reguliariai dėvi kelnes, džinsus, kurie nėra skalbiami po kiekvieno dėvėjimo. Nuo kelnių bakterijos gali patekti ir į lytinių organų sritį.
 
  • Apsaugo nuo trinties. Netinkamo dydžio ar modelio apatiniai drabužiai gali trinti, sukelti niežulį ir iššutimus. Tinkamai parinkti apatiniai gali apsaugoti nuo tokio diskomforto. Pavyzdžiui, moterys po sijonu gali dėvėti vadinamuosius dviratininkų šortus arba berniukiškus šortus, kad išvengtų šlaunų trynimosi viena į kitą.
 
  • Slopina genitalijų sudirginimą. Apatinės kelnaitės taip pat gali apsaugoti genitalijų sritį nuo sudirginimo, atsirandančio vėl viršutinių drabužių. Genitalijų sritį gali nemaloniai dirginti antuko siūlės vidinėje kelnių pusėje.
 
  • Dėvint apatinius drabužius patogiau užsiimti sportine, aktyvia veikla. Sporto metu dėvint aptemptas, prakaituotas tampres, susidaro palankios sąlygos bakterijoms atsirasti. Tačiau dėvint apatines kelnaites po tomis pačiomis tamprėmis ši vieta išlieka švari, sausa, net ilgai sportuojant išlieka komforto jausmas.
 
  • Mažina aknės riziką. Spuogų gali atsirasti užpakalio ir genitalijų srityje, o kokybiškų ir tinkamo dydžio apatinių dėvijimas gali padėti sumažinti kūno odos aknės atsiradimo riziką. Kai nuo odos ilgą laiką nepašalinamas prakaitas ir riebalai, ilgainiui gali užsikimšti odos poros, atsirasti bėrimų. Apatinių dėvėjimas gali padėti išlaikyti genitalijų sritį sausą ir švarią.
 
  • Apsaugo nuo sužeidimų, naudojantis užtrauktuku. Jeigu nedėvėtume apatinių kelnaičių, neatsargiai užtraukdami užtrauktumą kartais sužnybtume odą, peštume kūno plaukus ir taip sukeltume sau skausmą bei kitus nemalonius pojūčius. Apatinių kelnaičių dėvėjimas apsaugo nuo tokių skausmingų netikėtumų, kurie ypač dažnai nutinka, kai rengiamasi greitai, skubama.
 
  • Apsaugo nuo pratekėjimo. Žmonės, kuriuos vargina šlapimo nelaikymas arba moterų menstruacijų metu kelnaites dėvi, kad drabužiai išliktų sausi, švarūs ir nedėmėti. Beje, galima įsigyti tokių apatinių kelnaičių, kurios sugeria labai daug skysčio, todėl dar geriau apsaugo nuo pratekėjimo.
 
  • Didina pasitikėjimą savimi. Dailūs ar figūrą formuojantys apatiniai drabužėliai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir visai nesvarbu, kad jūs esate vienintelis žmogus, kuris juos mato!