Šiais laikais daug jaunų žmonių naujų draugysčių prasideda internete. Virtualūs santykiai turi ne itin gerą reputaciją, nes teigiama, kad įpratę bendrauti internetu, žmonės nebemoka palaikyti normalių santykių realiame gyvenime ir apskritai tampa nutolę nuo kitų, labiau užsisklendę. Tačiau nėra viskas tik juoda. Kartais virtualūs santykiai gali būti kaip tik tai, ko labiausiai reikia šią akimirką. Jie, be abejo, turi daug privalumų ir pranašumų prieš įprastus santykius, kai bendraujama gyvai, „akis į akį“.

 

santykiai

7 priežastys, kodėl virtualūs santykiai nėra taip blogai:

 
  • Jie įgalina. Tyrimai rodo, kad labiausiai linkę užmegzti virtualius santykius jauni žmonės, kurie turi fizinių arba mokymosi negalią. Virtualūs santykiai leidžia užmegzti žmogišką ryšį, kontaktą ir patirti pasitenkinimą, jeigu realiame gyvenime tai padaryti yra labai sudėtinga. Turintys kokių nors negalių paprastai siekia internete jas nuslėpti, pateikti save iš gražiosios pusės, kad išvengtų išankstinio nusistatymo, kurio sulaukia, bendraudami realiame gyvenime.
 
  • Leidžia anonimiškai atrasti savo seksualumą. Netradicinės orientacijos arba labai griežtai katalikiškai auklėjami jaunuoliai į virtualius santykius gali leistis, nes tai saugesnis būdas atrasti savo seksualumą, bet išlikti anonimiškiems, kai dar svarbu, kad apie tai, kuo jie užsiima ir kas jiems iš tikrųjų patinka, jie nenori, kad sužinotų tėvai ir artimi žmonės.
 
  • Gali nuvesti iki prasmingų santykių realiame gyvenime. Tai, kad susipažinote su kuo nors internete, nebūtinai reiškia, kad jūsų santykiai čia ir pasiliks. Jie gali persikelti į realybę. Pasimatymai netrukus gali būti skiriami realiai egzistuojančiose vietose ir pažintis gali peraugti į draugystę ir meilę. Dėlto, kad susipažinote internete, jūsų santykiai netampa mažiau realūs.
 
  • Galima rasti bendraminčių. Internetu galima lengvai palaikyti ryšį su panašiais mąstančiais žmonėmis, net jeigu jie gyvena už tūkstančių kilometrų. Susirasti draugų ir palaikyti draugystę realiame pasaulyje suaugusiems asmenims gali būti kur kas sudėtingiau.
 
  • Padeda mokytis bendrauti su žmonėms. Tai ypač aktualu nedrąsiems žmonėms, turintiems socialinį nerimo sutrikimą. Virtualūs santykiai gali būti puiki praktika bendrauti su kitais žmonėmis, nes suteikia galimybę kalbėtis, dalytis savo mintimis, juokauti, kas realiame gyvenime kai kuriems asmenims gali kelti diskomfortą.
 
  • Mažiau streso. Virtualiame pasaulyje galima bendrauti tiek, kiek norisi, o, kai nėra noro, tiesiog išjungti kompiuterį. Čia nekyla kvailų ginčų, kieno eilė šį vakarą gaminti vakarienę arba išplauti indus, išnešti šiukšles, kurią televizijos programą žiūrėti arba pasiaiškinti, kodėl taip ilgai šiąnakt užtrukote su draugais. Taigi, virtualiuose santykių konfliktų galimybė yra minimali, todėl streso irgi mažiau.
 
  • Lengviau kontroliuoti konfliktines situacijas. Virtualiuose santykiuose yra galimybė bendrauti tada, kada norisi, tokiu formatu, kokio norisi (tekstiniu, garsiniu ar vaizdiniu) ir tokiu tempu, koks jums yra patogus. Tai reiškia, kad turėsite laiko tinkamai apsvarstyti ir pasakyti tai, ką norite – pavyzdžiui, rašydami žinutę, galite gerai apgalvoti, perskaityti ją kelis kartus, jei reikia, pakoreguoti, ir nuspręsti, norite ją siųsti, ar ne. Realiame gyvenime ištrinti tai, kas jau pasakyta, nepavyks ir sprendimus bei žodžius teks parinkti greitai, ne visada bus laiko pamąstymams. Ypač virtualūs santykiai padeda emociškai įtemptose situacijose, nes leidžia gerai apgalvoti, prieš ką nors rašant ir išvengti niekam nereikalingų įžeidimų ir taip išvengti daugelio konfliktų.