7 patarimai, kaip nepaskęsti negatyve
2020-09-02 08:10Kartais atrodo, kad neigiamos mintys skandina ir neleidžia gyventi pilnavertiško gyvenimo. Netiesa, kad su negatyviu mąstymu būtina susitaikyti ir gyventi taip visą gyvenimą, Gyvenimas turi teikti džiaugsmą, todėl iš negatyvo pelkės reikia kapanotis iš visų jėgų!
7 patarimai, kaip nepaskęsti negatyve:
- Pakeisti savo kūno kalbą. Atkreipkite dėmesį į savo kūno kalbą, kai jus apima neigiamos emocijos. Pažvelkite į savo veidą: lūpų kampučiai nusvirę žemyn, kakta suraukta. Atkreipkite dėmesį į nugarą – tikriausiai būsite susikūprinę. Kai galvoje dūzgia milijonas negatyvių minčių, kūnas elgiasi atitinkamai. Ir kai tokios mintys tampa nuolatinės, jis pripranta prie tokios situacijos. Tikriausiai teko sutikti žmonių, kurie visuomet išlieka su pykčio ir paniekos kauke. Pirmasis žingsnis, padėsiantis atsikratyti blogų minčių – elementarus laikysenos pakeitimas. Pajuskite, kur kūne susikaupė įtampa, atsipalaiduokite ir nusišypsokite. Netrukus pajausite, kad emocinis fonas keičiasi.
- Kalbėti apie savo jausmus. Kai kurie žmonės visiems pasakoja apie savo problemas ir netgi tuo mėgaujasi. Kiti viską laiko savyje iki paskutinio kantrybės lašo, tada susinervina. Jei turite neigiamų emocijų, kurios niekaip nepraeina, pabandykite apie tai pasakyti artimiesiems. Išsakytos žodžiu emocijos pamatomos teisingoje perspektyvoje. Išsikalbėję suprasite, kaip kvaila buvo jaudintis dėl baimės kalbėti ir neigiamos emocijos pasitrauks.
- Sustabdyti minčių srautą. Jei per vieną minutę į galvą veržiasi tūkstančiai minčių, sunku patiems ką nors nuspręsti ir suvaldyti jas. Jei esate užstrigęs neigiamame etape, pabandykite bent vieną minutę apie nieką negalvoti. Atkreipę dėmesį į tai, kas vyksta jūsų galvoje ir kokios mintys ten dominuoja, galite pakeisti situaciją.
- Pakeisti minčių formuluotę. Neįtikėtina, kad visai nedaug pakeitus žodžių formuluotę, pasikeičia visos frazės ar net minties tonas. Palyginkite: „Mano gyvenime yra sunkus laikotarpis, aš turiu problemų“ ir „Mano gyvenime yra pokyčių laikotarpis, ieškau geresnių sprendimų“. Pagrindinė mintis nepasikeitė, problemos tiesiog buvo įvardytos pokyčiais. Bet kas gali pasakyti, kad tai netiesa?
- Būti kūrybingiems. Kai jus užpuola neigiamos mintys, galite skirti šiek tiek laiko kūrybai. Tai veikia taip pat, kaip pokalbis, išskyrus tai, kad jums nereikia niekienotrukdyti savo problemomis. Galite daryti viską: rašyti prozą ar poeziją, piešti pieštuku ar dažais. Pagaliau pašokti. Emocijų liejimas per kūrybą yra savotiška meno terapija, kuri ne tik suteiks atsipalaidavimą, bet ir pakels nuotaiką. Neigiamos mintys pereis per kūną ir sielą, įgis naują formą ir išliks joje, o ne galvoje.
- Pasivaikščioti. Dažnai atrodo, kad mūsų pačių galva yra vienintelis negatyvo šaltinis. Dažniausiai taip yra, bet taip pat nutinka ir kitaip. Jei jus supa toksiški žmonės, pavyzdžiui, šeimoje, kurioje visi kovoja ir kaltina vieni kitus, ar darbe, kur visi nervinasi, pusė negatyvių minčių gali kilti dėl jų prastos nuotaikos. Jei nesate guru, vargu ar pavyks atsikratyti sunkių minčių, atsidūrus tokioje aplinkoje. Todėl, jei įmanoma, leiskite sau nusiraminti. Išeikite pasivaikščioti į lauką ar apsilankykite kur nors kitur: parodoje, filme, mėgstamoje kavinėje – tai padės rasti ramybę.
- Sudaryti sąrašą dalykų, už kuriuos jaučiatės dėkingi. Kartais pamirštame visus gerus dalykus savo gyvenime. Atrodo, kad nėra jokios išeities ir nesėkmės tyko visuose frontuose. Tada net sėdėdamas jaukiame ir šiltame bute, grįžęs iš mėgstamo darbo, žmogus gali pradėti galvoti, kad jo gyvenimas yra tarsi kalėjimas, narvelis, kuriame jis uždarytas, o jis pats – visiška nelaimė ir nesėkmė. Tačiau tokios mintys apninka vien dėlto, kad dieną iškilo kelios nesėkmės arba kamuoja baimė dėl kokio nors neįgyvendinto projekto. Norėdami susidoroti su šia būkle, užrašykite visus gerus dalykus savo gyvenime, už kuriuos esate dėkingi. Pavyzdžiui: „Esu dėkinga už savo išvaizdą ir sveikatą“, „Esu dėkinga už mylinčius ir mylimus artimuosius“, „Esu dėkinga už ištikimus draugus“. Pažvelkite į šį sąrašą ir įsitikinkite patys: nedidelės bėdos negali jo atsverti.