Joninių (Rasų) šventė, skirta paminėti vasaros saulėgrįžą, kai būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose, neįsivaizduojama be magiškų burtų ir ritualų. Kiekvienas asmeniškai šį laiką gali išnaudoti asmeniniam tobulėjimui. Kaip šią dieną sėjamos sėklos į žemę, taip galima pasėti ir gerumo, norų, vilčių sėklas ir į savo sielą. Tai laikas apsivalyti ir atsinaujinti, laikas mylėti ir paaugti. Tai laikas, kai Žemėje yra daugiausiai šviesos. Dabar tampame sąmoningesni, autentiškesni – tokie, kokiais mums ir skirta būti.

 

jonines

5 magiški Joninių ritualai:

 
  • Švenčiant vasaros saulėgrįžą, reikėtų nenutolti nuo mūsų protėvių papročių. Tai reiškia, kad birželio 23 – 24 dienomis galima rinkti gėles, augalus ir sveikatą gerinančias žoleles. Nuo seniausių laikų tikima, kad Rasų išvakarėse surinkti augalai veikia stipriausiai. Penkios bene labiausiai siejamos su šia Vidurvasario švente yra jonažolės, verbenos, kraujažolės, paparčiai ir kiečiai. Lietuvoje yra paprotys surinkti net 23 skirtingų lauko augalų puokštę.
 
  • Pabūti su draugais ir artimaisiais. Tačiau ne šiaip leisti laiką, o visiems susėsti arba sustoti rato arba spiralės forma, pavyzdžiui, aplink apskritą stalą lauko terasoje. Magišką Joninių nakties atmosferą labiausiai padeda sukurti dainų dainavimas, istorijų pasakojimas, poemų skaitymas ir deklamavimas ir kita meninė veikla. Galima šokti, mušti būgnus ir kitaip smagiai bei autentiškai švęsti vasaros saulėgrįžą.
 
  • Piešti Saulės kryžių arba mandalą. Saulės kryžius buvo vienas seniausių ir pagrindinių kulto simbolių Europoje. Jis skirtas garbinti saulę. Į jį labai panašios, nors spalvingesnės, iš Tolimųjų Rytų religijų atkeliavusios mandalos. Piešti ir spalvinti mandalą, pasitinkant trumpiausią metų naktį, ko gero, yra viena prasmingiausių veiklų, padedanti nurimti, įsiklausyti į save ir į savo iki tol užgniaužtus norus bei svajones.
 
  • Užkurti didelį laišką. Kokios Joninės be laužo? Vasaros saulėgrįža – tai puiki proga sukviesti visus draugus ir visiems užkurti laužą. Jis nebūtinai turi būti didelis, gali būti ir mažas, gali būti net ir visai ne laužas, o deganti žvakė ar fakelas. Svarbiausia, kad, pasitinkant magišką vasarvidžio naktį, būtų panaudotas ugnies elementas.
 
  • Pagaminti norų medį. Ant jo šakelių prikabinti daug lapelių su noras, viltimis ir svajonėmis. Tegul kiekvienas atėjęs prikabina ant jo bent po vieną lapelį. Tačiau norus galvoti ne tik apie save, bet ir melstis, kad grįžtų taika ten, kur jos nėra – daugybėje pasaulio vietų jos nėra, klesti skurdas, ligos, nelaimės ir karo baisumai. Galų gale reikėtų įsisąmoninti vieną dalyką ir neneigti, kad viskas prasideda nuo gerų ketinimų – nuo jų pamažu pradeda keistis pasaulis, gerėti gyvenimas ne tik jums, bet ir tiems, kurie yra šalia jūsų, net ir tiems, kurie yra toli nuo jūsų, bet kurių gyvenimas ir gerovė neišvengiamai atsiliepia kiekvienam Žemės gyventojui. Visi mes esame Motinos Žemės vaikai, visi susiję nematomais saitais, todėl nebūkime abejingi!