Kalėdos nebūtinai turi būti namie. Šiuo ypatingu metu pasaulio miestai atrodo magiškai: visur daug šviesų, dekoracijų ir, regis, net stebuklų. Tad tai puiki proga leistis į kelionę ir susipažinti su kitų šalių švenčių tradicijomis patiems!

 

keliones

7 kalėdinių kelionių kryptys Europoje:

 
  • Rovaniemis, Laplandija. Suomiai tikriausiai visą pasaulį sugebėjo įtikinti, kad poliarinio rato šiaurėje, Laplandijoje, Rovaniemyje gyvena tikrasis Kalėdų Senelis. Šiauriausiame Suomijos provincijos Laplandijos administraciniame ir ekonominiame centre vaikai gali kepti imbierinius sausainius su Kalėdiniu seneliu, eiti į elfų mokyklą, apsilankyti kaligrafijos pamokoje, kurioje išmoks surašyti savo kalėdinius norus su paukščio plunksna ant popieriaus. Turistus taip pat vilioja Ranua zoologijos sodas, kuriame gyvena baltosios meškos, erniai ir briedžiai. Taip pat galima apsilankyti mokslo centre „Arktikum“, kuriame sužinosite, kodėl atsiranda šiaurės pašvaistė. Norintys nepamirštamų įspūdžių gali pernakvoti sniego ir ledo viešbutyje, kuriame galima sušilti saunose ir kubiluose.
 
  • Niurnbergas, Vokietija. Niurnmergo kalėdinė mugė kasmet pritraukia daugiau nei 2 milijonus lankytojų. Vaikus ir suaugusiuosius vilioja medinis apžvalgos ratas, senoviška karuselė ir garinis traukinys.  Niurnbergo mugė garsėja tuo, kad čia prekiaujama tik tradiciniais, rankų darbo žaislais ir kitomis šventinėmis prekėmis. Čia nepamatysite masinės gamybos plastikinių girliandų. 200 atrinktų prekeivių varžosi dėl gražiausio prekystalio titulo. Suaugusieji gali paskanauti prieskoninių imbierinių meduolių ir pasivaišinti karštu vynu. Vaikams patiks žaislų muziejus, o Vokietijos geležinkelių muziejus tikriausiai nė vieno nepaliks abejingo!
 
  • Zalcburgas, Austrija. V. A. Mocarto gimtinė ir „Muzikos garsų“ filmavimo vieta yra tobulas pasirinkimas švęsti didžiąsias metų šventes. Snieguotos Alpių viršukalnės, Baroko laikų architektūra ir tradicinės kalėdinės mugės nepalieka abejingų. Šiame mieste sukurta ir garsioji šv. Kalėdų giesmė „Tyli naktis“. Pirmą kartą kūrinys sugiedotas 1918 metais Oberndorfe. Čia vis dar išlikusi pagoniška tradicija per Kalėdas persirengti pabaisa Krampusu ir siautėti gatvėse, beieškant blogų vaikų, kuriuos reikia nubausti. Krampuso bėgimas organizuojamas kiekvienų metų gruodį (diena gali skirtis).
 
  • Strasbūras, Prancūzija. Strasbūras žiemos švenčių metu virsta vizualine ir gastronomine stebuklų šalimi. Virš 300 kalėdinių prekystalių atsiranda 12 skirtingų vietų. Kasmet miestas švenčia šv. Kalėdas pagal valstybių svečių tradicijas. Štai, pavyzdžiui, 2017 metai buvo skirti islandiškoms Kalėdoms. Be tradicinės yra ir alternatyvi kalėdinė mugė, kurioje groja gyva muzika ir vyksta gatvės meno pasirodymai.
 
  • Valkenburgas, Nyderlandai. Nedidelis olandų miestelis per šv. Kalėdas tampa traukos centru. Valkenburgo aksominis urvas tampa kalėdine muge ir Kalėdų Senelio rezidencija. Lankytojai gali pamatyti Kalėdų Senelio kambarius, pilnus dovanų ir roges, traukiamas šiaurės elnių. Milžiniškoje grotoje galima užeiti į XVIII a. koplyčią, pasigrožėti gerai išsilaikiusiomis freskomis, siekiančiomis senovės Romos laikus. Dovanos, prabangos prekės, skanėstai, tradiciniai amatai – visa tai rasite tradicinėje Valkenburdo kalėdinėje mugėje. Šį Kalėdų miestelį geriausia pasiekti traukiniu, vykstančiu iš Simpelveldo į Valkenburgą.
 
  • Barselona, Ispanija. Jeigu kalėdinės atostogos tęsis iki sausio 6 d. – būtinai nuvykite į Barseloną. Sausio 6-osios išvakarėse miesto gatvėse apsilanko trys karaliai – Melchioras, Kasparas ir Baltazaras. Jie atvyksta laivu ir atrodo kaip iš paveikslėlio – barzdoti, apsirengę prabangaus aksomo drabužiais. Pasigirsta patrankų šūviai, dangų nutvieskia įspūdingi fejerverkai ir visas miestas tarsi paskęsta magiškoje atmosferoje. Trys karaliai surengia paradą miesto gatvėmis. Juos lydi kupranugariai, drambliai, žirafos ir blizgančiais kostiumais persirengę žmonės.
 
  • Batas, Anglija. Bato mieste ne mažiau įspūdingai švenčiamas tiek Jėzaus Kristaus, tiek rašytojos Jane Austen gimimo diena. Mylimos rašytojos gimimo dieną miestas švenčia rugsėjį. Tada karališkajame teatre rodomos „Nortangerio abatijos“ ir „Įtikinėjimo“ pjesės, vyksta koncertai, operos, miuziklai ir kiti renginiai. Žiemos švenčių sezono metu vyksta tradicinė kalėdinė mugė. Siūloma išsimaudyti eketėje, terminėse mineralinio vandens voniose.