7 priežastys, kodėl daugėja žmonių, kurie renkasi būti vieniši
2020-11-11 08:11Įsitikinimas, kad būti vienišam yra lygu būti liūdnam ir nelaimingam, pamažu grimzta į užmarštį. Šiandien šiuolaikiniai žmonės pradeda kvestionuoti visuomenėje priimtas normas ir išmoko iš tikrųjų mėgautis savo pačių gyvenimu. Yra daugybė skirtingų priežasčių, kodėl žmonėms patinka likti vienišiems ilgesnį laiką, o gal net ir visą gyvenimą. Viena iš tokio požiūrio priežasčių yra ta, kad tos elgesys šiais laikais nebėra laikomas blogu ar kažkokiu netinkamu. Štai kelios priežastys, kodėl dar žmonės pasirenka neieškoti gyvenimo partnerio.
7 priežastys, kodėl daugėja žmonių, kurie renkasi būti vieniši:
- Laikas, leidžiamas su kitais žmonėmis, teikia daugiau malonumo. Žmonės pradėjo skirti daugiau dėmesio asmeniniam laikui, savo socialiniam gyvenimui, karjerai. Jie nebenori, kad jų gyvenimas priklausytų nuo santykių statuso ir mažintų jų savivertės jausmą. Būdami vieniši jie tampa atviri naujoms galimybėms, nuotykiams ir jie iš tikrųjų savo gyvenimą vertina kaip smagesnį vien dėlto, kad yra vieniši. Jie mėgaujasi kiekviena gyvenimo minute, ko nedarė ankstesnių kartų atstovai. Jie suvokia gyvenimo vertę.
- Moterims patinka jaustis nepriklausomomis. Moterims patinka jaustis turinčiomis galią ir laisvomis. Jos gali susikoncentruoti į savo karjerą ir skirti laiko asmeniniam gyvenimui, nes nereikia aukotis dėl meilės. Jos bijo, kad pradėjusios santykius, viso to neteks, ypač savo nepriklausomybės. Dėl šios priežasties moterys dabar teka vėliau, siekia aukštesnio išsilavinimo ir pasiekia geresnių karjeros rezultatų. Vėliau besituokiančios moterys būna labiau užtikrintos savimi, dėlto ir skyrybų tarp tokių porų procentas yra mažesnis.
- Kuo mes esame vyresni, tuo vienišiaus gyvenimas pradeda atrodyti geresnis pasirinkimas. Buvo atliktas žmonių nuo 40 iki 85 metų tyrimas, parodęs, kad vienišių gyvenimas yra vertinamas geriau. Iš tiesų kuo mes esame vyresni, tuo labiau esame patenkinti tuo, kad nesame niekam įsipareigoję. Nepaisant to, dauguma žmonių netiki, kad moteris, kuri didžiąją dalį savo gyvenimo buvo vieniša, gali būti iš tiesų laiminga. Tiesa yra tokia, kad tokių moterų psichinė ir fizinė sveikata yra tokia pat gera kaip ir ištekėjusių moterų.
- Vis daugiau žmonių nenori niekam įsipareigoti. Žmonės, kurie ieško stiprių santykių ir nori įsipareigoti, lieka vieniši, nes negali rasti žmogaus, kuris taip pat kaip jie vertintų įsipareigojimus santykiuose. Šiais laikais įsipareigojimas santykiuose yra retenybė, todėl tokie žmonės pradeda bijoti kurti santykius su mažiau nei jais įsipareigojančiais asmenimis ir apskritai pasirenka būti vieniši.
- Jiems sunku pradėti pasitikėti kitais. Net, jei yra yra puikių meilės istorijų, tai nereiškia, kad jos turi ką nors bendro su mumis. Žmonėms sunku pasitikėti kitais, todėl gali būti sunku patikėti, ką sako kitas asmuo. Jiems atrodo, kad reikia per daug laiko, norint pažinti kito žmogaus asmenybę, kad jie galiausiai galėtų pradėti juo iš tiesų pasitikėti.
- Jie lieka vieniši dėl žemos savivertės. Kai mes pradedame mėgautis svajodami, turėdami galimybę miegoti su tuo, su kuo norime, leisdami laiką patys su savimi, mes pradedame manyti, kad mes nesame pakankamai geri, kad turėtumėte partnerį. Daugiausiai dėlto, kad tokio tipo gyvenimo būdu nėra lengva pasidalyti su kitais, bet mums jis atrodo tobulas. Regis, žema savivertė daugelį žmonių atbaido nuo santykių ir jie laimingesni likdami vieniši, nesijaudindami, ką kiti apie juos mano.
- Jie nori dirbti su savimi, tobulėti. Taip, sukūrę santykius galite dirbti su savimi, tačiau yra daugiau galimybių tai padaryti, kai esate vienišas. Kai dirbate savęs tobulinimo srityje, lengviau susikurti geresnį charakterį, dirbti su savo silpnybėmis ir tapti stipresniais. Kai neturite apie ką nors kitą galvoti, yra daug daugiau laiko verslo idėjoms, poilsiui ir darbui. Laisvė pasirinkti, ką norite veikti laisvalaikiu, yra priežastis, kodėl daugelis nusprendžia likti vieniši.