Pasaulyje esti dalykų, kurių protu paaiškinti neįmanoma. Žmogaus prigimtis – tikėtis reikšmingų pokyčių gyvenime ir stebuklų. Daugybė pasaulio tautų nuo seno tiki, kad sėkmę į namus prišaukti gali tam tikras namų interjeras, amuletai ir kambariniai augalai. Tikima, kad sėkmę ir klestėjimą į namus privilioti padeda rudi, geltoni ir žali tonai. Kita vertus, tai nereiškia, kad visų kambarių sienas būtina išklijuoti žaliais tapetais ir pakabinti rudos arba auksinės spalvos užuolaidas. Tam, kad šios spalvos darytų poveikį, užteks ir nedidelės detalės darbui skirtoje namų zonoje. Poveikį dar labiau sustiprins priekyje esantis vandens ir gale – kalnų atvaizdas. Tai gali būti plakatas, paveikslas, nuotraukos.

 

sekme

  • Pagal  fengšui vandens elementas simbolizuoja pinigus, todėl gali prišaukti turtus ir sėkmę. Namuose laikyti akvariumą su žuvimis – geras ženklas. Už pinigus atsakinga sritis yra pietryčių pusėje, todėl šioje vietoje, net jei ten nėra įrengta darbo vieta, rekomenduojama padėti simbolių, talismanų, atvaizdų. Tai gali būti augalas su apvaliais, širdies formos lapais, gyvūnų ar augalų motyvai. Bambukas stiprina ištikimybę, patikimumą, ilgaamžiškumą; chrizantemos – sėkmės talismanas; moneta – gerovės simbolis; garnys – ilgaamžiškumo ir ištikimybės; fontanas – gausos ir turto; ikebana su pušies šakele – ilgaamžiškumo; vandens kriokliai – sėkmės simboliai.
 
  • Turtą ir sėkmę namuose gali pritraukti skirtingos namų zonos. Ypač didelį dėmesį reikėtų skirti tualetui ir vonios kambariui, nes tai pagrindiniai vandens šaltiniai namie. Tikima, kad pakeltas tualeto dangtis ir nuolatos lašantys čiaupai nepadeda pritraukti sėkmės. Stilingas, šiuolaikinis vandens maišytuvas, net dengtas cirkoniu, padės privilioti laimės paukštę. Jei namuose yra bendras vonios ir tualeto kambarys, šias abi dalis reikėtų atskirti pertvara.
 
  • Finansinė sėkmė žmogaus gyvenime nėra pati svarbiausia. Daug svarbiau atrasti sielos ir proto ramybę ir laimę šeimoje. Tą padeda pasiekti tinkamų spalvų tekstilės gaminiai ir minkšti baldai. Šilti, raminantys atspalviai išlaisvina teigiamą namų energiją ir padeda sukurti jaukią atmosferą. Pavyzdžiui, renkantis užuolaidas reikėtų atkreipti dėmesį į jų spalvą. Jos galėtų būti įvairių gelsvų, oranžinių, raudonų ar net žalsvų atspalvių.
 
  • Taip pat daug dėmesio turėtų būti skirta dirbtiniam apšvietimui ir langams, pro kuriuos į namų vidų patenka natūrali šviesa. Šviesa – teigiamos energijos šaltinis. Jeigu butas nepakankamai šviesus, iš dalies galima jį pašviesinti tinkamo dydžio saulėtų tonų tekstilės gaminiais. Čia tiktų tiulio arba organzos užuolaidos.
 
  • Miegamojo kambario sienos, užuolaidos ir lovatiesės turėtų taip pat būti šiltų, neutralių tonų: smėlio, rožinės, šviesiai žalios, blyškios alyvinės, melsvos. Tai lengvos, subtilios, švarios spalvos, kurios padės pritraukti panašius jausmus. Miegamajame gali būti keletas ryškių, jausmus kaitinančių detalių, pavyzdžiui vaza su raudonomis arba oranžinėmis gėlėmis.
 
  • Šeimos židinys asocijuojasi su gerove ir sveikata. Šiuolaikiniuose namuose tai yra virtuvė. Čia turėtų būti išlaikytas pakankamas atstumas tarp ugnies ir vandens – dviejų priešingų elementų. Tinkamas šių elementų energijos panaudojimas (ypač ugnies) teigiamai veiks šeimos aktyvumą, veiklumą.
 
  • Šeimos židinio simboliai tinkamai ne tik virtuvei. Kituose kambariuose galima pakabinti saulėtekio ar saulėlydžio paveikslą arba namų dalyje, kurioje yra sveikatos sritis, naudoti raudonas ar oranžines detales. Šiek tiek pokyčių namų interjere, kaip tikima, padės pritraukti sėkmę, turtus ir klestėjimą.
 
  • Namuose išdėlioti fengšui figūrėles nepakanka, svarbiausia laikytis pagrindinių šio senovės rytų erdvės komponavimo meno taisyklių. Taigi, pagal fengšui privaloma: plauti grindis, langus, valyti baldus, išnešti šiukšles, puoselėti vidinį kiemą (pjauti žolę), sutvarkyti spintas ir stalčius, pašalinti voratinklius, sutaisyti vandentiekio sistemą, skalbti drabužius ir plauti indus.
 
  • Tradiciniai fengšui sėkmės talismanai: gervė – ilgaamžiškumas; drakonas – vyriškos energijos jan simbolis, atsakingas už sėkmę karjeroje;  Fu šunys – imperatoriaus sargybiniai, saugo namus ir turtą; aukso liejinys atneša sėkmę ir turtus, ypač laikomas pinigų zonoje; pinigų medis  padeda pritraukti turtus; daugiabriauniai kristalai slopina neigiamą energiją; mistinis mazgas arba trys monetos perrištos raudonu kaspinu padeda pritraukti turtus, jei yra laikomos pakabintos; raudoni žibintai šalia jaunavedžių lovos užtikrina sėkmę ir laimingą vedybinį gyvenimą; trikojė rupūžė pritraukia gausą į namus; vėžlys – drakonas privilioja sėkmę ir didžiulius turtus.
 
  • Keletas augalų, kurie taip pat padeda privilioti kaprizingąją sėkmę į namus: šalavijai (simbolizuoja nemirtingumą, ilgaamžiškumą, išmintį bei norų išsipildymą), rozmarinai (saugo, valo ir gydo, pritraukia meilę ir aistrą), orchidėjos (pritraukia meilę, ramina sielą, stiprina draugystę, vaisingumą, vyriškumą), miniatiūrinės rožės (pritraukia meilę, laimę, sveikatą, saugo ir gydo), levandos (padeda atsipalaiduoti, pritraukti laimę ir meilę), citrinos (suteikia energijos, laimės, padeda palaikyti gerus santykius), jazminai (pritraukia meilę, pinigus ir pranašiškus sapnus), sausmedis (pritraukia pinigus ir saugo), bazilikai (pritraukia meilę, sėkmę, aistrą, turtą ir grožį), bambukai (pritraukia džiaugsmą ir turtą).