Tikriausiai visi yra matę sceną filmuose, kai veikėjas paleidžia strėlę į obuolį ant žmogaus galvos. Ši akimirką atima žadą, nes žiūrovas, sulaikęs kvėpavimą, laukia, ar pavyks filmo personažui pataikyti į obuolį, o gal strėlė pataikys į žmogų ir jis mirs. Tai vienas iš garsiausių pasaulyje žaidimų, reikalaujančių visiško pasitikėjimo, nes jis gali baigtis tragiškai. Tai scena iš filmo. Tačiau ji turi šį tą bendro su realiu gyvenimu. Žmonės kasdieniniame gyvenime žaidžia pasitikėjimo žaidimus, kartais priverčiančius pasijusti kvailai, kad labiau pažintų vienas kitą, taptų artimesni. Gal atrodo kiek vaikiška, tačiau tai pabandyti turėtų visi, nesvarbu, kiek jiems metų.

 

5 pasitikėjimo žaidimai, kuriuos visi turėtų išbandyti:

 

pasitikėjimas

  • Išmokti klausytis, skleidžiant paskalas. Žmonės trokšta būti išgirsti ir išklausyti, ypač pačiomis emocingiausiomis akimirkomis. Profesionalūs derybininkai puikiai išmano šią taisyklę: kalbėti 20 %, klausytis 80 % laiko. Kuo geriau mokėsite klausytis, tuo labiau žmonės norės su jumis dalytis naujienomis. Kiekvienas žmogus gali nesunkiai išmokti tapti aktyviu klausytoju. Žaidimą žaidžia 3 arba daugiau žmonės. Visi susėda ratu. Žaidimą pradedantis asmuo atsisuka į sėdintį kairėje ir jam pasako kokį nors išgalvotą gandą, pavyzdžiui: „Girdėjau, kad Beyonce yra vyras!“. Tada klausytojas turi patvirtinti gandą ir pridėti: „Taip, aš tą patį girdėjau! Taip pat girdėjau, kad Jay Z iš tikrųjų yra du žmonės!“. Po to klausytojas tampa kalbėtoju ir pasako gandą esančiam kairėje (ir taip toliau, kol žaidėjai pavargsta arba žaidimas atsibosta). Šiam žaidimui reikia aktyviai klausytis ir būti pozityviems – šios dvi savybės labai svarbios santykiams.
 
  • Atskleisti asmenybę arba dvi tiesos ir vienas melas. Neapsigaukite dėl „melo“ žaidimo pavadinime. Žaidimas skatina pasitikėjimą, empatiją, gilesnius, nuoširdesnius santykius. Žaidimas yra paprastas. Tiesiog reikia sugalvoti tris teiginius apie save: du teisingus, vieną – melagingą. Tada kiti žaidėjai turi pabandyti atspėti, kas yra melas. Paskui tą patį turi daryti kitas žaidėjas, kol pasisakys visi. Svarbiausia yra būti sąžiningiems vieni su kitais, kad žaidimas būtų efektyvus. Neįpareigojančios kalbos apie nereikšmingus dalykus stiprina draugystę ir tarpusavio ryšį, o tokie žaidimai pagreitina natūralius bendravimo procesus, padeda geriau pažinti žmones.
 
  • Stiprinti pasitikėjimą žaidžiant internetinius žaidimus. Tikriausiai daugelis žino socialiniams tinklams skirtą žaidimą „FarmVille“. Jis gali padėti sustiprinti pasitikėjimą. „Aš palaistysiu tavo pasėlius, jei tu pašersi mano kiaules“. Žaidimas moko už paslaugą atsilyginti paslauga: „Pakasysiu nugarą, jei tu pakasysi mano“. Žaidėjai prašo vienas kito paslaugų, kad pasiektų abiems pusėms naudingų tikslų ir tas procesas padeda sustiprinti pasitikėjimą ir atsakomybę tarp žaidėjų. Net dar daugiau: geri veiksmai žaidime gali realiame gyvenime padėti labiau pasitikėti vienas kitu, skatinti daugiau bendrauti ne tik žaidžiant, bet ir realiame gyvenime. Gali net padidėti tikimybė, kad žaidėjai padės vienas kitam realaus gyvenimo situacijose. Neįtikėtina, ką gali vaizdo žaidimai!
 
  • Sinchroninė veikla: atkartoti kito žmogaus veiksmus per 30 sekundžių. Laikas perkelti santykius į kitą lygį. Jeigu vienas kaso nugarą, tą patį daro ir kitas. Pabandykite tiksliai kopijuoti kito žmogaus rankų judesius. Du žmonės, kurie sinchroniškai daro tą patį, labiau supranta vienas kitą. Tad nebijokite tapti tarsi vienas kito sinchroniniu atspindžiu. Kai individuali patirtis tampa abipusė sustiprėja empatija. Žmonės net nepastebi, kad kasdien vyksta daug veidrodinių veiksmų. Mes prisitaikome prie draugo eisenos, kad eitume kartu. Motinos širdies ritmas sinchronizuojasi su naujagimio, kai jį laiko. Gerbėjų minia, žiūrinti sporto varžybas, naudoja vienodas veido išraiškas, kai įmušamas įvartis. Sinchroninis žaidimas trunka tik 30 sekundžių. Pusę minutės reikia judinti galūnes lėtais, neprognozuojamais judesiai, kai kitas žmogus bando viską tiksliai atkartoti. Po 30 sekundžių pasikeisti vaidmenimis, kad kitas rodytų kitam, ką daryti. Šis žaidimas padeda atsipalaiduoti, geriau jaustis šalia vienas kito, labiau pasitikėti ir, be abejo, sukelia daug juoko.
 
  • Kiti pasitikėjimo žaidimai: užrištos akys, laisvas kritimas ir gestas „Duok penkis“. Kritimo žaidimą siūloma žaisti vasaros stovykloje, pas porų konsultantą ir kitose vietose. Vienas žmogus sukryžiuoja rankas ant krūtinės, užmerkia akis ir lenkiasi atgal, kad nukristų į už nugaros stovinčio partnerio glėbį. Jeigu žmogus visiškai pasitiki partneriu, jis kris laisvai, nebandydamas sukčiauti ir žvilgčioti pro akių plyšelį. Pasitikėjimą padeda sustiprinti ir prisilietimai. Liečiantis prie patinkančio žmogaus išsiskiria oksitocinas (kartais vadinamas pasitikėjimo arba glamonių hormonu). Suglausti savo pirštus su partnerio, tada paprašyti, kad partneris užsimerktų arba užriškite jam akis. Tada, nepaleidžiant rankos, vesti jį per kliūtis. Šis žaidimas padės labiau pasitikėti vienas kitu ir pasijusti artimesniems.