22 klausimai, skatinantys susimąstyti apie santykius
2017-07-17 10:48Jeigu atrodo, kad antroji pusė yra nelaiminga, gali būti, kad taip ir yra. Kartais situaciją pataisyti gali paprastas klausimas: „Ar jautiesi išgirstas?“. Bent vienas iš pateiktų klausimų padės išsiaiškinti daugiau apie tai, kaip iš tikrųjų jis (ji) jaučiasi.
22 klausimai, skatinantys susimąstyti apie santykius:
- Kodėl staiga pakeitei savo kasdienę rutiną? Pokyčiai, net ir teigiami, dažnai yra įspėjamieji ženklai, kad santykiuose kažkas negerai.
- Kur, tavo nuomone, mūsų santykiai veda? Apie tai dažnai kalbama santykių pradžioje, tačiau reikėtų nepamiršti klausimo užduoti ir tada, kai santykiai trunka ne vienerius metus. Jeigu įsivaizdavimas, kur veda santykiai, nesutampa, santykiai ilgainiui tampa nelaimingi.
- Kada paskutinį kartą buvai susitikęs su savo draugais? Daug porų daro klaidą, leisdami laisvalaikį tik drauge ir pamiršdami apie draugus. Net nuo mylimo žmogaus kartais reikia pailsėti. Tam, kad santykiai išliktų sveiki, būtina ir bent retkarčiais susitikti su draugais.
- Kada galvoji apie mūsų santykius, kokie pirmieji žodžiai ateina į galvą? Psichologai pastebi, kad žmonės, kurie savo santykius apibūdina, naudodami daugiau blogų žodžių negu gerų, dažniau susiduria su problemomis santykiuose.
- Kada paskutinį kartą mes apsikabinome? Reguliarūs apsikabinimai, gulėjimas susiglaudus padeda parodyti meilę ir šiltus jausmus partneriui, skatina cheminių medžiagų (oksitocino) išsiskyrimą smegenyse ir didina patrauklumą vienas kito akyse.
- Kokie veiksmai padeda tau jaustis vertinamu? Išsiaiškinti tai ir pasistenkite, kad antroji pusė jaustųsi labiau vertinama.
- Kokia jūsų meilės kalba (kokybiškas laikas kartu, paslaugumas, žodžiai, padedantys išreikšti šiltus jausmus, fiziniai prisilietimai, mielos dovanos)? Žmonės meilę nesupranta vienodai ir jeigu partnerių suvokimas apie meilę nesutampa, gali kilti daug problemų.
- Ką tu nutyli apie tai, ką iš tikrųjų norėtum gauti iš manęs? Sveiki santykiai yra tokie, kuriuose partneriai stengiasi kartu, kad abiejų poreikiai būtų patenkinti.
- Ką manai, kad aš galvoju apie tave? Partneris gali jaustis neteisingai suprastas. Būtina išsiaiškinti tiesą ir išsklaidyti mitus.
- Kokie tau dabar yra trys prioritetiniai (svarbiausi) dalykai? Tarpusavio ryšys išliks tvirtas, jei abu partneriai skirs savo laiką ir energiją jiems puoselėti.
- Ko tikiesi iš mūsų santykių? Santykiams kenkia tai, kad poros nekalba apie savo lūkesčius. Apie juos šnekėti verta net tada, jei jie nėra realistiški.
- Kokios tavo pamatinės vertybės? Niekada nereikėtų tikėtis, kad partneris darys kažką, kas prieštarauja jų vertybėms. Jeigu versite jas paminti, tik prarasite pagarbą jų akyse ir jūsų akyse palaipsniui pradės blogėti.
- Už ką tu jautiesi dėkingas mūsų santykiuose? Kiekvienas partneris turi gebėti atrasti bent tris dalykus, už kuriuos yra dėkingas, kad jie yra kartu. Savo dėkingumo nereikėtų slėpti.
- Ar yra kažkas, ką bijai man pasakyti? Kartais tereikia duoti leidimą partneriui išsakyti, kas guli ant širdies.
- Ką tu manai apie mūsų seksualinį gyvenimą? Seksas yra viena dažniausių priežasčių, kodėl poros jaučiasi nelaimingos. Vedybinis seksas neretai tampa monotoniškas ir visada tik lovoje. Psichologai pastebi, kad geriausios poros yra tos, kurių asmenybės seksualine prasme yra skirtingos.
- Kaip tu jautiesi būdamas tėčiu (mama)? Nėra lengva išsaugoti tvirtą emocinį ir fizinį ryšį, kai reikia rūpintis mažais vaikais, tačiau reikėtų rasti bent šiek tiek laiko pabūti kartu, nuoširdžiai pasikalbėti.
- Ar tu jautiesi santykiuose ir namie, tarytum būtum savaime suprantamas dalykas? Reikėtų dažniau padėkoti vienas kitam net už smulkmenas ir bent kartą per dieną pastebėti kažką ypatingo, ką partneris atnešė į jūsų gyvenimą.
- Ar manai, kad mes labai pasikeitėme po to, kai susituokėme (apsigyvenome kartu)? Daug žmonių skundžiasi, kad apsigyvenus kartu, dingo romantika, nuotykiai ir kiti smagūs dalykai. Anksčiau jie trykšte tryško aistra gyvenimui ir džiaugsmu, o dabar jie nuolat pavargę ir susikoncentravę į darbus.
- Ar manai, kad galime nesutikti vienas su kitu, bet vis tiek puikiai sutarti? Konfliktai ilgalaikiuose santykiuose yra neišvengiamas, bet normalus dalykas. Tačiau jeigu jie kyla per daug dažnai arba konfliktų apskritai vengiama, viduje kaupiasi pyktis, todėl ilgainiui partneriai atitolsta vienas nuo kito.
- Ar jautiesi išgirstas (išklausytas)? Poroms labai svarbu turėti nepertraukiamo laiko be telefonų, televizoriaus ir vaikų. Patikinti, kad tikrai visada jų klausotės ir girdite tai, ką jie sako.
- Ar norėtum pasikeisti? Ar jūs nuolat antrąją pusę kuo nors kaltinate? Jeigu jie nenorės patys pasikeisti, jūs niekada nerasite laimės kartu.
- Ar santykiuose jaučiatės nelaimingas? Kalbėjimas yra vienintelis būdas santykiuose išlaikyti intymumą ir artimumą.