Nusprendę pasisemti intymaus gyvenimo paslapčių iš senosios Europos kultūros tikriausiai išmoktų tik greituko tamsoje po antklode… Kur kas įdomesnių sekso vingrybių galima išmokti gilinantis į Rytų kultūrų seksualines tradicijas. Seksas Rytuose jau tūkstantmečius yra ne trumpas fiziologinis aktas, o menas ir net mokslas.

 

orgazmine meditacija

Meilės meno šaltiniai – tantra ir Kamasutra

 

Didžiausi Rytų intymiojo gyvenimo išminties lobynai slypi senovės Indijos meilės meno vadovėlyje Kamasutroje, taip pat ezoterinėje tantros tradicijoje. Kiekvienam vakariečiui, net visiškai nesidominčiam Rytų kultūra ir jos religinėmis bei dvasinėmis praktikomis, pravartu praplėsti akiratį ir pasimokyti tam tikrų praktinių intymiojo gyvenimo niuansų.

 
  • Suvokti, kad seksas – natūralus vyrų ir moterų poreikis
 

Ir senieji Rytų išminčiai, ir šiuolaikiniai seksologai sutaria dėl vieno fakto – seksas yra natūralus abiejų lyčių atstovų poreikis. Jis naudingas kūnui ir sielai. Senovės Indijoje pastebėta, kad nuo sekso susilaikantys asmenys patiria stresą ir labiau rizikuoja susirgti širdies bei nervų sistemos ligomis. O tantrinio sekso specialistai tikina, kad seksualiniai santykiai padeda ugdyti dvasingumą ir netgi leidžia suartėti su Dievu. Tantra moko, kad seksualinė energija yra pirmapradė gyvybinė energija, kurios jokiu būdu negalima nuvertinti. Ja reikėtų pasinaudoti norint pakilti laipteliu aukštyn einant dvasinio tobulėjimo link. Seksas ne tik sudvasinamas, bet ir laikomas kone šventu, o aukščiausia palaima – kiekvieno žmogaus prigimtinė teisė.

 

Šiuolaikiniai gydytojai teigia, kad seksas ne tik gerina nuotaiką. Harmoningas seksualinis artumas yra viena svarbiausių žmogaus laimės sąlygų. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtino, kad seksas teigiamai veikia sveikatą. Asmenys, kurie mylisi bent 2 kartus per savaitę, turi stipresnį imunitetą, nes jų organizme gaminama daugiau antikūnių. Reguliarus seksas aktyvina hormonų testosterono ir estrogeno gamybą, o šie padeda išsaugoti jaunystę ir gyvybingumą. Harvardo medicinos mokyklos (JAV) atliktas tyrimas parodė, kad dažni lytiniai santykiai vyrams padeda išvengti prostatos vėžio. 40–49 m. stipriosios lyties atstovams, patiriantiems ejakuliaciją 21 ar daugiau kartų per mėnesį, mažėja rizika susirgti prostatos vėžiu net 22 proc. O štai celibatas, remiantis tyrimais, šią riziką netgi padvigubina. Sveikatos specialistai tikina, kad reguliarūs intymūs santykiai yra viena geriausių mankštų širdžiai. Jai naudinga ir intymių santykių metu atliekama fizinė veikla, ir hormonas oksitocinas, kurio gausiai išsiskiria susijaudinus ir patyrus orgazmą. Įrodyta, kad šis hormonas mažina kraujospūdį bei stresą. Pastarąjį teiginį patvirtino Škotijos mokslininkų atlikti tyrimai, rodantys, kad asmenys, užsiimantys seksu bent kas 2 savaites, geriau valdo stresą, pvz., jiems geriau sekasi kalbėti viešai.

 
  • Siekti papildyti vienam kitą
 

Rytų kultūrose visur sutinkami du priešingi, tačiau vienas kitą papildantys pradai. Kinų filosofijoje jie vadinami In ir Jang. Pagal tantrą, vyrui reikia moters, o moteriai – vyro. Tik taip sukuriama augti reikalinga energijos tėkmė. Jos stingant, žmonės jaučiasi tarsi įstrigę, neturintys motyvacijos gyventi. Esą norint visapusiškai suvokti pasaulį, siekti vidinės harmonijos ir patirti dieviškos palaimos, reikia sudėti priešingus elementus – moteriškumą ir vyriškumą, meilę ir meditaciją, kūniškumą ir dvasingumą. Tantra moko, kad seksas yra vyriškos ir moteriškos energijos sąveika. Tantrinis seksas – tai apsikeitimas ir prisipildymas energijų. Tiesa, tantrines praktikas galima atlikti ir vienam, tačiau tik su partneriu pasiekiama dvasingumo ir kūniškumo aukštumų. Tantrinis dviejų mylimųjų seksas yra susijungimas visais įmanomais lygmenimis – sekso centrais, emocijomis, protais bei sielomis.

