Viskas baigta. Skyrybų dokumentai pasirašyti ir teisiškai niekas nebejungia. Kiekvieno žmogaus asmeninė skyrybų istorija yra kitokia. Vieni sprendimą nutraukti santuoką, ryžtasi priimti po kelių dešimtmečių drauge, o kiti – jau po metų ar pusmečio. Vieni skiriasi, turėdami vaikų, kiti – bendrų vaikų taip ir nesusilaukę. Skyrybų iniciatorė gali būti moteris, bet gali būti ir vyras, o galbūt tokį sprendimą nuspręsta priimti abipusiu susitarimu. Po skyrybų žmonės taip pat jaučiasi įvairiai: vieni turi ilgai gydytis sudaužytą širdį, o kiti pajunta palengvėjimą, arba jaučia truputį to ir ano. Tačiau vienas dalykas bendras visoms skyryboms – tai nežinojimas, ką daryti toliau. Pasikeitęs santykių statusas į „vieniša(s)“ užduoda daug egzistencinių klausimų. Reikia iš naujo atrasti save; suprasti, ko iš tikrųjų norite, dabar, kai neturite antrosios pusės; kaip turėtų atrodyti jūsų naujas gyvenimas ir kaip to pasiekti.

 

skyrybos

6 patarimai, kaip gyventi po skyrybų:

 
  • Leisti sau liūdėti. Niekas nesituokia galvodamas, kad vieną dieną skirsis. Net jeigu norėjote skirtis patys, skyrybos – tai yra netektis, todėl ją reikia „išgedėti“ kaip ir tada, kai miršta artimas žmogus. Todėl nereikėtų slopinti savo sielvarto. Leisti sau paliūdėti, apgailestauti dėlto, ką padarėte ir ko nepadarėte, spėlioti, ką padarėte blogai.
 
  • Susitvarkyti emocijas. Nesinešti praeities bagažo į naujus santykius. Prieš tai išmokti suvaldyti kintančias emocijas ir atrasti proto ir sielos ramybę. Apie savo jausmus galima pasikalbėti su psichoterapeutu arba sukoncentruoti energiją ir mintis į mėgstamą veiklą. Neigiamų emocijų nereikėtų ignoruoti, nes jos yra linkusios prasiveržti pačiu netinkamiausiu metu.
 
  • Išmokti mylėti save. Po skyrybų dažnai žmonės apsileidžia, nekreipia dėmesio į savo poreikius, net higieną ar tai, kad reikia kasdien valgyti. Žmonės pradeda mąstyti, kad kažkas su jais yra ne taip, jeigu santykiai nepavyko. Reikėtų stiprinti pasitikėjimą savimi ir didinti savivertės jausmą.
 
  • Iš naujo atrasti save. Jeigu buvote susituokę ilgą laiką, greičiausiai atsisakėte daugybė dalykų, kuriuos mėgote, kaip dar neturėjote poros, ir kuriems nebeliko laiko, kai užmezgėte ilgalaikius santykius. Galbūt jums patiko lankytis renginiuose, kavinėse, susitikti su draugais, o jūsų buvęs sutuoktinis buvo namisėda. Galbūt jūs mėgote lankytis teatre, o jūsų buvusi antroji pusė teatro negalėjo pakęsti. Kokių hobių ir pomėgių turėjote prieš santuoką? Ko atsisakėte dėl santykių? Atraskite seniai pamėgtus dalykus iš naujo!
 
  • Išdrįsti būti vieniems. Būti vienišu – tai nereikia būti izoliuotu nuo kitų žmonių ir leisti laiką, užsidarius tarp keturių sienų. Tai tiesiog reikia, kad jūs neturite poros ir kol kas neskubate įsipareigoti. Visuomenė šiais laikais labiau toleruoja ir priima vienišius nei prieš porą dešimtmečių. Šiandien nieko nebestebina žmonės, kurie vieni lankosi restorane, eina į kiną, keliauja ir užsiima kita smagia veikla.
 
  • Išmokti naujų dalykų. Jeigu santuoka truko ilgai, greičiausiai buvo pasidalijama pareigomis. Pavyzdžiui, jeigu jūs rūpinotės namais ir buitimi, o partneris uždirbo pinigus, pradėkite dirbti, išmokite elgtis su pinigais, juos investuoti ir tvarkyti visus finansinius reikalus. Nebijoti, kad kartais galite padaryti klaidų. Iš klaidų mokomasi. Tokie gyvenimo įgūdžiai pravers kasdieniniame gyvenime, kai nebeturėsite sutuoktinio pagalbos.