8 patarimai, kaip paruošti kūną pastojimui
2017-06-01 10:08Lietuvoje ir pasaulyje birželį minimas nevaisingų porų mėnuo. Statistika skelbia, kad Lietuvoje tokių porų gyvena apie 50 tūkst. Šis mėnuo skirtas griauti mitus, keisti požiūrį į nevaisingumo gydymą ir konsultuoti dėl pagalbinio apvaisinimo. Susilaukti vaiko ne visada taip lengva, kaip galvoja daugelis žmonių. Labai dažnai šiam vienam svarbiausių gyvenimo įvykių reikia iš anksto gerai pasiruošti. Štai keletas patarimų, kurie gali padėti.
8 patarimai, kaip paruošti kūną pastojimui:
- Sureguliuoti savo mitybą. Gydytojai sako, kad dieta daro didelę įtaką gebėjimui susilaukti vaikų. Taigi, būsimos motinos dietoje turi būti jūrų žuvų, daržovių, sudėtinių angliavandenių (kietųjų kviečių makaronų, košių), alyvuogių, riešutų, sėklų, vaisių. Tikriausiai pastebėjote, kad visi šie produktai būdingi Vidužemio jūros regiono dietai, kuri laikoma vienu labiausiai subalansuotų mitybos programų pasaulyje.
- Atsikratyti blogų įpročių. Mesti rūkyti, vartoti alkoholį, nebūtinus vaistus, rekreacinius narkotikus. Išlaikyti normalų svorų, riboti kofeino suvartojimą (ne daugiau nei 300 ml kofeino arba ne daugiau nei 2 puodelius kavos per dieną).
- Stebėti partnerio mitybą. Būsimiems tėveliams gydytojai rekomenduojama valgyti daugiau žuvies, paukštienos, visadalių grūdų. Taip pat rekomenduojama sumažinti alkoholio suvartojimą, nes alkoholis spermatozoidus daro mažiau gyvybingus.
- Vartoti folio rūgštį. Norėdamos greičiau pastoti moterys turėti pradėti vartoti folio rūgštį. Folio rūgštis arba vitaminas B9 sunormalizuoja reprodukcinių organų veiklą ir, sėkmingai pastojus, užtikrina normalų kūdikio vystymąsi gimdoje. Folio rūgštį gerti rekomenduojama abiem partneriams, planuojant pastojimą. Vyrams spermos kokybę gerina ne tik minėta folio rūgštis, bet ir cinkas bei vitaminas C.
- Nepamiršti būti fiziškai aktyviems. Norėdamos pastoti moterys turėti vengti streso. O geriausias būdas sumažinti įtampą yra sportas. Galima rinktis sporto šaką, kuri labiausiai patinka – svarbiausia būti fiziškai aktyviems. Įdomu: moterys ir merginos, kurios reguliariai sportuoja, lengviau toleruoja nėštumą.
- Atkreipti dėmesį į metų laiką. Britų mokslininkai yra įsitikinę, kad didžiausia tikimybė pastoti yra nuo gegužės iki rugpjūčio. Mokslininkai teigia, kad taip yra dėlto, kad šiuo metų laiku žmonės su maistu gauna daugiausiai vitaminų ir kitų svarbių mikroelementų. Vyrauja nuomonė, kad vasarą žmonių mityba yra sveikiausia ir labiausiai subalansuota.
- Pasitelkti į pagalbą elektroninius padėjėjus. Tiesa, o ne mitas, kad egzistuoja itin palankios dienos naujai gyvybei pradėti. Šiais laikais moterims nebereikia sekti ir žymėtis savo kūno temperatūros pokyčių, kad išsiaiškintų vaisingas dienas. Užtenka atsisiųsti programėlę iš interneto, surašyti asmeninius duomenis ir gauti atsakymą apie potencialias vaisingas dienas. Tai daug paprastesnis natūralaus šeimos planavimo metodas negu dienų ir kūno pokyčių žymėjimas kalendoriuke.
- Ieškoti profesionalios pagalbos. Kai kurie maisto papildai, vitaminai gali padėti pastoti. Tačiau juos turėtų parinkti specialistas. Paprastai skiriami specialūs bioreguliatoriai su padidintu peptidų kiekiu. Jie stimuliuoja kiaušidžių veiklą ir tai padeda greičiau pastoti. Tačiau tokius preparatus gali paskirti tik gydytojas, atsižvelgęs į būsimos mamos sveikatos būklę ir ligų istoriją. Jaunesnėms nei 35-erių metų moterims, kurios nepastoja per metus, rekomenduojama apsilankyti pas vaisingumo specialistą. Moterims, vyresnėms nei 35-eri metai, pas vaisingumo specialistą rekomenduojama apsilankyti jau po pusės metų nesėkmingų bandymų pastoti.