Niekas tikriausiai neabejoja, kad pavasaris yra vienas romantiškiausių metų laikas. Tai pats geriausias laikas būti kūrybingiems, kviesti į pasimatymus ir džiaugtis ne tik staiga aplankiusia meile, bet ir kai kuo daugiau…

 

meilė

5 priežastys, kodėl pavasarį verta įsimylėti:

 
  • Daugiau saulės šviesos. Saulėtos dienos palankiai veikia ne tik augalus, gėles, bet ir žmones, pradedančius dažniau ruoštis į pasimatymus. Romantiškas laikas dviese daugiau nėra apribotas buvimo uždarose patalpose, šildomuose kino teatruose ir restoranuose. Pavasarį atsiranda daugiau galimybių pakviesti dominantį asmenį į iškylą, leistis į žygį arba tiesiog į ilgą pasivaikščiojimą be jokio konkretaus tikslo. Be to, kad saulė teigiamai veikia mūsų meilės gyvenimą, ji taip pat teigiamai veikia ir mūsų sveikatą. Net 90 % vitamino D pasigamina būnant natūralioje saulės šviesoje. Šis vitaminas padeda reguliuoti kalcio ir fosforo kiekį, todėl sustiprėja dantys ir kaulai. Be to, priešingai nei vitamino D kapsulės, saulės spinduliai neturi kai kurių šalutinių poveikių. Žinoma, tik tada, kai saulėtomis dienomis naudojamos apsauginės priemonės nuo saulės.
 
  • Mažiau melatonino. Tamsiomis žiemos dienomis žmogaus smegenyse suaktyvėja melatonino gamyba. Melatoninas yra hormonas, kuris sukelia mieguistumą ir letargijos jausmą. Jis yra puikus pagalbininkas, kai norisi naktį gerai išsimiegoti, bet nekoks, kai diena planuojama aktyvi ir užimta. Ilgėjant dienoms melatonino kiekis organizme sumažėja ir atsiranda naujų, pavasarinių jėgų, dėl kurių kyla net noras pabėgioti. Be to, kad, sumažėjus melatoninui, tampame energingesnis, taip pat padidėja ir testosterono lygis. Testosteronas skatina mus dažniau flirtuoti. Todėl pavasarį neretai tampame ryžtingesni ir pagaliau pakviečiame savo simpatiją į pasimatymą.
 
  • Daugiau serotonino. Kaip pavasarį krenta melatonino lygis, taip padidėja serotonino. Panašiais kaip melatoninas, serotoninas yra atsakingas už nuotaikos reguliavimą ir energingumą. Nemažai įrodymų, kad kuo mažiau saulės šviesos, tuo organizme pasigamina mažiau serotonino. Iš tikrųjų net manoma, kad sezoninis afektinis sindromas (žiemos ar rudens depresija) atsiranda dėl serotonino sumažėjimo šaltaisiais metų mėnesiais. Kai prasideda pavasaris, visa gamta pabunda iš žiemos miego. Tyrimai rodo, kad būtent šiuo metų laiku mes esame labiau linkę į intymumą ir labiau trokštame santykių poroje.
 
  • Mažiau susirgimų gripu. Kokia romantika gali būti, jei pakyla aukšta temperatūra, vargina kosulys, sloga ir gerklės skausmas! Statistika nemeluoja: žiemą žmonės išties serga dažniau. Gripo virusai klesti šaltame ir sausame ore, o pavasarį jie susilpnėja. Vėlyvą pavasarį skruostai rausta tik iš meilės ir malonumo, o ne dėl užsikrėtimo gripu.
 
  • Daugiau gėlių. Gėlės – amžinas grožio, vaisingumo ir meilės simbolis, o pavasarį jų pražysta visur – net kaimyno kieme. Harvardo universiteto tyrimas parodė, kad gėlės iš tiesų padeda žmonėms pasijusti geriau. Stebėdami, kaip žmonės reaguoja į tam tikras situacijas, jie padarė išvadą, kad gėlės padeda akimirksniu pakelti nuotaiką, suteikia pozityvių emocijų, energijos pliūpsnį, sumažina liūdesį ir depresinius simptomus. Gėlės taip pat skatina mus būti geresniems ir labiau užjausti kitus.