Ruduo ateina kartu su šaltu oru ir sparčiai trumpėjančiomis dienomis. Motyvacija gyventi aktyviai ir lankyti sporto klubą mažėja arba net visai dingsta. Tačiau sveikos gyvensenos specialistai pažeria aibę patarimų, kaip prisitaikyti prie šio ypatingo metų laiko ir būti sveikiems ir laimingiems.

 

tamsa

5 patarimai, kaip prisitaikyti prie tamsesnių rytų ir vakarų:

 
  • Rytui ruoštis nuo vakaro. Pasiruošimas iš anksto gali padėti išvengti streso rytais ir net leisti ramiai, be sąžinės graužaties, pasnausti lovoje dar keletą minučių. Rekomenduojama apie viską pagalvoti vakare: ką rengsitės, kokius aksesuarus dėsitės, ko prireiks rankinėje, kokius papildomus krepšius turėsite neštis, ką valgysite pietums darbe. Visus reikalingus daiktus reikėtų suruošti ir supakuoti dar vakare ir pasidėti arba prie durų, arba tiesiai į automobilį, su kuriuo vyksite į darbą. Būtų gerai, kad šį įprotį susiruošti iš vakaro, išsiugdytumėte ne tik sau, bet ir savo šeimos nariams, ypač vaikams. Dieną pietų pertraukas išnaudoti visokiems smulkiems darbams atlikti, pavyzdžiui, prisipilti kuro į automobilį ir pan. Be to, nepamirškite, jeigu reikia, įjungti vandens šildytuvo, kad rytais turėtumėte duše šilto vandens. Nieko smagaus šaltą rudens rytą pradėti dar ir nuo stingdančiai šalto dušo arba apskritai praleisti dušą rytais.
 
  • Padaryti tempimo pratimų. Pasirąžyti ir padaryti kelis tempimo ar jogos pratimus prieš einant miegoti ir jau pabudus. Tempimo pratimai prieš miegą padės pagerinti miego kokybę ir išmiegoti visą naktį, vien dėlto, kad šie pratimai padės sumažinti įtampą pečių, kaklo, plaštakų ir krūtinės srityje. Didžiąją dienos dalį mes taip pat naudojame savo kojas, sėdime netinkamomis, keistomis pozomis per visą dieną, todėl tempimo pratimai gali padėti atpalaiduoti ir kojas, apsaugoti nuo traumų ir tiesiog geriau jaustis savo kūne. Tempimo pratimai ryte suaktyvina kraujotaką, deguonies judėjimą organizme, o tai pažadina ne tik kūną, bet ir protą.
 
  • Miegoti. Labai svarbu miegoti pakankamai. Geras nakties miegas yra neatsiejamas nuo energijos ir produktyvumo. Be to, miegant kas naktį 7 – 8 val. nebelieka poreikio spaudinėti mygtuko telefone „Snausti“, nes po nakties jaučiamasi pailsėjus ir galima iš karto šokti iš lovos. Reguliarus ėjimas miegoti ir kėlimasis padeda išlikti energingiems visą dieną.
 
  • Pusryčiai. Labai svarbu rytais pavalgyti normalius pusryčius, o ne, bėgant į darbą, pagriebti kokią nors bandelę ir kavos išsinešimui. Geri pusryčiai turėtų susidaryti iš baltymų, angliavandenių ir vitaminų. Pavyzdžiui, pusryčiams tinka skrudintos duonos riekelė su varške, avokadu, citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi, kokia nors grūdų košė arba virti kiaušiniai su sūriu ir duona.
 
  • Vakaro rutina. Taip, kaip reikia susikurti naują ryto rutiną, norint prisitaikyti prie tamsėjančių rytų, taip reikia susikurti ir naują vakarą rutiną, norint prisitaikyti prie ilgėjančių rudens vakarų. Didelė tikimybė, kad kūnas vakare jausis labiau pavargęs nei rytais. Smegenys tamsą suvokia kaip laiką nakties poilsiui. Prisiderinkite prie šio rudeniško jausmo. Vakarienei rinkitės maistą, paruoštą iš šviežių maisto produktų, kuriuose yra daug vertingų vitaminų ir mineralų. Kurkite jaukumo atmosferą namuose, apsigaubdami pledais. Atsipalaiduoti nuo darbų padės gera knyga, filmas ar tiesiog smagus vakaras su draugais ir šeima.