 

Vakarų pasaulyje seksas dažniausiai yra dviejų kūnų sąveika, tik seksualinės energijos iškrova – lyg jos išmetimas į šiukšliadėžę. Dėl to atsitiktiniais lytiniais santykiais ar seksu be meilės užsiimantys asmenys jaučiasi lyg tušti. Net poros ar sutuoktinių seksas gali kelti tokių neigiamų jausmų, mat jis neretai tampa išnaudojimo ar manipuliacijos įrankiu. Vyrai seksualiniuose santykiuose linkę rūpintis vien savo poreikiais ir nuvertinti partnerių troškimus. Moterys kartais manipuliuoja seksu siekdamos kitų tikslų. Tyrimai rodo, kad 84 proc. dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pasinaudojo seksu norėdamos priversti sutuoktinį padėti atlikti namų ruošos darbus, 20 % vedusių vyrų ir ištekėjusių moterų reguliariai ieško preteksto išvengti sekso, o apie 15 proc. susituokusių porų nesimyli. Patirti didžiausią malonumą ir praturtinti poros santykius galima tik mylintis iš širdies. Pirmiausia sekso turėtų norėti abu partneriai, procesas turi teikti malonumo ir abu asmenys turi jaustis patenkinti po lytinių santykių. Iš tiesų dažnai ne visos sąlygos tenkinamos. Pagal statistiką, apie 43 proc. moterų ir apie 31 proc. vyrų kamuoja seksualinės problemos. Tik 29 proc. moterų pasiekia orgazmą kiekvieno lytinio akto metu, 48 proc. moterų ir apie 25 proc. vyrų bent kartą gyvenime yra suvaidinę orgazmą. Tantra siūlo seksualinius santykius vertinti kaip didžiulį malonumą, netgi šventę, kuriai reikia ruoštis ir neskubant mėgautis. Abu mylimieji turėtų stengtis visapusiškai patenkinti partnerio poreikius. Tantroje viena vertingiausių vyro savybių – gebėjimas suteikti malonumo moteriai.

 
  • Sureikšminti seksą ir jam pasiruošti
 

Nors daugelis tantrą sieja tik su seksu, iš tiesų joje pačiam lytiniam aktui skiriama ne itin daug dėmesio. Svarbiau tai, kas vyksta prieš sueitį ir po jos: intymios aplinkos kūrimas, meditacija, bendravimas, atsipalaidavimas, partnerio pažinimas, jausmų stiprinimas. Intymius santykius patariama planuoti ir jiems kruopščiai ruoštis. Tantriniu seksu neužsiimama greitai, aklinoje tamsoje ir po antklode. Mylintis reikėtų naudotis visais 5 pojūčiais – lytėjimu, rega, klausa, skoniu, uosle. Patariama iki lytinio akto susilaikyti mažiausiai 2 paras. Tiek laiko reikėtų vengti ir sunkaus maisto, valgyti daugiau vaisių, riešutų, į racioną įtraukti medaus. Prieš sueitį patariama pasirūpinti kūno higiena ir grožiu. Rytuose sureikšminami papuošalai, esą jų blizgesys ir siūbavimas savotiškai hipnotizuoja, padeda koncentruotis. Aplinka taip pat turėtų būti paruošta. Rekomenduojami įvairūs kvapai, smilkalai, žvakės, pagalvėlės. Tantrinis seksas pradedamas meditacija, kurios tikslas – fizinis ir dvasinis malonumas, tačiau nebūtinai orgazmas. Indai meilės aktą papildydavo ne tik meditacijomis, bet ir poezija, muzika, šokiais, joga.

