Tikriausiai visi pažįsta tokią porą, kurioje žmonės atrodo negali atsidžiaugti vienas kitu. Nepaisant buities rūpesčių, vaikų priežiūros, darbų ir laiko sau, jie visada randa minutę kitą pabūti dviese. Laimingas seksualinis gyvenimas – gana abstrakti sąvoka. Vieniems tai reiškia mylėtis du kartus per dieną, kitiems – galbūt kartą per mėnesį. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra teisingas, jei jis tinka abiems. Tačiau laiko ir energijos ne visada paprasta rasti. Štai keletas įpročių, kuriuos reikėtų išsiugdyti toms poroms, kurios nori džiaugtis laimingu seksualiniu gyvenimu!

 

8 geri įpročiai, kurie padės džiaugtis geresniu seksualiniu gyvenimu:

 

"seksas"

  • Jie turi skirtingus interesus. Laimingiausių porų santykiai dinamiški ir natūralūs, tačiau jie turi ir aktyvų socialinį gyvenimą be jų. Visada gera grįžti namo, kai galima pasidalyti savo dienos patirtimi, papasakoti, ką nuveikėte ir ko išmokote. Žmonės, kurie turi ir atskirus gyvenimus, nesupanašėja ir yra įdomesni. Su jais bendrauti nenusibosta. Šiandien vis daugiau žmonių kuria šeimas vyresniame amžiuje, o tai reiškia, kad savo interesų turėjimas tampa norma. Vyrai ir moterys vis dar teikia pirmenybę laikui su draugams ir tai jiems padeda jaustis labiau save realizavus, kai galiausiai grįžta pas savo antrąją pusę.
 
  • Jiems patinka leisti laiką kartu. Poros, kurioms buvimas vienas su kitu yra prioritetas, dažniau džiaugiasi kokybišku seksualiniu gyvenimu. Jeigu pora realiame gyvenime yra praradusi ryšį, tai ji sunkiai jį randa ir lovoje. Nebūtina kartu leisti kiekvieną dienos minutę, tačiau reikia nepamiršti skirti vienas kitam pirmenybę. Anglai turi posakį: „Poros, kurios kartu prakaituoja, lieka kartu“, todėl verta pagalvoti apie fizinę veiklą (už miegamojo ribų) kartu. Tai gali ne tik padėti sustiprinti tarpusavio ryšį, bet ir pagerinti sveikatą. Sporto metu smegenyse išsiskiria endorfinai arba vadinamieji laimės hormonai. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad poros, kurios užsiima bendra sportine veikla ir priima iššūkius, jaučia stipresnį ryšį ir meilę vienas kitam.
 
  • Jie leidžia laiką be technologijų. Šiame skaitmeninių technologijų amžiuje daugelis yra patyrę tą nemalonų jausmą, kai partneris nekreipia į jus jokio dėmesio, o seka naujienų srautą išmaniuosiuose telefonuose arba atrašinėja į žinutes. Neretai poros teigia, kad niekaip neranda laiko intymumui, tačiau naudojimuisi technologijomis jo skiria gerokai per daug. Rekomenduojama šiek tiek apriboti naudojimąsi technologijomis, kad pagerėtų seksualinis gyvenimas. Galima susitarti, kad išjungsite telefonus per pasimatymą arba romantiškai leidžiant vakarus namie.
 
  • Jie planuoja seksą. Nors sekso planavimas atrodo nuobodžiai ir gali pasirodyti, kad nelieka laiko spontaniškumui, tačiau tai nėra kvailas pasiūlymas. Ypač jei gyvenimo tempas yra labai greitas, o dienotvarkė įtempta. Tada tik pikantiškas įrašas darbo knygoje gali padėti prisiminti (ir nusiteikti tam!) apie laukiančią šį vakarą romantiką. Tad peržiūrėkite savo dienotvarkę ir nuspręskite, kada galėtumėte skirti laiko seksui. Galbūt šeštadienio popietę, kai vaikų nebus namuose? Tačiau svarbu nepamiršti, kad sekso grafiko nebūtina griežtai laikytis ir visada reikia palikti vietos improvizacijoms ir spontaniškumui. Jeigu yra tinkama nuotaika seksui, tai kam laukti?
 
  • Jie stengiasi partnerių gyvenimą padaryti lengvesniu. Poroje reikėtų stengtis, kad antrosios pusės gyvenimas būtų lengvesnis, net jei tai reiškia atsisakyti kai kurių malonumų. Pavyzdžiui, važiuoti su žmona pirkti naujos sofos, o ne žiūrėti futbolo varžybas. Toronto universiteto tyrėjai apklausė 44 poras, tarp kurių buvo susituokusių net 11 metų, norėdami išsiaiškinti, koks požiūris būdingiausias seksualiai patenkintoms poroms. Pastebėta, kad laimingesnės buvo tos poros, kurių bendruomeniškumo jausmas yra labai stiprus (pavyzdžiui, jie galėtų persikraustyti gyventi į nepatogesnę vietą, jei kitam taip būtų geriau). Jeigu norite džiaugtis seksualiniu gyvenimu, reikia norėti daugiau duoti negu gauti.
 
  • Jie sprendžia kasdienio gyvenimo problemas ir rūpesčius kaip komanda. Klaidinga manyti, kad intymumas prasideda miegamajame, nes iš tikrųjų taip nėra. Santykių klijai, ypač moteris, yra reguliarus bendravimas. Reikia visą dieną jausti emocinį ryšį, gerbti vienas kitą, būti šalia, dalytis namų ruošos darbais. Visa tai sudaro intymumą ir padeda pasiruošti aistringam seksui.
 
  • Jie neleidžia atsirasti rutinai. Aistringos poros leidžia sau būti spontaniškiems ir keičia sekso vietas, laiką, pozas ir kt. Daug porų patenka į rutiną, kai seksas tampa veiksmu, kai kažką pirmiausiai padaro vyras, o po to – moteris. Reikėtų stengtis kiekvieną kartą kažką padaryti šiek tiek kitaip. Pradžioje tai gali būti lengva: jei visada seksą inicijuodavo vyras, reikėtų bent kartais pradėti veiksmą moteriai. Vėliau galima įsileisti daugiau fantazijos. Tiek vyrai, tiek moterys trokšta naujovių, nuotykių, paslapties, pavojų, rizikos, kažko nežinomo ir netikėto.
 
  • Jie skatina vienas kitą galvoti apie seksą visą dieną. Įdomi mintis, į kurią vertėtų atkreipti dėmesį yra ta, kad preliudija prasideda nuo paskutinio orgazmo. Tai reiškia, kad visi maži dalykai, kuriuos padarote per dieną, sukuria nuotaiką seksui. Erotišką nuotaiką susikurti galima įvairiai. Galbūt viena moteris visą dieną dėvės seksualius apatinius drabužėlius. Galbūt rengdamasi ji padarys keletą seksualių tempimo pratimų, kad priverstų savo antrąją pusę galvoti apie ją visą dieną ir t. t. Kai ore, regis, tvyro erotinė atmosfera, seksas tampa neišvengiamas…