Neįtikėtina, bet yra ženklų, rodančių, kad vaikystėje žmogus augo, jusdamas nepriteklių. Todėl jeigu nenorite, kad aplinkiniai jus kiaurai permatytų, pasistenkite atsikratyti šių užsilikusių iš skurdžios vaikystės įpročių!

 

vaikyste

8 dalykai, išduodantys sunkią vaikystę:

 
  • Jie renkasi pigiausius maisto produktus. Tie, kurie vaikystėje nepatyrė nepritekliaus, paprastai vaikšto pro prekybos centrą ir į prekių vežimėlį meta viską, kas patinka. Arbūzai ir braškės žiemą? Puiku! Egzotiniai vaisiai? Kodėl gi ne! Tie, kurie užaugo skursdami, paprastai pirmiausiai žiūri į galiojimo laiką ir prekių kainą. Jie visada pagalvoja, ar to daikto jiems tikrai reikia, galbūt geriau pinigus skirti kam nors kitam.
 
  • Jie taupo sau. Moterys, kurios užaugo skurde, net ir pasiekusios aukštą padėtį visuomenėje ir įgijusios materialaus turto, vis dar bando taupyti savo sąskaita. Jos beveik niekada nesilanko grožio salonuose, o jei lankosi, tai tik standartinėse procedūrose (tikrai nesivaiko naujausių estetinės kosmetologijos pasiekimų ir neišbando madingiausių spa procedūrų). Šios moterys viską planuoja ir labai retai palepina save, nusiperka kažką gražaus (brangią rankinę, naujus batelius).
 
  • Jie perka daug dovanų kitiems. Suaugę žmonės, kurie augo nepritekliuje, ir žaislų gaudavo nebent per šventes, neretai pradeda pirkti daug dovanų vaikams ir giminaičiais, norėdami kompensuoti faktą, kad vaikystėje jiems visko trūko. Dėlto šių žmonių vaikai neretai būna labai išlepinti ir neprisitaikę gyventi nepriklausomai.
 
  • Leidžia pinigus pavėjui. Kai tokie žmonės turi pinigų, jie skuba juos kuo greičiau išleisti, nepagalvodami, kad šios lėšos galėtų būti panaudojamos sąmoningiau. Labai dažnai tie žmonės, kurie staiga pralobsta, nežino, kaip išmintingai elgtis su pinigais, juos iššvaisto, todėl vieną dieną vėl atsiduria ant skurdo ribos.
 
  • Skaičiuoja kiekvieną centą ir perka tik per išpardavimus. Kasdien skaičiuoti pinigus – žmonių, užaugusių skurde, įprotis. Jie nuolat lygina pinigų sumą, kurią turi, apgalvoja, kiek gali išleisti per mėnesį, svarsto, ar gali leisti tam tikrą pirkinį ar geriau jį atidėti ir t. t. Taip pat jie dažnai perka per išpardavimus arba iš nukainotų prekių skyriaus. Kam permokėti, jeigu tą patį galima įsigyti pigiau?
 
  • Perka madingiausią išmaniąją techniką ir priedus. Tačiau ne todėl, kad jos labai reikia, bet todėl, kad galėtumėte pasipuikuoti prieš kitus, kad galite sau tai leisti. Vos tik atsiranda kokia nors naujiena, dar gerus, bet jau nebemadingus daiktus jie skuba pakeisti į naujesnius, modernesnius modelius. Nors iš tikrųjų galėtumėte tuos pinigus išleisti asmeniniam tobulėjimui ir lavinimuisi.
 
  • Jie nekaupia pinigų ateičiai. Jeigu kas nors staiga nutiktų, šie žmonės neturėtų papildomų pinigų tiesiog dėlto, kad nežino, kaip taupyti. Taupyti jie nesąmoningai nenori, nes trokšta kompensuoti vargingą vaikystę. Jie yra įsitikinę, kad viskas, kam leidžia pinigus, jiems yra labai svarbu, todėl jeigu anksčiau negalėjo ko nors sau leisti, dabar bando tai kompensuoti. Vis dėlto dauguma tokių spontaniškų pirkinių yra visiškai nereikalingi, todėl namie jie tik kaupia dulkes.
 
  • Jie nemoka ilsėtis. Asmuo, kuriam vaikystėje trūko visko, stengiasi visom išgalėmis ištrūkti iš skurdo ir tiki, kad jei sunkiai dirbs, tai gyvenimas taps geresnis. Todėl jie apsikrauna darbais ir ignoruoja poilsį bei paprastus laisvalaikio džiaugsmus. Net tapę garsūs ir turtingi šie žmonės nemano, kad dėl asmeninių poreikių reikėtų nutraukti kada nors darbus.