 

Partneriams, kurie sekso pernelyg nesureikšmina, įpratę mylėtis paskubomis ir stengiasi kuo greičiau baigti, derėtų pabandyti į intymią sueitį pažvelgti truputį kitaip. Seksologai net ir nesiekiantiems įminti tantrinio sekso paslapčių pataria lytiniam aktui skirti ne mažiau nei 1 val. Nors daugelis šiuolaikinių žmonių linkę manyti, kad seksas privalo būti spontaniškas, tačiau verta išmėginti ir planuotą seksą. Žinojimas, kada ketinama užsiimti seksu, suteikia galimybę jam visapusiškai pasirengti – nusiteikti, pasirūpinti kūno grožiu ar papildoma atributika. Kai kurie santykių specialistai pataria suplanuoti ne patį seksą, o tiesiog buvimą dviese bei dėmesį vienas kitam. Reikėtų įsitikinti, kad tuo metu niekas netrukdys, išjungti televizorių bei telefonus, pasirūpinti maloniu apšvietimu, galbūt uždegti žvakių, smilkalų, įjungti mėgstamos muzikos, kartu išsimaudyti aromatinėje vonioje. Verta išmėginti jazminų, rožių, kvapiųjų kanangų, pačiulių aromatinį aliejų.

 
  • Išmėginti orgazminę meditaciją

Orgazminė meditacija – meditacinė seksualinė praktika, kurioje reikalaujama visą dėmesį sutelkti į dabarties akimirką. Ji įkvėpta tantros ir kitų Rytų seksualinių praktikų propaguojamų idėjų, kad svarbiausia seksualiniuose santykiuose – suteikti malonumo moterims. Orgazminė meditacija gali būti individuali arba grupinė praktika. Jos metu iki pusės apsinuoginusi moteris atsigula patogia poza. Pagalbinį vaidmenį atliekantis vyras 15 min. pagal tam tikrą techniką pirštų galais stimuliuoja moters klitorį. Ši tuo tarpu medituoja. Teigiama, jog 15 min. užtenka, kad kūnas ir protas panirtų į orgazmo būseną. Be to, tai gana trumpas praktikos laikas, tad ji galėtų būti atliekama reguliariai, kad ir kasdien. Šios praktikos metu galima, tačiau visai nebūtina pasiekti orgazmą. Pagalbinį vaidmenį esą gali atlikti ne tik partneris, bet ir profesionalus „glostytojas“. Orgazminės meditacijos techniką sukūrusi amerikietė Nicole Daedone tvirtina, kad klitorio stimuliavimas veikia tas pačias smegenų sritis kaip ir įprasta meditacija.

 

Šia praktika gali pasinaudoti poros, turinčios tam tikrų seksualinio gyvenimo problemų, tarkime, kai moteris įprasto sekso metu negali patirti orgazmo. Teigiama, jog ši praktika suformuoja sąmoningesnį požiūrį į seksą ir santykius, mažina įtampą, padeda vyrui pažinti partnerę, o jai – pačią save. Orgazminė meditacija gali būti puiki preliudija, nes po 15 min. klitorio stimuliavimo moteris jau būna stipriai įsiaudrinusi. JAV seksologai išsiaiškino, kad vidutiniam vyrui 2–3 min. sekso preliudijos yra per akis, tačiau vidutinė moteris įsiaudrina kur kas lėčiau. Dailiosios lyties atstovių pageidavimu preliudija turėtų trukti bent 15 min., o kai kurioms prireikia ir 1 val. Šiame kontekste taip pat svarbus faktas, jog apie 60 proc. moterų orgazmą patiria tik stimuliuojant jų klitorį.

 
  • Lėtas malonumas atviromis akimis
 

Rytų kultūrose intymūs santykiai yra veikiau ilgas, lėtas ir įvairiapusis malonumas nei tik lytinis aktas. Sureikšminamos smulkmenos, svarbūs žvilgsniai, prisilietimai, bučiniai, atodūsiai, gestai, kvėpavimas. Ilgos ir neskubios glamonės suteikia galimybę mėgautis kitokiu seksu – ypatingais pojūčiais. Tantrinio sekso esmė – neeikvoti vyriškos lytinės energijos, t. y. siekti kuo ilgiau pratęsti sekso teikiamus malonumus nepatiriant orgazmo. Svarbiausia vyro užduotis – išmokti valdyti savo orgazmą, moters – jį pasiekti.

