Tūkstančius metų perlai buvo labai vertinami dėl savo žaižaruojančio grožio ir prabanga alsuojančios išvaizdos, bet tik nedaugelis žino, kad perlai taip pat turi stiprią gydomąją ir sveikatą gerinančią galią. Dauguma žmonių perlus laiko tik brangakmeniais, tinkamais papuošalams gaminti, bet iš tikrųjų malti perlai gali būti naudojami ne tik išoriškai, bet ir į vidų – paslaptis, kurią ilgą laiką žinojo tik senovės Kinijos daoistų vienuoliai, naudoję perlus skirtingu tikslu, ne puošti.

 

perlai

6 įdomūs faktai apie egzotiškuosius perlų miltelius:

 
  • Ilgaamžiškumas. Tyrimai su žmonėmis ir gyvūnais rodo, kad perlų milteliai gali pailginti gyvenimo trukmę arba stimuliuoti įvairių antioksidantų ir biocheminių medžiagų, kurios yra susijusios su ilgaamžiškumu ir bendra savijauta. Įvairios medžiagos perlų milteliuose taip pat daro poveikį DNR ir RNR metaboliniui aktyvumui ir taip skatina ląstelių atsinaujinimą ir ataugimą. Žinoma, reikia atlikti daugiau tyrimų, bet pirmieji bandymai su žmonėmis yra labai daug žadantys.
 
  • Odos sveikata ir kaulų regeneracija. Mokslininkai tiriantys perlų miltelių naudingąsias savybes sveikatai nustatė, kad perluose randamas perlamutras gali paskatinti fibroblastų ir osteoblastų atsinaujinimą, kurie yra labai svarbūs naujos odos, kolageno ir kaulų audinio atsinaujinimui. Fibroblastai yra statybinės kamieninės ląstelės, kurių gausu jungiamuosiuose audiniuose, dengiančiuose raumenis, odą ir vidaus organus. Osteoblastai yra kamieninės ląstelės, atsakingos už naujo kaulo formavimąsi ir ataugimą. 2003 metais prancūzų mokslininkai perlamutro gabalėlių įdėjo į avių juosmens slankstelių eksperimentines ertmes ir pastebėjo, kad tokie implantai paskatina greta esančio kaulo atsinaujinimą, pagerino kaulų mineralizaciją, o tai reiškia, kad kaulas aplink atsiradusią ertmę tampa stipresnis.
 
  • Ramina ir atpalaiduoja. Teigiama, kad perlų milteliai gali būti naudojami mažinti stresą, raminti nervų sistemą, gerinti nuotaiką, gerina miego kokybę. Mokslininkai aiškina, kad tokį raminantį poveikį perlų milteliai turi ne tik dėlto, kad juose yra kalcio, bet ir dėlto, kad jie pakelia GABA aminorūgščių lygį smegenyse ir kūne. GABA yra atpalaiduojantis neuromediatorius, kurio dažnai trūksta žmonėms, kenčiantiems nuo streso ir nerimo. Tyrėjai nustatė, kad perlų milteliai teigiamai veikia ir stimuliuoja įvairius receptorius kūne, susijusius su serotonino gamyba tiek gyvūnams, tiek žmonėms.
 
  • Dvasinis Šen toniko aktyvinimas. Tradicinėje kinų medicinoje perlai laikomi legendiniu Šen toniku. Šen yra vienas iš trijų „lobių“ arba energijų, kurios prasiskverbia į kūną. Šen mandarinų kalba reikia „dvasią“ arba „dievą“ ir yra tikima, kad tai yra energija kūne, kuri reguliuoja protą, emocijas ir mūsų ryšį su aukštesniaisiais mūsų aspektais. Perlų milteliai kaip Šen tonikas, tikima, stiprina ir harmonizuoja šią energiją. Dauguma pradėję jį vartoti pasijunta emociškai ramesni ir stabilesni, atradę pusiausvyrą, pagerina nuotaiką ir padeda medituoti. Daoistai iki šių laikų jį vartoja, siekdami nušvitimo ir didesnio dvasinio pajėgumo.
 
  • Didina intelektą. Kinų mokslininkai nustatė, kad perlų milteliai gali padidinti vaikų intelekto koeficientą. Vieno tyrimo metu daugiau nei 200 vaikų, turinčių protinį atsilikimą, kasdien vartojo nuo 750 iki 1200 mg miltelių ir po trijų mėnesių 92 % vaikų intelektas padidėjo daugiau nei 80 % ir priartėjo prie laikomo normaliu.
 
  • Supermaistas iš jūros gelmių: turtingi sveikatą gerinančių maistinių medžiagų. Daugumai tikriausiai bus naujiena, kad perlų miltelių papildai yra puikus šaltinis sunkiai gaunamų mineralų (kalcio, magnio, cinko, geležies, stroncio, vario, seleno, silicio, titano). Taip pat jose yra visų reikalingų baltymų rinkinys ir 8 esminės aminorūgštys. Perlų milteliuose taip pat yra mukopolisacharidų, kurie gali sumažinti uždegimą ir šarminę fosfatazę, kuri yra viena iš aktyvių ląstelių remineralizacijos komponentų.