Vasarą daugelis stengiasi bent trumpam nuvykti papoilsiauti prie jūros. Tačiau kai kuriems žmonėms kelių dienų ar savaičių per metus atrodo per maža. Tuomet pradedama svarstyti apie gyvenamojo būsto įsigijimą idiliškuose pajūrio miestuose ir miesteliuose. Žinoma, jeigu ketinama įsigyti būstą kurortiniuose rajonuose, teks labiau paploninti piniginę negu įsigyjant naujus namus ne tokiose patraukliose gyventi vietose. Vis dėlto daliai žmonių – tai ne problema, o ir sveikatos specialistai sutinka, kad gyventi prie jūros sveikiau ir geriau.

 

jura

7 priežastys, kodėl prie jūros gyventi geriau:

 
  • Daugiau laisvalaikio užsiėmimų. Norint išlaikyti gerą fizinę ir psichinę sveikatą labai svarbu būti fiziškai aktyviems ir užsiimti maloniomis veiklomis. Gyvenant jūros pakrantėje tai padaryti lengviau nei bet kur kitur: kai oras geras, galima degintis, buriuoti, plaukioti, užsiimti banglenčių sportu, žvejoti, irkluoti baidares arba irklentes. Tokia veikla padeda pagerinti savijautą ir palaikyti normalų kūno svorį, bėgant metams.
 
  • Didesnė tikimybė rasti naujų draugų. Gali būti sunku rasti draugų ar ne gyvenimo partnerį, nuolat leidžiant laiką tarp keturių namų sienų. Tačiau pajūryje yra tiek daug laisvalaikio pasiūlymų, kad net tingiausi dažniau prisiverčia iškišti nosį iš namų ir leisti lauką lauke bei mėgautis gyvenimu. Aktyvesnis laisvalaikis neretai reiškia, kad pavyks susirasti naujų draugų ar net meilę.
 
  • Geresnis nakties miegas. Jūros pakrantėje oras kitoks negu labiau nuo jos nutolusiuose miestuose. Taip yra dėlto, kad oras pakrantėje yra įkrautas neigiamais jonais, kurie padeda organizmui lengviau įsisavinti deguonį. Dėlto susinormalizuoja organizme serotonino lygis. Todėl gali pagerėti nuotaika ir sumažėti streso lygis. Gyvendami prie jūros greičiausiai miegosite ramiau, o tai padės pagerinti sveikatą ir bendrą savijautą.
 
  • Teigiamas saulės poveikis. Mūsų kūnai yra priklausomi nuo saulės. Reaguodamas į saulės šviesą organizmas gamina vitaminą D. Vitaminas D stiprina imuninę sistemą, kaulus, mažina reumatoidinio artrito, Krono ligos ir kitų autoimuninių ligų riziką. Reguliariai būnant saulės šviesoje gali net sumažėti odos uždegimai, pagerėti dermatito ir žvynelinės būklė. Kita vertus, nereikėtų būti labai ilgai saulėje ir nepamiršti gausiai tepti priemones nuo saulės.
 
  • Skanus maistas iš jūros. Tik prie jūros galima įsigyti šviežiausių ir skaniausių žuvų bei kitų jūros gėrybių. Šviežia žuvis ne tik skanesnė nei šaldyta ar kitaip apdorota, bet ir turi daugiau naudingų sveikatai maistinių medžiagų. Gyvenant prie jūros šviežią žuvį galima valgyti dažniau tiek namuose, tiek restoranuose.
 
  • Aukštesnis socialinis statusas. Kadangi kurortuose gyvenimo lygis aukštesnis, todėl aplinkiniai iš karto daro prielaidą, kad ten gyvenantys žmonės yra turtingesni. Kitose vietose reikia daug dirbti, kad pakiltų socialinis statusas ir kiti žmonės jus pradėtų laikyti sėkmingu. O gyvenant prie jūros socialinis statusas akimirksniu pakyla, vos nusipirkus čia nekilnojamojo turto.
 
  • Idealus pasirinkimas šeimoms su vaikais. Dažnai kalbama apie tai, kad vaikams sveikiau augti prie jūros ir reikėtų daugiau būti gryname ore. Vaikams patinka trumpos išvykos prie jūros, pasivaikščiojimai pušyne ir smagios paplūdimio veiklos. Net vyresni, suaugę vaikai noriai lankys pajūryje gyvenančius tėvus, nes čia bus daugiau ką veikti, o ne tik kiurksoti namie prie televizoriaus ar kompiuterio.