 

Norintys išmėginti tantrinį seksą pirmiausia turėtų skirti jam laiko, tarkime, suplanuoti tantros vakarą, sukurti intymią aplinką. Svarbi tantrinio sekso dalis – sąmoningas ir harmoningas kvėpavimas. Galima pamėginti apsinuoginus atsisėsti ant partnerio yamb-yom poza, t. y. apžergti kojas sukryžiavusį partnerį ir kojomis apsivyti jo liemenį. Tuomet suderinti kvėpavimus – įkvėpti, kai vyras iškvepia, ir iškvėpti jam įkvepiant. Taip kvėpuojant reikėtų stengtis pajusti, kaip partnerio iškvepiamas oras srūva kūnu. Kvėpuoti giliai, tolygiai, atsipalaiduoti. Iškvepiant patariama įsivaizduoti, kaip su mylimuoju dalijamasi energija. Lėti judesiai yra tantrinio sekso pagrindas. Mylintis lėtai vyrui lengviau išlaikyti erekciją, o moteriai tai kelia didelį malonumą. Nemažai žmonių linkę mylėtis tamsoje ir dar užsimerkti. Siūloma atsikratyti šių įpročių ir mėgautis meilės malonumais žvelgiant partneriui į akis. Taip užmezgamas ypač intymus ryšys ir geriau jaučiami partnerio poreikiai. Mylintis patariama stengtis koncentruotis į tos akimirkos pojūčius, mėgautis procesu ir nesistengti būtinai pasiekti orgazmo. Jaučiant, kad artėja orgazmas, galima pamėginti jį atitolinti – sustabdyti judesius, susitelkti į kvėpavimą ir švelnias glamones. Kai partneriai stipriai susijaudinę, net ir taip elgiantis orgazmas gali išsiveržti visiškai netikėtai. Jei baiminamasi, kad užsiimant tantriniu seksu vyras gali neplanuotai pasitenkinti anksčiau nei moteris, galima pirmiausia pasistengti pamaloninti moterį, o vėliau tęsti rytietišką malonumą.

 
  • Neverta apsiriboti ta pačia poza
 

Klasikiniu sekso pozų vadovėliu laikoma Kamasutra – senovės indų eiliuotas tekstų rinkinys, skirtas mokyti meilės meno. Tai pirmoji žinoma knyga, kurioje detaliai aprašomi įvairūs su meile ir seksu susiję dalykai: moterų ir vyrų tipai, sueities būdai, sekso pozos, būdai patenkinti moterį, penio ilginimo metodai, erekcijos sutrikimų gydymas, afrodiziakų, vibratorių naudojimas ir pan. Joje pateikiama daugybė patarimų, kaip gundyti, apkabinti, bučiuoti partnerį ir kokiomis priemonėmis įvairinti sekso žaidimus. Tačiau labiausiai šis veikalas garsėja pozų įvairove. Kamasutroje išsamiai aprašytos 24 pozos ir pavaizduotos dar 40.

 

Seksologai ir šiais laikais rekomenduoja kiekvienam bent dėl bendro išprusimo pastudijuoti Kamasutrą. Tiesa, neprivalu visko bandyti su partneriu lovoje ar pagal dogmas atlikti gimnastikos pratimų. Kas vieniems seksualiniuose santykiuose priimtina, kitiems ne. Tačiau Kamasutra gali padėti plėsti priimtinumo diapazoną ir patirti geresnių sekso pojūčių, netgi įžiebti miegamajame aistrą ir atgaivinti prigesusius jausmus. Beveik visos poros anksčiau ar vėliau patiria tą pačią problemą – monotoniją ir silpstantį geismą. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad mėgstamiausia sekso poza – šuniuko. Ją labiausiai vertina 35 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – misionieriaus poza (23 proc.), trečioje – jojikės poza (19 proc.). Tačiau yra daugybė kitų sekso pozų, kurias dauguma norėtų išbandyti. Apie 20 proc. abiejų lyčių atstovų norėtų pasimylėti poza, kai moteris guli ar sėdi ant stalo, 16 proc. būtų įdomu išbandyti 69 pozą stovint, 12 proc. norėtų pasimylėti analiniu būdu, 9 proc. trokšta patirti jausmą, kai moteris ant vyro sėdi jojikės poza, tačiau nusisukusi…

 

