Sakoma, kad kiekvienas žmogus yra nuostabus toks, koks yra. Deja, daugybė žmonių, ypač moterų, bando pakeisti partnerius pagal asmeninį supratimą, kas yra ideali antroji pusė. Dažniausiai tokie bandymai slepia dideles santykių problemas. Rekomenduojama atpažinti ženklus, kada noras gero tapo bandymu pakeisti kitą žmogų. Tai padės išsaugoti gerus santykius.

 

santykiai

7 ženklai, kad bandote pakeisti partnerį:

 
  • Stengiatės, kad vyras rengtųsi pagal jūsų skonį. Daug žmonių sprendžia, ką rengsis antrosios pusės. Tačiau yra skirtumas tarp padėjimo kam nors išsirinkti aprangą ir visiško aprangos stiliaus pakeitimo pagal savo skonį. Viskas gerai, jeigu sprendžiate ką vilkės partneris, nes jis pats pripažįsta, kad nieko nesupranta apie madą ir leidžia tai daryti. Tačiau negerai, jeigu sprendžiate, ką jis vilkės, nes jums nepatinka vyro aprangos stilius ir norite, kad jis rengtųsi pagal jūsų pačių skonį ir supratimą apie madą ir stilių. Bandymas keisti parnerio stilių gali įspėti, kad santykiuose kažkas ne taip. Tai rodo norą valdyti ir kontroliuoti partnerį.
 
  • Skatinate mokytis ir dirbti. Vaikštote peilio ašmenimis, jeigu tai darote. Plonytė riba skiria paskatinimą atskleisti geriausias savybes ir tarp geresne savo versija ir vertimą kažką daryti. Jeigu jums tikrai trukdo, kad vyras neina mokytis arba neturi prestižinio darbo, paklauskite savęs, kodėl jums tai taip svarbu, o ne bandykite jį priversti pradėti studijuoti arba susirasti naują darbą. Gali būti, kad partneris padarys, taip, kaip jūs norite, bet jausis apgailėtinai. Tačiau jeigu pats partneris to nori – tada paskatinkite jį ir palaikykite. Jeigu negalite mylėti partnerio, kol ji nesusiras naujo daro ar netaps labiau išsilavinęs – tai ženklas, kad šis žmogus yra ne jūsų. Svarbiausia yra palaikyti ir padrąsinti, bet jokiu būdu neversti. Jeigu nežinote, kaip galėtumėte jį palaikyti – paklauskite!
 
  • Skeptiškai vertinate jo draugus. Jeigu nekenčiate vyro draugų, tai neprivalote su jais apskritai bendrauti. Jeigu jie jūsų negerbia arba dėl jų jūsų partneris patenka į bėdą, jūs turite teisę skųstis. Tačiau jeigu norite, kad jis atsikratyti senų draugų ir norite surasti jam naujų draugų, tiesiog dėlto, kad jie jums nepatinka – tai labai neteisinga. Tai mėginimas pakeisti partnerį. Tai manipuliacija partneriu, bandymas juos padaryti tokiais, kokie jums labiau patiktų. Nebūtina tiesiai šviesiai pasakyti, kad vyras turėtų nutraukti ryšius su draugais. Galima daryti nuolatinį spaudimą, kad galiausiai jie neapsikentę iš tiesų nustos su jais bendrauti. Tačiau tai bandymas pakeisti partnerį, kuris prie gero nepriveda.
 
  • Atidžiai stebite ir vertinate, ką jis valgo bei kaip atrodo jo kūnas. Plonytė riba tarp to, kas priimtina ir kas ne. Viskas gerai užsiminti, kad norėtumėte, kad jūsų antroji pusė valgyti sveikiau ir būtų sveikesnis. Tačiau negerai nuolat kritikuoti jų valgymo įpročius, kaip atrodo jų drabužiai, kaip pasikeitė jų kūnas – visa tai ženklai, kad bandote pakeisti partnerį. Galite nuoširdžiai pakalbėti su partneriu apie sveiką mitybą ir svorio metimą, bet jūs negalite versti partnerio keisti mitybą ir savo kūną. Nesveika gėdyti kitą, kad jis neva pagaliau susiprotėtų ir susiimtų. Jūs galite tiesiog kartais pagaminti kažką sveikesnio ar pakviesti užsiimti aktyvia veikla: pasivažinėti dviračiu, pasivaikščioti po parką ir pan. Be to, reikia mylėti savo antrąją pusę, nepriklausomai nuo to, kiek jis sveria ir negailėti komplimentų.
 
  • Išjuokiate jo hobius ir pomėgius. Jūsų partneriui patinka kompiuteriniai žaidimai, o jūs nekenčiate kompiuterinių žaidimų ir manote, kad juos žaisti vaikiška. Tačiau, kol partneris skiria jums laiko ir padeda buityje, jūs negalite drausti jam užsiimti tuo, kuo jis nori. Hobis, kuris jums nepatinka gali būti bet koks – naminiai gyvūnai, muzika, krepšinis ir pan. Jūsų partneris mėgsta, ką mėgsta. Jeigu nuolat menkinate tuos hobius, pajuokiate, skundžiatės, kai jie jais užsiima – tai nedarote nieko kito, o bandote pakeisti savo partnerio asmenybę. Užuot tai dariusios, susiraskite pačios hobį, kuriuo galėtumėte užsiimti, kai jūsų vyras, tarkime, žais kompiuterinius žaidimus. Be to, pabandykite pastebėti partnerį, kai jis užsiima mėgstama veikla – garantuojame, tai bus labai smagu ir sukels daug emocijų!
 
  • Įsijaučiate į psichoterapeutės vaidmenį. Bandymas kažką pataisyti lygu bandymas pakeisti. Jeigu sutikote žmogų, turintį rimtų problemų ir jaučiate, kad negalite padėti jų išspręsti, mėgindami vis tiek jas spręsti darote partneriui meškos paslaugą. Žmonės turi patys norėti keistis. Jie patys turi norėti gydytis ir mokytis. Jūs, žinoma, galite palaikyti juos (ir kartais padėti), tačiau keistis reikės jiems patiems. Jūs negalite priversti kito žmogaus mesti gerti arba lankytis pas psichoterapeutą dėl patirtų vaikystės traumų, arba pradėti gydyti nerimo sutrikimus, net jeigu žinote, kad tai būtų jam geriausia. Jie patys turi to norėti ir būti motyvuoti. Palaikyti partnerio norą rasti gerą psichoterapeutą ar pradėti naują gydymo kursą. Nupirkti dienoraštį, kuriame jie galėtų išlieti savo jausmus. Visada būti pasirengusios jį išklausyti, bet nevaidinkite psichologės.
 
  • Sprendžiate už jį. Kartais moterys vyrams neleidžia nė prasižioti, nes yra įsitikinusios, kad geriausiai žino, ko reikia. Todėl pastebėjusios, kad priimate visus sprendimus pačios, paklauskite savęs, ar taip darote dėlto, kad jums nepatina sprendimai, kuriuos priima jūsų partneris, ar jūsų partnerio pasirinktas gyvenimo būdas. Sveikuose santykiuose abu partneriai priima sprendimus, net jeigu tai reiškia, kad kartais kažkurio iš jų norai nebus patenkinti. Bandymas nuolat priimti sprendimus patiems – tai subtilus, bet veiksmingas būdas keisti kitą žmogų. Rekomenduojama atrasti pusiausvyrą ir leisti antrajai pusei priimti sprendimus, net jei kartais jums jie nelabai patinka. Tai sėkmingų santykių paslaptis.