Nors dauguma renginių, švenčių ir kelionių visame pasaulyje yra atšaukti dėl koranoviruso grėsmės, bet tik ne šv. Velykos. Kaip ir priklauso šv. Velykas šiais metais pradėsime švęsti sekmadienį, balandžio 12 dieną. Gyvenimo būdo patarėjai sako, kad yra daug būdų, kaip sutikti Velykas smagiai, bet taip pat ir nenusižengiant karantino taisyklėms. Svarbu atsiminti, kad būtent šios Velykos bus tos, kurias mūsų vaikai prisimins visą gyvenimą. Tad verta pasistengti, ar ne?

 

Velykos

7 patarimai, kaip smagiai ir saugiai atšvęsti Velykas:

 
  • Įtraukti senelius, bet išlaikyti atstumą. Seneliai ir kiti vyresnio amžiaus šeimos nariai bei giminaičiai turi didesnę komplikacijų dėl COVID-19 riziką, bet vis tiek yra variantų, kaip vyresnio amžiaus artimuosius įtraukti į šventę, nepažeidžiant karantino taisyklių. Pavyzdžiui, galima prie jų namų palikti pintinėlę su margučiais, Velykų pyragais arba kitomis vaišėmis. Po to šiuos krepšelius reikėtų dezinfekuoti. Įteikti mielą dovanėlę galima ir tiesiogiai pasimatant, bet laikant 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Be to, reiktų nepamiršti, ką gali šiuolaikinės technologijos ir paskambinti vyresnio amžiaus artimiesiems, taip pat tiems, kurie gyvena slaugos namuose. Dar daugiau teigiamų emocijų bus, jei tai bus ne paprastas skambutis, o skambutis su įjungtomis vaizdo kameromis, per kurias artimiesiems galite perduoti linkėjimų vieni kitiems, parodyti savo margučius, ką veikiate, apie ką šnekate ir kuo vaišinatės.
 
  • Į paslėptų margučių ieškojimą ir ridenimą pažvelgti kūrybingai. Paslėptų margučių galima ieškoti ne tik specialiuose renginiuose vaikams ar vaikštant iš vienų giminaičių ir draugų namų į kitus, o ir savo pačių namuose. Į margučių ieškojimą šįmet gali įsitraukti visa šeima, ne tik vaikai, vien dėl ieškančių žmonių skaičių, nes kuo daugiau ieškančių – tuo smagiau. Idėja: galima ieškoti margučių, kuriuose paslėpti meilės ir palinkėjimų rašteliai, taip pat užuominos, apie tai, ką veiksite, pasibaigus karantinui. Taip pat ir ridenti margučius: pagauna didesnis azartas, kas daugiau surinks jų! Be to, tai puikus būdas tėvams praleisti laiką su vaikais.
 
  • Susitikti su Velykų zuikiu per atstumą. Dėl šiuolaikinių technologijų nieko nėra neįmanomo! Internete tikrai galima bus rasti sveikinimų nuo Velykų zuikio, o gal netgi bus įmanoma su juo ir pasikalbėti per internetinę pokalbių programą.
 
  • Šventę transliuoti per konferencinį vaizdo skambutį su vaizdu. Susėdus visiems prie šventinio Velykų stalo, šiais metais reikėtų nepamiršti ant stalo pasidėti ir nešiojamo kompiuterio, kad kitur esantys artimieji galėtų pasijusti, lyg taip pat kartu su visa šeima dalyvauja šventėje. Be to, reikėtų nepamiršti, kad šventė turi būti ypatinga, todėl Velykų stalą reikia gražiai paserviruoti, patiesti staltiesę arba padėlioti medžiaginių servetėlių, ištraukti iš sekcijos gražiausius savo indus ir įrankius, užsisakyti skintų gėlių internetu ir, be abejo, kažką skanaus ir šventiško pasigaminti.
 
  • Leisti vaikams papuošti namus. Namų dekoravimas gali būti labai smagi veikla, kuri padeda vaikams būti užimtiems.
 
  • Dalyvauti virtualiose mišiose. Tai, kad bažnyčiose karantino metu mišios atšauktos, nereiškia, kad jos visai nevyksta. Daugelis bažnyčių perkelia mišias į internetą, kur gali prisijungti kiekvienas norintis. Šiais metais lankymasis virtualiose mišiose gali būti ypatinga, nes dabar, kaip niekada anksčiau, mums visiems reikia patvirtinimo, kad viltis dar neprarasta ir tamsumos vieną dieną išsisklaidys; taip, kaip Jėzus Kristus Velykų rytą prisikėlė iš mirusiųjų, taip ir mūsų atveju vieną dieną rasime išeitį.
 
  • Sugalvoti naują Velykų tradiciją. 2020-ųjų Velykos daugeliui šeimų bus netradicinės ir pirmos tokios. Todėl tai geras laikas kurti naujas tradicijas, pavyzdžiui, per šv. Velykas pasižadėti kasmet patiekti kokį nors savo firminį desertą.