Įdomu

 
  • Teigiama, kad įvairių ligų epidemijų metų įsimylėjėliai neserga gripu, nes jų kraujyje dėl dažnų lytinių santykių imunoglobulino A lygis net 30 procentų didesnis nei vienišių.
  • Užsiimantys seksu bent 4 kartus per savaitę, aplinkinių vertinimu, atrodo net 7–12 m. jaunesni.
  • Tyrimai rodo, kad asmenys, praktikuojantys jogą, pasižymi ne tik miegamajame praverčiančiu lankstumu, bet ir didesne seksualine ištverme bei gebėjimu mėgautis šios akimirkos malonumais. Jų lytinis aktas trunka ilgiau, o orgazmas intensyvesnis.
  • Tantros mokymus užrašė nušvitęs mokytojas Šiva, gyvenęs prieš 5000 m. Indijoje. Tantra nėra tik seksualinė praktika. Iš 112 klasikinių tantrinių meditacijų tik kelios tiesiogiai susijusios su seksu.
  • Tibete tantra labiau orientuota ne į seksualinę energiją, o į mirtį, o jos pasekėjai medituoja kapinėse.
  • Įvairios tantrinio sekso mokyklos laikosi skirtingų tradicijų, kurias lemia guru pažiūros. Pavyzdžiui, mylėtis tik kartą per savaitę, sueities metu melstis, mylėtis prižiūrint guru. Neretai tantros mokyklose nevengiama propaguoti grupinio sekso.
  • Legendos byloja, kad Krišna gebėjo vienu metu patenkinti 16 tūkst. moterų.
  • Grupiniai orgazminės meditacijos užsiėmimai Didžiojoje Britanijoje kainuoja apie 195 svarus (apie 217 Eur). Į kursus susirenka asmenys nuo 20 iki 80 m. – gydytojai, mokytojai, verslininkai, menininkai. Apie 70 proc. ateina vieni, kiti – su poromis.
 

Specialisto komentaras v. sapurovas_asm.arch.

Seksologas, psichoterapeutas Viktoras Šapurovas

 

Kuo skiriasi rytietiškos sekso tradicijos nuo vakarietiškų?

 

Esminis skirtumas – vakarietiškas seksas, kaip ir visa Vakarų kultūra, yra vartotojiškas. Rytietiškas seksas, kaip ir daugelis gyvenimo sričių Rytuose, yra sudvasintas. Svarbiausia mylintis – dvasinis kontaktas, o fiziologijai tenka antraeilis vaidmuo. Rytų kultūros pažinimo pradžia Vakaruose siejama su XX a. trečiuoju dešimtmečiu, kai vokiečių gydytojas J. H. Schultzas jogos pagrindu sukūrė autogeninę treniruotę. Tai buvo praktinis meditacijos pritaikymas atsipalaidavimui.

 

Ar lietuviams gali būti priimtinos įvairios iš Rytų kilusios sekso praktikos, tarkime, tantrinis seksas?

 

Gali būti priimtinos. Pavyzdžiui, orgazminė meditacija, kurios metu daug dėmesio skiriama moters pojūčiams. Tantrinio sekso praktikai prieštarautų urologai. Toks seksas gali trukti iki 6 val. Patariama įvaldyti retrogradinės ejakuliacijos praktiką, kai orgazmo metu sėkla lieka organizmo viduje. Urologai tam nepritaria. Tačiau du priešingus polius – vakarietiškas ir rytietiškas sekso praktikas – įmanoma derinti. Dvasinis elementas seksualiniuose santykiuose Lietuvoje tampa vis aktualesnis. Tai džiugina, nes dvasingumo intymiuosiuose santykiuose negali būti per daug. Gyvenimas spartėja, tad žmonėms neretai susidaro įspūdis, kad ir seksas turi greitėti. Tačiau skubančius nuvilsiu – greito ir kokybiško nebūna. Poros, užsiimančios rytietiškomis sekso praktikomis, suvokia, kad seksas nėra tik 5 min. džiaugsmo. Tai didelis dėmesys vienas kitam ir sau.

 

Ar rytietiškos sekso praktikos gali padėti spręsti santykių problemas?

 

Ne. Net įvairių rytietiškų sekso praktikųautoriai teigia, kad jos nepakeičia sekso terapijos bei trauminių išgyvenimų psichoterapijos. Vyras ir moteris nieko gero meilės guolyje nenuveiks, jeigu bus nuoskaudų, skriaudų, kaltės jausmo. Šiuos dalykus derėtų spręsti psichoterapijos metodais. Tačiau rytietiškos sekso technikos (orgazminė meditacija, tantrinis seksas ar kt.) gali būti praktikuojamos kaip papildomos priemonės. Tai gali būti būdas išvengti rutinos, įvairinti seksualinį gyvenimą, tvirtinti poros jausmus ir šeimos stabilumą.