Iš pradžių tai atrodo nereikšminga ir net neverta dėmesio. Tačiau vėliau paaiškėja, kad tai yra pamatiniai dalykai, be kurių negali egzistuoti šeima ir santykiai. Idealiuose santykiuose poros poreikiai ir požiūris į pinigus, nuosavybę, seksą, tėvų ir vaikų santykius ir lyčių vaidmenis turėtų sutapti. Santykių modelį dažniausiai pasiimame iš tėvų arba jį padiktuoja pati gamta, todėl atrodo, kad nebėra ką apie tai kalbėti. Daugelis žmonių apie tai ir nediskutuoja, kol problemos netampa tokios didelės, kad kyla pavojus santykiams.

 

5 temos, apie kurias vengiama kalbėti:

 

"išsiskyrimas"

  • Pinigai. Atrodo akivaizdu: jeigu yra šeima, tai yra ir kažkoks pragyvenimo šaltinis. Yra išlaidos ir prioritetai… Tačiau kalbėti apie tai kažkodėl yra gėda. Galiausiai viskas baigiasi tuo, kad nesikalbėjimas apie finansinius klausimus, priveda prie santykių žlugimo. Problemų kyla, kai nėra pakankamai pinigų, kai nepavyksta daug uždirbti ir net tada, kai pinigų yra pakankamai. Visais šiais atvejais reikia mokėti tvarkyti finansus ir efektyviai spręsti piniginius klausimus. Tačiau svarbiausia – pasikalbėti ir turėti vieningą nuomonę apie šeimos finansų valdymą.
 
  • Būstas. Ši tema yra opi, nes taip pat susijusi su pinigais. Be to, ji susijusi su hierarchija šeimoje ir ribų nustatymu. Jeigu po vestuvių pora apsigyvena su jaunikio jaunosios tėvais gali kilti daug problemų. Ypač sunku gali būti tam žmogui, kuris atėjo gyventi į naują šeimą. Jis niekada joje nesijaučia visiškai savas, jaučia, kad ir ką padarytų, jo nuomonė ir veiksmai dažnai bus sukritikuoti. Jeigu pora perka būstą kartu, kyla kitų problemų ir minčių, kas būtų jei įvyktų skyrybos. Vyras galvoja apie tai, kaip skyrybų atvejų neatiduoti viso turto buvusiai žmonai, o moteris bijo, kad tokiu atveju būtų išmesta tiesiai į gatvę. Aptarus apie šias problemas su antrąja puse, gali tapti abiems ramiau.
 
  • Seksas. Šia tema daugelis negali kalbėti, nemoka net rasti tinkamų žodžių. Ši tema yra tabu, todėl ir kyla gėdos jausmas. Jeigu pasakysite, kad santykiuose sekso per daug ar per mažai, rizikuojate įžeisti ir sumenkinti partnerį. Nors šiandien daug kalbama ir kreipiama dėmesio į seksualumą, tačiau taip pat nemažą dalį žmonių kamuoja ir nevisavertiškumo kompleksas. Kai kurioms moterims pakanka vieno karto per savaitę, o kitomis dienomis jos simuliuoja arba tiesiog atlieka pareigą. O kai kuriems vyrams reikia kur kas daugiau ir jie stengiasi to gauti. Galų gale tai, kas turėtų kelti malonumą, pradeda slėgti ir kelti nemalonius jausmus. Todėl reikėtų nebijoti kalbėtis ir pasistengti ieškoti kompromiso.
 
  • Lyčių vaidmenys. Šiais laikais daugelį santuokų sudaro žmonės, kurie dirba ir uždirba vienodomis sąlygomis. Logiškai mąstant, ir buities darbai neturėtų būti skirstomi į vyriškus ir moteriškus. Tačiau taip yra tik iš pirmo žvilgsnio. Tarkime, vyras daro karjerą, gerai uždirba, išmano politiką ir finansus, užsiima su vaikais, plauna indus ir kartais pagamina valgyti. Tačiau spręsti namų apyvokos problemas jam sekasi sunkiai. Jam gėda pripažinti bejėgiškumą šioje srityje ir prašyti pagalbos. Todėl problemas jis linkęs nutylėti. Moterys taip pat dažnai nutyli, kad negali vienu metu ir gaminti valgyti, ir tvarkyti namus, ir uždirbti pinigus, ir auklėti vaikus, ir dar gerai atrodyti. Kartais vyrai ir moterys taip siekia būti tobuli visose srityje (tiek darydami karjerą, tiek namuose), kad galiausiai suserga arba būna priversti keletą dienų praleisti lovoje dėl išsekimo. Todėl labai svarbu nepamiršti kalbėtis apie šias opias problemas.
 
  • Santykiai su tėvais. Ši tema labai jautri ir kartais gali prireikti net psichologo pagalbos. reikėtų atsiminti, kad problema niekur nedings, jei apie ją nekalbėsite. Kuo ilgiau delsite, tuo bus sunkiau pradėti pokalbį, kuris galbūt gali padėti pakeisti situaciją. Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad kalbėti blogai apie antrosios pusės tėvus negalima ir negražu, kad taip daro tik neišauklėti žmonės. Anytą, tikima, reikia mylėti, kad ir kokia ji bebūtų, vien dėlto, kad ji pagimdė jums tokį nuostabų vyrą. Nebūtina mylėti savo sutuoktinio tėvų, užtenka palaikyti draugiškus, diplomatiškus santykius. Reikėtų neslėpti ir nuo sutuoktinio, kad jums sunku bendrauti su jo tėvais ir turite problemų. Tada didesnė tikimybė, kad pavyks jas išspręsti.